Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tegyünk hogy a gyereknek...

Mit tegyünk hogy a gyereknek jobb legyen?

Figyelt kérdés
azt sem tudom hol kezdjem a helyesirasomra most nem figyel tapasztalatokat tanácsokat várok....2 napja kiderült hogy a közvetlen szomszédunk fajtalankodott a 6éves kisfiunkal ez egyszeri eset volt egyenlőre ugy tünik...az emberke beismerte a tettét..a fajtalakodást értsétek ugy hogy a gyereknek a szájába kellett vennie a nemiszervét a férfinek továbbá nem részletezem azt hiszem elég ennyi....előzetesben van a férfi pszichológus bevan vonva a történetbe és próbálunk segiteni mindenben a gyereknek...de nem tudjuk hogy ezt mi is és ő is hogyan dolgozuk föl miként fog ez hatni a jövöjére milyen ember lesz belőle tapasztalat tanácsokat várok

2017. szept. 4. 16:04
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon nehéz helyzet. A kisfiúban erősítésétek, hogy ő semmi rosszat nem tett, nehogy elkezdje magát hibáztatni.


Én felkeresnek egy gyerek pszichológust is.


A legjobbakat, kívánom mielőbb túl legyetek amennyire csak lehet ezen a szornyusegen

2017. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%

En pont nem mélyiteném el benne a témát a folyamatos ismétléssel.

Általában ismetelt események vagy jovátehetetlen események (pl szülők halála)okoznak igazi károkat, de forditva is, ismételt élmények okoznak maradando szép emlékeket is es épitenek. Ez utobbi oldalt erősiteném. A joval, a széppel, sok sok nevetéssel tölteném fel, hogy az eltörölje a memoriábol is a multat.

2017. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
64%

*ugy ertem, hogy nem memorizáltatnám vele a témát, még előtte füle hallatára sem emliteném. Max ott vannak a gyerekeknek szánt mesék a cukrosbacsirol es heppy end a vége, ezekkel oldhato a frusztracio.legyőztük a gonoszt es tanulunk belole


Még jo hogy nem rabolták el

2017. szept. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
Amugy minket anya a gyerekes szomszednénihez sem engedett át felügyelet nelkul. Egyszer mivel hamarabb ertem haza sulibol mint a család, igy ő beinvitált játszani, anya ugy megszidott mikor hazaért, hogy most is emlékszem rá...
2017. szept. 4. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
Azt senki nem tudja, hogy milyen ember lesz belőle,vagy hogy ez hogyan hat rá. Mindenképpen pszichológus kell, akár hetente többször is és nem a konkrét esetről kell, hogy beszélgessen vele, hanem bármilyen érzelméről.
2017. szept. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
igen,próbáljunk mi is ezt az emléket törölni a memóriájábol amennyire csak lehet szép emlékekkel illetve élményel kipótolva,,,ezaz ember a közvetlen szomszédunk akikkel jo viszonyban voltunk szóval nem volt féltve tőle a gyerek mivel mindennapos esemény volt szinte hogy beszélgettek a kertben...
2017. szept. 4. 17:03
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért egy szakember csak tanácsolt nektek valamit? Az ő véleményüket kérd ki.
2017. szept. 4. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szakember segítségét kérjétek ehhez mindenképpen! Két embert ismerek, egy lányt és egy fiút, akit ért ilyesmi kiskorában.. sajnos hatással lett a későbbi nemi életükre kicsit. Nem elég ha úgy csinálnak körülötte, mintha ez meg sem történt volna, segítség kell hogy feldolgozza. A lány ismerősöm, haragudott a szüleire, mert úgy viselkedtek mintha semmi nem történt volna.
2017. szept. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 HunLo válasza:

Szomorú ,hogy egy ilyen megtörténik.

Valószínűleg a gyerekre több évi pszichológus esetlegesen pszichátriai kezelés vár.Ennek eredménye ha szerencséje van az ,hogy 18éves korára vagy középsulira ,,elfelejti"(Nem foglalkozik vele) az egészet.


Értessétek meg vele ,hogy ez nem mindannapos.

És a vele egykorúaknak ne hozza szóba semmi kép!

Mert azért még őt fogják kinézni sajnos.Ill viccet csinálni belőle.

Rosszabbik eset.

Az életétt végig kiséri ill nem hagyja nyugodni.Sok sok évnyi rémálom stb.

ápr. 8. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 HunLo válasza:

Szóval vigyétek el pszichológushoz első körben én szerinem.

Utána ő is adja a további lépéseket ,hogy merre ,hogyan tovább stb.

ápr. 8. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!