Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Miért van az, hogy azokat...

Miért van az, hogy azokat hallom sírni, hogy de csórók, akik pont hogy középosztály fele hajlanak, az igazán szegényektől meg soha nem hallok egy panaszt sem?

Figyelt kérdés

Sok haveromk sír, hogy de drága az élet, Magyarország egy gettó, és szégyen, meg minden. De a kezében ott a 100-200 ezer ftos telefon. Vagy a mégjobb mikor a kocsi a feneke alatt, hiába csak használt 200-300 ezres az is de pénze van tankolni a szüleinek.


Miért ezek síránkoznak? Nekik semmi nem elég?

A legnagyobb szegényektől akiket ismerek, akiknek buszra alig van pénzük, azoktól egy rossz szót sem hallok soha!


Miért?



2014. febr. 17. 06:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
49%
Talán a nagyon szegény felméri, hogy a szegénységéről maga tehet, mert nem tanult, mert nem volt elég ambíciója. A középosztály pedig az, akinek rendes munkája van, netán diplomája is és mégis azt látja, hogy a rengeteg munkával, kemény tanulással szintén nem telik neki luxusra és nem él olyan színvonalon, mint mindenki más nyugaton, valószínűleg ezt a nagyon csóró fel sem fogja.
2014. febr. 17. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
83%
Mondjuk ha valóban van pénz telefonra,tankolni, akkor valóban jogos amit mondasz de csak óvatosan: ne higyj a látszatnak! Tapasztalatból beszélek: pl van hogy az ember egy drága ajándék telefon mellett sakozik hogy hogyan tudja kifizetni a telefonszámlát, de azért meg hogy egy hónapban könnyebb legyen, nem adja el a drága telefont mert jövő hónapban úgyis ugyanaz a gond lesz, és akkor mit ad el? Pár hónap alatt eladja a drága dolgait és akkor már meg is látszik a valós helyzet. Vagy pl. vannak helyzetek, amikor kell az autó. És lassan ott tartunk hogy a busz se sokkal olcsóbb mint az autó, ha meg több személy utazik, akkor az autó az olcsóbb. De ezt önálló felnőtt emberekre írtam, az megint más kérés ha valakit a szülők tartanak el.
2014. febr. 17. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%
Drága telefont lehet használtan venni. Kocsit, benzinköltséget munkahely is adhat. Nekünk is csak addig volt kocsink, amíg apám nem ment nyugdíjba, és már akkor is nehezen éltünk.
2014. febr. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
57%

1. Nem mindenkinek adatik meg a lehetöseg tanulni.

Nem 2014-röl beszelek, hanem 30 40 evvel ezelöttröl.

Kerdezö ez mindig igy volt es igy lesz. A szegenyek sosem panaszkodnak.En nem a közeposztalybelieket hallom sirni, hanem a full gazdagokat.:/

2014. febr. 17. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
69%
Ez azért van mert rosszul beállított világban élünk. Mindenhonnan az folyik hogy vásárolni jobbat újabbat, mert a régebbi az már nagyon gáz még ha neked tökéletesen működik akkor is. Sok ember azt hiszi hogy minél menőbb dolgai vannak annál jobb az élete. De ez nem így van! A gazdagabbak sírnak a legtöbbet mert nekik semmi sem elég, meg rettenetesen telhetetlenek. Én is unom már ezeket a siránkozásokat! Én is rengeteg embert ismerek aki állandóan panaszkodik holott semmi okuk nem lenne rá. Mindig a fejlettebb országokhoz hasonlítgatják magukat, de azt meg elfelejtik hogy tőlünk rosszabbul is élnek országok ahol a víz az étel a legnagyobb gond. Nyilván mindenki a jobb életre törekszik és ez így is van rendjén meg az se jó ha folyton más országokkal példálózik az ember. Szét kell nézni, meg kell vizsgálni több dolgot, országot, ismerősöket és akkor hátha kevesebbet panaszkodnának az emberek és inkább a saját dolgukkal foglalkoznának. És tényleg hasznos dolog a pénz ha ésszel bánik vele az ember és nem száll el magától, meg kell is az élethez, de a mondás az akkor is igaz! A pénz nem boldogít!
2014. febr. 17. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
1-es! a szegénység nem köthető a tanulatlansághoz! nagyon sok olyan embert ismerek, akik pl. diplomások és egyik napról a másikra élnek. Szóval ez nem erről szól.
2014. febr. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

A szegénység és a gazdagság relatív.

Mondjuk nekem azért nincs luxusautóm (meg egyáltalán, még autóm sincs), és százezer alatti összeget viszek haza havonta, de én is gyakran "sírtam" miatta, hogy mennyire rossz a helyzetem.

Aztán egy szép napon olyan társaságba kerültem, ahol bárki a fél karját adta volna, ha annyit kereshetne, mint én. Innentől átértékeltem sokmindent, és bár még mindig pocséknak tartom a helyzetemet, és igazságtalannak tartom, hogy én ésszel és tisztességes munkával a töredékét keresem meg, mint más hozzám képest butább ember, pusztán a szerencsének vagy a protekciónak köszönhetően, de már nincs képem ezek után siránkozni.

Egyébként az is állhat a jelenség mögött, hogy aki nem tapasztalta meg, hogy milyen a nyomor, az a minimális nélkülözést is tragédiának éli meg. Aki tudja, milyen az, amikor a napi betevőért kell spórolni, az nem fog minden vacakért siránkozni.

2014. febr. 17. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim válasza:
53%
Lehet,hogy nemmegfelelő körökben érdeklődöl?!
2014. febr. 18. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Mert a szegényeknek nincs vágya telefonra, autóra, stb. Ők tudnak örülni a kicsinek is (pl. kaja).


Amúgy tényleg siralmas ami itt van.

2015. jan. 30. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim válasza:

nekem 2 diplomám van és 80 ezret keresek, na ennyit ér a tanulása az első kommentelőknek.. Magyarországon semmit nem ér az iskolai végzettség, még mindíg sokan nem fogják ezt fel....Ausztriában a takarító is többet keres, mint itt az agyon iskolázott hülyék! még a minimálbért is nagy ríva adják oda Magyarországon.. mindent sajnálnak a dolgozóktól! ez a adók meg a szopás országa!!


NEM iszok, NEM cigizek, NEM kávézok, NEM járok moziba, NEM járok bulizni, és mégsem tudok megélni, hol lehetek? Hát az ócska- csóró/éhenkórász Magyarországon!!

2015. febr. 10. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!