Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akiknek kevés segítsége van a...

Akiknek kevés segítsége van a baba mellett, hogyan élik a mindennapjaikat? Lelkileg és fizikailag hogyan viselik?

Figyelt kérdés
Köszönöm!

#lelkileg #fizikailag #kevés segítség #hogyan viselik
2017. aug. 9. 17:25
 1/7 anonim ***** válasza:
81%

Fáradtan, de boldogan.

Ha mégis akad néha segítség, mozdulj ki a baba nélkül (akár csak egy bevásárlásra), már ettől fel lehet töltődni és újra örülsz a picurnak.

2017. aug. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Amíg pici volt, megszoptattam, tisztába tettem és betettem az ágyába. A következő szopiig végeztem a dolgomat. 2-3 óránként szopott. Nem kapkodtam fel, azonnal akkor sem, ha sírt egy kicsit. 3-4 hetesen már kialakult egy rendszerünk. Általában délután aludt 4 órát, ekkor volt időm magamra is. 2 hónap után már éjjel nem szopott.
2017. aug. 9. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
67%

Nagyon nehezen viseltem a fáradtságot és a bezártságot (mind helyileg a lakásba, mind pedig úgy értve, hogy ebbe a monoton, leegyszerűsített világba való bezártság).

Idővel javul a helyzet.

A legfontosabb a pihenés, akkor jobban viseled lelkileg és fizikailag is. Tehát első a baba, második a pihenés, és minden csak ezután jön.

2017. aug. 9. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikailag meglepően jól, lelkileg sokszor nehéz. A társaság sokat segít, akár csak ha a játszón beszélgetek, már az is feltölt.
2017. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Amíg egy volt és baba, nehéz volt. Egyedül enni, senki nem szólt vissza. Aztán lett tesója, most sokkal könnyebb, a naggyal (3 éves) már lehet kommunikálni.

Fontos, hogy barátnővel tarts kapcsolatot, ha nem is napi szinten.

Nekem tesóm segített amúgy, nagyszülők nincsenek, férj távol dolgozik.

2017. aug. 9. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy van, meg kisbaba. Segitseg a ferjem. Ket napot megy, ket napot pihen. A nappalos az altalaban eltelik, mert babazok, fozok, takaritok, locsolok, ejszakasa elott babazunk, pihenunk. Ebed utan lepihen 3-4ig, mi felmegyunk a kertbe, tologatom a babakocsit, a vendeghazat takaritom, mikor alszik a pici, olvasok a padon, ejszakas utan, hajnalban kimegyunk setalni, hogy a ferjem el tudjon aludni. Alszik du 2ig. Nappalos utan furdet (addig en is furdok egy fel orat), etet (o furdik bent) aztan vacsi, este o kel a babahoz. Ejszakas utani ejszaka is o kel igy ket ejszaka en kelek, ket ejszaka o. Havonta egyszer megyek kormoshoz, kozmetikushoz. Jol telnek a napjaim altalaban, mert amikor a baba alszik, leulok en is netezni, tevezni. Aludni nem, mert nem alszik annyit. Viszont ejszaka... ma aludt fel 9tol hajnal 4ig, evett es meg most is alszik :)

Sose voltam nagy tarsasagi ember, estenkent kettesben vagyunk a ferjemmel. Ha nagyobb lesz a baba, majd egy sittert felfogadunk melle de mi kirandulgatni szeretunk, azt meg lehet a babaval is. :)

En elvezem az anyasag minden percet. Fizikailag az elso egy honap volt nehez, lelkileg is. Utana fokozatosan konnyebb lett, a testem is megszokta a hajnali kelest. En apro oromokkel ajandekozom meg magam. Pl mikor alszik, megiszok egy kavet es keresztrejtvenyt fejtek, meglocsolom, csinositgatom a viragaimat, jatszok a kutyammal (javaslom, ha van energiad a baba mellett, szerezz be egy kutyust: nekunk rotink van, imadom ot IS sok boldogsagot ad o IS, tegnap a fuben hancuroztunk este :D)

Nem tart sokaig ez az allapot. Baratnok nincsenek? Kollegak?

Babakocsit tologato anyak?

2017. aug. 10. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Még nem született meg a fiunk ( 39. hét ), csak próbálok készülni lelkileg... 😊 a nagyszülök messze vannak, a barátok is inkább más városokban laknak, nem számítok arra, hogy néhány hetente tudnak jönni, ezért tettem fel a kérdést. A párom meg dolgozik napközben és mivel korán kel, sokszor délután is lepihen.
2017. aug. 10. 08:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!