Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » CSOK-osok vagyunk, jogos az...

CSOK-osok vagyunk, jogos az emberek hozzáállása?

Figyelt kérdés

Építkeztünk, felvettünk 10 millió vissza nem térítendő támogatást, már csak egy gyermek hiányzik, kettő van.


Rendre megkapjuk ismerősöktől, hogy így könnyű, bezzeg, másoknak osztogatják a milliókat stb. beszólások.

Arról nem is beszélve, hogy aki nem tudja ezt, az is rögtön ezzel jön, hogy ugye felvettétek?

Ez egy kisváros, nem igazán működik, hogy valakinek elmondom, valakinek nem, és elég nehéz határt húzni.


Nekünk rosszul esik az emberek hozzáállása ehhez. Mintha valami kiváltságos, puncsos emberek lennék, csak éppen jókor jött ez a lehetőség.


Ti hogy reagálnátok ezekre? Jogos, hogy ezt kapjuk vissza?


2017. aug. 29. 13:27
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
39%
szerintem is gáz csak ezért 3. gyereket vállalni (mivel egy gyereket felnevelni is többe kerül, mint 10 milla, nem hogy 3-at...). de ha zavar akkor minek mondjátok el bárkinek?
2017. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
53%

Dehogy jogos,irígy disznók,akik meg akarják keseríteni az örömötöket. Én simán visszakérdeznék:"irígykedsz,vazze? Vedd fel te is. Egyébkéntmeg ha kiteregetjük az anyagi helyzetünket,akkor mondd már el,te mennyit keresel,milyen extra fusi,mindenféle pénzeid vannak? Ja,hogy kellemetlen a kérdés? Képzeld,nekem is,és semmi közöd hozzá."

Engem már nem érdekel,ha nem szeretnek. Semmi joguk kényelmetlen helyzetbe hozni téged.

Egyébként,CSOK-ot felvenni gáz,feketén dolgozni,500ezret keresni és oviban,suliban az én adómból zabáltatni a gyerekeket nem gáz(ismerős család). Vagy a milla körüli fizut letagadva ugyancsak kérni az ingyenkaját?(másik ismerős) Az nem gáz,csak ha valamit szabály szerint csinálsz. Hogy fulladna meg az összes ilyen köcsög. Nekem nincs CSOK-om,de nektek sok boldogságot kívánok hozzá,és ne hagyd,hogy megkeserítsék az örömödet.

2017. aug. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
57%

Nem, mert ti erről egyáltalán nem tehettek. Mi is élnénk a lehetőséggel, ha lenne. Szerintem az átlagpógár mindenképpen.


Az viszont tény, hogy a kormány csókos politikája elhibázott, és nem odamegy elsősorban a pénz, ahová tényleg szükséges lenne. Irreálisan nagy támogatás, kevés haszonnal (többségében nem a három gyereket tervezők veszik fel, hanem ahol már megvan legalább kettő, de inkább három gyerek). A friss házasok meg osszák be a havi 5000-et 24 hónapig, meg felvehetik az 2,6M csokot a zsírúj 25 millás lakásra...

2017. aug. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
72%
Kedves első,azt hol a bánatban olvastad,hogy a CSOK miatt lesz három gyerekük? Ja,hogy te is csak irígykedsz? Hát,remélem,ennél nagyobb örömöd nem lesz a siralmas kis életedben :)
2017. aug. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
45%
nem irigykedek, egy gyerekem van, és ennyi elég is. házunk is van köszi szépen :) de mivel azt írta a kérdező hogy "már csak egy gyerek hiányzik" ez úgy hangzik nekem mintha a csok miatt akarnának 3. gyereket, anélkül nem kéne, ami szerintem nagyon gáz.
2017. aug. 29. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
72%
Hát, aki ezt mondja gondolom nem tudja hogy három gyereket felnevelni nagyon nem lehet 10 millióból, amit ti a lakásra vettetek fel. Hiszen mire mindháromnak kifizetitek az egyetemet, lakást vesztek, az benne lesz 50-60-millióba is.
2017. aug. 29. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 A kérdező kommentje:

Őszintén szólva mi is meglepődtünk mikor ezt behozták, mert már akkor tervezgettük az építkezést, és nagy ajándékként ér bennünket.


Kilépve a mi helyzetünkből, túlzás a 10 millió, de az emberek a mi oldalunkat sem értik, hogy nem minket kellene szidni.


Ellenben mi nagyon örülünk neki, mert ez az összeg hitel lett volna. Útban a harmadik babánk és az, hogy ő ilyen gyorsan jött tény, hogy rásegített az összeg, de alapból nem vetettük el lehetőségét régebben sem.


Viszont amit az emberekből kihoz ez.. az döbbenetes. Mi a városban megkaptuk a "csokosok" címkét, van aki direkt megnyomja, hogy ja a csóókosok.. sőt a baráti társaságban is van, akire ezen poénkodik, nekünk nem poénos.

2017. aug. 29. 13:47
 8/30 anonim ***** válasza:
75%

Lehet Ti nem de másoknál a semmire, a hitelre lesz három gyerek. A három gyereknek ott a ház de más nem lesz.

Itt is van olyan aki 10 milliót vett fel jön a baba de enni is alig tudnak.


Sok CSOK-OS gyerek szenved majd

2017. aug. 29. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Én nem tudom ezt elképzelni.. a mi házunk 30 millió forint, volt 20 milliónk. Szerinted szegények vagyunk, nem jut enni? 30 millió alatt nem nagyon hozod ki mucsaröcsögén sem, ha betartod az előírásokat..
2017. aug. 29. 13:51
 10/30 anonim ***** válasza:
82%

Kevés dolog tud bosszantani igazán, de a pénztárcában való turkálás az pont ebbe a kategóriába esik.


Mégis kinek mi a franc köze van ahhoz, hogy Ti milyen anyagi forrásokból gazdálkodtok, illetve épitkeztek?

Egyáltalán nem jogos, nyugodtan mondd meg, ha legközelebb kérdezi bárki, hogy ez magánügy. (mert tényleg az).


Átérzem a dolgot, bár nálunk annyiban más a dolog, hogy a huszas éveink eleje óta van saját ingatlanunk (magánügy, hogy honnan), és lépten-nyomon kérdeznek minket is, hogy mégis honnan meg miből.

Soha eszem ágában nem lenne más anyagi helyzetét és javainak eredetét firtatni.

2017. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!