Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi az igazság? Hagyjuk vagy...

Mi az igazság? Hagyjuk vagy ne hagyjuk sírni a babánkat?

Figyelt kérdés

Sokan azt mondják hogy hagyjam sírni a kicsit majd magától megnyugszik,de nekem a szívem szakad meg érte és képtelen vagyok hagyni ,max pár percig..

A párom viszont azt mondja így rontok el mindent vele...:/


9,5 hónapos


2017. aug. 15. 12:24
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem "nincs igazság", neked kell eldöntened, hogy csak hiszti, ami miatt sír, vagy valóban valamilyen problémája van. Ha hiszti, akkor egy kicsit szerintem szabad hagyni, de amúgy nem kellene, hiszen így alakul ki a bizalom és a kötődés.


(off: az én gyermekem apja is állandóan ezzel jött, hogy hagyjam sírni, majd megnyugszik, ne ugorjak minden nyikkanásra. De én az anyja vagyok, ösztönösen mentem, ha hallottam, hogy fájdalmasan sír, nem volt szívem hagyni. A vége az lett, hogy az állandó nézeteltérések miatt apuka lelépett, ennek már 2,5 éve. Azóta teljes a szerelem és a szimbiózis köztem és a fiam között...)

2017. aug. 15. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
63%
Ha dackorszakos gyerekről lenne szó, azt mondanám, hogy helyzetfüggő. De itt most egy szeparációs szorongás kellős közepén lévő babáról beszélünk. Egyáltalán hogy jut eszedbe, hogy ilyenkor "hagyd magára"? Talán itt lenne az ideje utána olvasni a gyermeklélektannak. Nem csak neked, hanem a párodnak is.
2017. aug. 15. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Épp arról van szó hogy én nem hagyom magára és hogy így a jó vagy az amit a legtöbben mondanak hogy hagyjuk kicsit sírni és majd megnyugszik egyedül.
2017. aug. 15. 12:49
 4/18 anonim ***** válasza:
75%

A dackorszakos gyerek nem baba :)

Babát sírni hagyni szerintem egyszerűen szemétség. Ő csak így tud segítséget kérni, jelezni, ha szüksége van valamire (akár egy kis bújásra - az bűn?). Ez olyan, mintha te segítséget kérnél, és mindenki leszarná. Jól érzed, ne hagyd sírni :)

2017. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
77%

én egyszer hagytam sírni. Életem leghosszabb 7 perce volt :o

Aztán rájöttem, hogy semmi szükségem nincs arra, hogy a gyerekem azt tanulja meg, hogy hiába hívja anyát, az úgysem jön.

2017. aug. 15. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
73%

9,5 hónaposan ne hagyd sírni!

Szüksége van az anyjára, hív, és te nem mész. Persze, hogy abbahagyja, mert rájön, hogy nem számíthat rád. Szerinted???


MAjd 2-3 évesen, amikor tömény hiszti van, akkor hagyhatod sírni...

2017. aug. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
11%
Az én lányom két és fél hónapos, őt lehet hagyni kicsit bőgni, mert 3 perc után bealszik, viszont ha kikapom a kiságyból csak nyűglődik a kezemben, de szerintem 10 hós gyereknél ez nem így megy, de te ismered, hogy nála mi válik be.
2017. aug. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
54%
Egyiket sem hagytam, főleg nem ennyi idős korban. A 3,5 évesemet a mai napig altatni kell, a 10 hós egyedül alszik el. Pedig egyformán nem hagytam őket sírni. Természetesen más a hiszti miatti sírás, azt is kell kezelni. De ennyi idős nem hisztizik.
2017. aug. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
77%

Egyértelműen nem!

Nem hiszem, hogy célravezető, gondolj bele a helyzetébe! Nem tudsz beszélni, nem tudod elmondani, hogy épp éhes, szomjas, fáradt vagy, tele a pelenkád, fáj a hasad, jön a fogad, vagy ezer más problémád van, csak a sírással tudsz jelezni, de nem reagál rá senki!

Én nagyon kegyetlennek tartom.

Sose hagyd őt sírni!

2017. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
60%

Én nem hagytam sírni. A tied még nagyon pici. Szerintem szüksége van rád még bőven.

Nem tudnak máshogy kommunikálni, csak így tudják jelezni, ha vmit szeretnének. Aki pedig magárahagyja, hogy hagy sírjon, azt szintén magára kellene hagyni. Ők is emberek csak picik.

2017. aug. 15. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!