Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aszexuálisokhoz kérdés?

Aszexuálisokhoz kérdés?

Figyelt kérdés

Nem először találkoztam olyan kérdéssel, hogy egy aszexuális szeretne gyereket vállalni úgy, hogy az apa kiléte elfelejtődjön.

Nem csak ilyen esetben, de sok szexuális kérdésben is hasonlóképpen a kérdezők visszalépnek, vajon miért van ez?

Mi változik meg bennük egy ilyen kérdés után ami miatt meggondolják magukat?



2017. aug. 2. 13:08
 1/3 anonim ***** válasza:

Látom, hogy régi a kérdés, de azért válaszolok, hátha...


Aszexuálisként úgy gondolom, hogy azoknak, akik nem heteroszexuálisok, nehezebb részletesen átgondolni és kimondani a szexualitásra vonatkozó dolgokat. Nagyon sok belénk nevelt tiltás van, ami a gondolatsor közepén megállít, hogy "állj, hát hogy jut eszedbe ilyesmi, ez gonosz dolog", és akkor nem gondoljuk tovább a dolgot. Pedig kéne, mert ezért is olyan nehéz saját magunknak is bevallani például azt, hogy nem vagyunk heterók. Hát még azt, hogy nem úgy akarunk családot alapítani vagy gyereket nevelni, mint egy átlagos heteró pár! Az ilyen kérdéseknél valószínűleg azért lép vissza a kérdező, mert megijedt a saját érzéseitől, vagy átgondolta, és rájött, hogy nem is így érzi, miután leírva látta a saját gondolatait.


Sokáig én is úgy gondoltam, hogy majd örökbe fogadok egy gyereket, de aztán lassan rájöttem, hogy egyedül kevés vagyok egy ekkora felelősséghez. Ha találnék egy olyan aszexuális férfit, aki szívesen lenne az örökbefogadott gyermekünk apja, azt egy nagyon jó megoldásnak tartanám. Na persze az sem mindegy, hogy valaki aszexuális vagy aromantikus is, mert az utóbbi valószínűleg nem akar majd párkapcsolatban élni.

2017. nov. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a válaszod, elég korrekt.

Akkor merült fel bennem, amikor olyan kérdéssel kerültem szembe, amire azt mondanám biztosan nem troll.

Kicsit szíven ütött az a mondata, hogy "azért mert aszexuális vagyok, nekem is jár család és boldogság"

És igaza van, még ha a megvalósítása is morbid.

Kíváncsiskodtam, hogy hogyan gondolta.

Mint egy viszonzatlan szexkapcsolat. (oda teszi, gyorsan végez, aztán megy mindenki az útjára)

Amint sikerül, nem találkoznak többet, teszik mind ezt névtelenül.


Agyalós típus vagyok, és elkezdtem boncolgatni gondolatban, kinek milyen lehet most, közben és később.

2017. nov. 9. 13:50
 3/3 anonim ***** válasza:

Az előző válaszoló vagyok.


És igen, így kimondva ez tényleg nagyon furcsán hangzik, lehet, hogy ő maga is megdöbbent, amikor rájött, miféle családi boldogságot képzelt magának. Persze az sem kizárt, hogy nem csak aszexuális, hanem aromantikus is, vagyis nem csak szexuális vágyat, hanem szerelmet sem tud érezni senki iránt. Egy ilyen embernek lehet ez a családalapítási stratégiája, ha talál hozzá megfelelő partnert.


Nem akarok véleményt mondani a döntéséről, mert én nagyon örökbefogadás-párti vagyok, és ha így vállalnék gyereket, félnék, hogy később mit mondjak neki, hol az apja, hogyan született ő, és hasonlók. De aki ezt vállalja, és így is mindent meg tud adni a gyerekének, annak nincs jogom beleszólni az életébe.

2017. nov. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!