Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom most tanulgat...

Ceyla kérdése:

Kislányom most tanulgat olvasni. Olyan könyveket keresnék neki, ahol sok kép és pár mondat képenként található, hogy élvezze hogy halad és persze egyszerű mondatokat, de ne bugyuta történeteket tartalmazzon. Van ötlet?

Figyelt kérdés
Az Én olvasok sorozatot megnéztem, de még túl hosszúnak találom a szöveges részeket.

2017. aug. 21. 14:04
 1/8 anonim ***** válasza:

Kistesó nincs? Olvashatna neki Boribont.

AZ egyszerű is, és rövid is.

2017. aug. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Duenna ***** válasza:
53%
Bemégy egy könyvesboltba, és számtalan gyönyörű animációs mesekönyvet találsz, ami között válogathatsz. Még jobb, ha a kislányoddal mégy, és együtt válogattok mesekönyveket. Öröm lesz nézni, ahogy csillog majd a szeme a sok szép könyveken! :)
2017. aug. 21. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
És a legjobb, ha könyvtárba mentek!
2017. aug. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"Már tudok olvasni" sorozat

Geronimo Stilton könyvek

Tesz-vesz könyvek

2017. aug. 21. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 jafnrétti ***** válasza:
Janikovszky Éva könyveit tudom ajánlani, pl. Velem mindig történik valami, Ha én felnőtt volnék, Felelj szépen ha kérdeznek, stb, sok ilyen pár mondatos, sok képes könyve van, én nagyon szeretem ezeket :)
2017. aug. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ. Még annyira nem olvas folyamatosan, hogy a kistestvér élvezni tudja a mesét, ráadásként egy idő után elkezd "segíteni" mintha Ő is olvasna és ez nem segít, csak idegesíti a nagyobbat.


Voltam bent könyvesboltan és rengeteg könyvet találtam amiben sok-sok mondat szerepelt, kevés képpel. Sajna igazán időzni nem tudtam, mert a kicsi unalmában nekiállt szétszedni a boltot és mindent meg akartak venni aminek színes volt az eleje. Pont azért is kérdeztem, hogy hátha ha kifejezetten valamit keresek esélyem is lesz. :)


Így belenézegetve a neten a Már tudok olvasni is sok, mert teljesen teleírt oldalakat tartalmaz. Első után biztos jó lesz, de Ő még most megy suliba és magától szeret dolgokat olvasgatni.


Sajnos a könyvtártól idegenkedem, mert egyrészt messze van, másrészt biztos akkor tüntetnék el, amikor vissza kellene vinni, igy most inkább megvenném.


A többi ajánlott könyvet és sorozatot is megnézem hátha lesz benne valami Eddig az általam régen gyerekként olvasott Történelmi sorozatos kiskönyveket olvasgatta (Déli harangszó és egyebeket.)

2017. aug. 22. 11:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Akkor a tesz-vesz város pont jó lehet. egy oldalon sok kép, és mindegyik mellé 1-2 mondat.

illetve ahogy írtad a déli harangszót, beugrott, hogy voltak ezek a kifestők régen Olvass magadnak sorozat, vagy ilyesmi. Hamupipőkétől az árvizi hajósig minden.

most is lehet kapni:

[link]

(bár lehet, pont erre gondoltál :))

alatta ad további ajánlásokat a sorozatból.

2017. aug. 22. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]

itt van sok belőle. mesék is.

2017. aug. 22. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!