Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy értessem meg anyámmal,...

Hogy értessem meg anyámmal, hogy csak azért mert használt ruhát adok a gyerekeimre, attól még csinosak?

Figyelt kérdés

2 ovis gyerekünk van.

Szépen, csinosan járatom őket. Mindig dicsérik őket, hogy csinosak.

A ruháikat cipőiket a teszveszen, turiban, babaruhabörzén szerzem be.

Anyám folyton azzal jön, hogy ő vesz nekik rendes szandit, új ruhákat, hogy legyen rendes cuccuk.

Én viszont sajnálok több ezret kiadni egyetlen pólóért, csak mert új, ráadásul még nem is márkás, hanem kínai:(. Szebbeket veszek turiba...

Sok veszekedésünk van emiatt, mert nem érti meg, hogy amit én veszek, nemcsak olcsó, de jó is.

Szerinted?


2012. ápr. 6. 11:58
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Mindkettőtöknek igaza van. Én azt vallom, hogy nem a gyereken kell spórolni. Ezt ne úgy értsd, hogy mindent meg kell neki újan venni, de azért szerintem ti felnőttek sem csak használt dolgokban jártok. Hiába szép állapotú, jól választott és csinos, akkor is látszik, hogy használt. Nekünk is a ruhák nagy része használt és tökéletes állapotú, de én venni is szoktam mindenből 1-2 újat. Az teljesen más megjelenésre is, alkalomra is.
2012. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Mondd meg neki, hogy azért nem fogsz kiadni súlyos ezreket, hogy 1-2 hónapon belül kinőljék, és csak szép, hibátlan ruhákat veszel meg itt is.
2012. ápr. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Vegyen, ha akar, újat, de a legjobb lenne, ha együtt mennétek el vásárolni, és akkor te választhatnád ki a ruhákat.


Nem tudom, milyen póló kerül több ezerbe, én a Lidl-ben, Tescoban, C&A-ban, Takkóban szoktam a gyerekeknek vásárolni. Abban mehet dokihoz, látogatni valakit.


Utcára, játszótérre, mamához, oviba meg mehet a használt ruha. Ha a nagyfiam ruháját adom a kicsire, az is használt, nem? Ráadásul pont a héten volt, hogy gyerek elesett, nadrág kiszakadt. Agyvérzést is kaptam volna, ha valami jó nadrág lett volna rajta. Én örülök, ha kapok használt ruhát bárkitől, ráadom a gyerekre, bizományiba is szoktam járni. Egy gyerekruha annyiba kerül, mint a felnőtté, aztán igen hamar tönkreteszi, kinövi. Főleg tönkreteszi, ha már óvodás. És a használt nem csúnya attól még, senki sem a felmosórongy-állagú ruhákat veszi meg a gyerekének a börzén, sok szép csinos ruhát lehet kifogni, főleg, amiket ünnepre hordott a gyerek kb. egyszer és már ki is nőtte.

2012. ápr. 6. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én rengeteget turizok a kislányomnak és csupa szép dolgot veszek neki. Minek adnék ki feleslegesen több pénzt, ha ugyanolyan, sőt jobb minőséget tudok olcsóbban venni. A spórolt pénzt meg rá költhetem, ennivalóra, pelusra, stb.

A helyedben felöltöztetném őket valami csinos, mamád által még nem látott használt ruciba és megkérdezném mi a véleménye, most vettem újan. Ha elalél, hogy milyen szépek, "látod kislányom mennyivel jobb ez, mint a használt" szöveggel, na akkor megmondanám neki, hogy honnan van. Ezután hátha magába száll. Ha nem, akkor engedd el a füled mellett amit mond, és hagyd, hogy ő vegye az új dolgokat, te pedig, amit te akarsz. :)

2012. ápr. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mond meg neki,hogy ha ő fizeti majd a gyerekek ruháit akkor járatod őket újba.Nem értem mi köze hozzá.Komolyan nekem ez olyan,mintha azt mondaná miért ilyen kocsid van,tiszta ciki,miért nem jársz BMW-vel.Ha erre telik,akkor erre,és punktum!!
2012. ápr. 6. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!