Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dohánybolti vásárlásnál...

Dohánybolti vásárlásnál tényleg ki kell zárnia a gyerekét a vásárlonak?

Figyelt kérdés

Tegnap kisebb vitára lettem figyelmes.

A szülő kisgyerekkel ment a dohányboltba, állitolag mert 24- ben kell vele lennie.

Kinn hagyta a gyereket es szolt neki, hogy az ajtoban álljon, hogy lássa.


Erre az elado neki állt először mással beszélgetni, ahelyett hogy a várakozo szülőt kiszolgálta volna, majd kérte, hogy csukja be az ajtot(azaz zárja ki a gyereket) esetleges ellenőrzések miatt. A szülő akármit mondott, az elado csak fujta a magáét.


Ez igy a helyes...?


2017. aug. 4. 07:45
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
77%

Ez valakinek még mindig kérdés hogy nem lehet bevinni a gyereket oda?

Nem az eladó fújta a magáét hanem neki ez az előírás!

2017. aug. 4. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Elolvastad? Nem vitte be a gyereket.
2017. aug. 4. 07:51
 3/15 anonim válasza:
41%
Tény, hogy a gyerekeket nem lehet bevinni oda, és az anyának nem volt más választása, de az eladó lehetett volna kicsit toleránsabb, előreengedi, 2 perc alatt kiszolgálja, addig csak nem jönn ellenőrzés, az ajtót nyitva lehet hagyni, és mehetett is volna tovább az anya.
2017. aug. 4. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
Vannak jófej eladók is. Barátnőmnek pl mindig kihozza az eladó ha egyedül van a gyerekkel.
2017. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 ede1219 ***** válasza:
73%
Sajnos igaza volt az eladónak.
2017. aug. 4. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
88%

Az eladó az állásával játszik ha nem tartja be az előírásokat. És igen az ajtót is be kell csukni. Íratlan szabály a boltban érkezési sorrend van, ez alapján szolgálnak ki. Ostobaság elvárni hogy vegyék előre a dohányzó anyukát csak mert nikotinfüggő és a gyerek teljesen jogosan nem kéne hogy az legyen...

Igen egyébként egy nagyon jófej vevő előre engedhetett volna. Az eladó nem vehet önkényesen mások elé mert a másik vevő is kiállta a sorát valamint neki is lehet más ami miatt siet.

Tanulság: anyuka nem a világ közepe, a dohányzás pedig súlyosan károsítja a saját és környezete egészségét...

Persze gondolom üdítőt vett a gyereknek mert szomjas volt ;)

2017. aug. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Az eladó meg jól megszívta volna, ha épp egy próbavásárlás ez, épp azért, hogy lebukjon a szabálytalansággal. Szerinted megéri neki az állásával játszani? Mert bizony komoly pénzbüntetés jár, ha lebukik.
2017. aug. 4. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
84%

Ezzel én is most szembesültem!

Kendőben vittem a pár hónapos babát, tehát esélytelen, hogy kint tudom hagyni.

Nálunk lottót is csak a dohányboltban lehet venni, kutyát nem érdekli, hogy nem cigit vagy sört akarsz.

Az ajtóban szólt az eladó, hogy bocsi, de őt büntetik meg, látja a kamera.

Mondjuk jó fej volt, mert kijött, odaadtam a pénzt, amúgy is mindig gépi lottót veszek, és kihozta. Pont nem volt másik vevő.

Azt mondjuk én is nevetségesnek tartom, hogy nagyobb veszélyben lenne egy csecsemő bent, mint kint egyedül, de a szabály az szabály.

2017. aug. 4. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 piroska és a farkas ***** válasza:
81%
Bocsánat, de volt választása az anyának. Ha pl eleve nem megy be, az is lehet egy döntés. Én láttam már anyát aki simán kinthagyta a 2 évesét, arrébb is totyogott, a túloldalróól gyeltem a kisgyereket, h nem megy - e messzire. Bennem akkor anyaként egyértelmű düh volt, úgy éreztem, h a cigi annyira fobtos annak a másik anyukának, h inkább a gyerekét is kinthagyja, ha kell. Ott csukva volt az ajtó.
2017. aug. 4. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%

Elméletileg így a helyes, igen. Ha nyitva is van a dohánybolt ajtaja szellőzés vagy akármi miatt, akkor pedig "függöny" van az ajtón, ami takarja a belátást.

Én is voltam úgy dohányboltban, hogy az apuka a pár éves gyerekének magyarázta, hogy bemegy, mindjárt jön, maradjon ott stb. Nyitva hagyta direkt az ajtót, de az eladó rászólt, hogy legyen szíves becsukni, mert nem maradhat nyitva úgy, meg a gyerek sem álldigálhat nyitott ajtónál a dohánybolt előtt és nézegethet be. Az más kérdés, hogy régen nem volt külön dohánybolt, kisbolttól kezdve mindenhova ki voltak pakolva a cigik, mégsem ezért lett dohányos valaki, mert gyerekként látta a polcon. Ennyi erőből az alkohol se legyen kint a boltokban, mert ugyanúgy nem 18 éven alulinak való.

2017. aug. 4. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!