Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kell udvar a gyereknek vagy...

Kell udvar a gyereknek vagy jobb a panel?

Figyelt kérdés

vannak barátaink akik panelban nőttek fel egy nagyszobában két gyerek,és nem panaszkodtak.én faluban nődtem fel,nálunk volt minden,disznók,csirkék,birka,kutyák ,macskák.nagy kert,amiben anyáék sokat dolgoztak,én is szedtem a krumplit,kukoricát morzsoltam,volt répa,gyökr,minden.adták az állatokna a tápot,moslékot.és imádtam ezt az életet gyerekként.de egyke voltam,kevés inger ért,látszik rajtam és beszédemen is hogy falusi voltam.a középsuliban a városi osztálytársaim mások voltak..nekem mnden uj volt a vrosban,ezért inteligensebbnek tűntek..


már 3 éve boldogan éltünk panelban,egy sarokra volt a munkahelye,játszóház,boltok,játszóterek,egy hatalmas szoba ami akár két gyereknek is elég lett volna,kisebbik szobában erkély volt,imádtuk ahogy jön a szél,és mindig az volt az álmom,hogy olyan szobám legyen ami félig kint" van(ami csak panelba lehetséges),az erkélyen néztük a laptopot evés közben mindig ha hazaért,és párom bent gépezni szeret,de én meg kint szerettem lenni sokat,és szereti ha felolvasok neki közben,igy tökéletes volt,hogy az ajtóban gépezett,én meg mellette erkélyről olvastam neki,kint lehettem mégis mellettem lehetett :) az is tetszett hogy a kétszoba a két túlsó oldalt volt,igy kevésbé jönnek át a zajok(ha ismerősök itt alszanak),de mikor babánk lett(26 évesek voltunk) rábeszéltek hogy kell udvar a gyereknek 1 év mulva felszabadult egy vidéki házunk,leköltöztünk.de azóta mintha visszaesett volna a gyerek(1 éves mult),elkezdett beszélni,de visszaesett,itt nincsenek gyerekek,van udvar de nem éri inger,a városban tele volt gyerekekkel,párommal imádtuk az embereket,a nyári zajokat,zenét,ott vásárolunk,ez nem albérlet de kb csak 10-essel olcsobb,mert párom naponta bejár kocsival,benzin,majdnem egy órával hamarabb indul és később ér haza(pedig ott laktunk a mnkahelynél)és a nagy hideg vagy meleg miatt,igy is csak kétszer megyünk ki udvarra egy nap,panelból sokkal több órára levittem a játszóházba tele volt gyerekkel.pl. nálunk a faluban már 11 voltam mikor elször lett egy játszótér..már nem tudom jobb-e az udvar,...fel lehet nőni egy panelban városban?mi barátnőmmel irigykedtünk a helybeliekre,hogy mi buszoztunk naponta a suliba,mihálásak lettünk volna ha egy kis panelba is lehettünk volna,annyit csavarogtunk a városban..és hajnalba is haza kellett buszozni,stb.anyáék sokat dolgoztak a kerttel,állatokkal,bográcsost is évi egyszer ha tartunk,eddig máshoz mentünk,mert ugyis jobban szeretünk mi menni,hiányoznak az emberek...régóta szorongok ettől,férjem nem panaszkodik a bejárás miatt,(lehet nekem is ott lesz munkám)de ugy érzem hogy megkaptuk a mennyországot,de mi eldobtuk,és ebbe fogok belebetegedni..rosszul gondolkozok?... :(


2017. jún. 27. 17:24
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
68%
Én 14 éves koromig panelban éltem. Idén kertesházba költöztük. Sokkal jobban szeretem. És nemcsak faluban vannak kertesházak.
2017. jún. 27. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
76%
17 éves koromig kertesben laktam. Ezután panelba kerültem amit nagyon utáltam, pedig volt terasz ott is. Most, 7 év után újra kertesben vagyok, és marhara élvezem :) most várjuk az első babánkat, jobb neki a kertes. Van medence, saját zöldségek, stb. Nem csak bidéken van kertes. De kinek mi, van, aki a panelt szereti, mert egyszerűbb, nem kell a kerttel bíbelődni, sok mindent fedez a közös költség, stb
2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
67%
Kisgyerekeseknek mindenképp kertesház, ha van rá lehetőség. Panelben is fel lehet nőni, de ha az anyagiak engedik, akkor jó a kert :)
2017. jún. 27. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
74%

Mi egy nagyon pici 300 fős faluba költöztünk 18 percre van autóval a megyeszékhely ahol dolgozunk.

Vannak akik naponta 2-4 órát is utaznak :)

Tényleg nyugodt rendezett kisfalu, kedves emberekkel. Lehet végre kertünk, csirkéink, most idén két kismalac is. Oviba suliba bejárósak a gyerekek, ott elég inger éri őket. Ugyan úgy játszótér, emberek barátok csak otthon csend és hatalmas szabadság van.

Kertészkedj te is, csinálhatok bográcsos bulit kis barátok, ismerősökkel.

A másik, sokkal jobb is anyagilag, tejet még boci melegen vehetjük 120ft / l. Nem.olyan mint a bolti

Friss tojás ami sokkal sárgább és finomabb mint a bolti.

2017. jún. 27. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
38%
Én megértelek és teljesen egyet értek veled.
2017. jún. 27. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
57%

Férjemmel most fogunk zárt füvesített udvaros, társasházba költözni. Babát várunk éppen.

Kertet nem lesz időnk gondozni, meg nem akarunk a munkahelytől, belvárostól messze költözni. Ismerkedni szeretnék majd helyben kisbabás anyukákkal. Ezért döntöttünk így.

Szóval ez preferencia kérdése, hogy nektek melyik a jobb. Előnyöket, hátrányokat mérlegelni kell.

2017. jún. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
74%
Mindenkinek más a jobb, attól függ, mire van igényetek. Nekünk van a kertes házra, és bár pillanatnyilag panelben élünk, semmiképp nem szeretnénk túl sokáig maradni.
2017. jún. 27. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
64%

Mindent meg lehet oldani. Kertesházban ott az udvar szabadsága, de onnan is menni kell, ha más ingert akartok.

Panelban / társasházban lehet hogy nincs nagy saját tér, viszont inger gazdag parkok, városi programok, gyerek programok vannak a közelben.


Én is kertes házban nőttem fel, imádtam, de szintén kevés szociális inger ért. Ez később kicsi bezártságot okozott nálam pl. Most egy 6 lakásos társasházban lakunk, van egy fél éves fiam és MINDEN NAP megyünk valahova. Nekem is jó mert sétálunk, fiamnak is mert mindig éri inger. Legyen az kacsa a feneketlen tónál vagy gyerek nevetgélés bármelyik parkban. Stb.


Szóval mindegyik lehetőség jó szerintem. A család boldogsága a fontos és hogy mozduljatok ki időnként.

2017. jún. 27. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%
Városban lakunk és ott is van családi ház, sőt erkély is van! :) Ha központba akarok menni, berakom a gyerekeket a kocsiba és megyünk is! A szomszédságban sok a gyerek és összejárunk!Rendszeresen kerti partizunk! Itt van játszótér, de nekünk nagy fák vannak az udvarban, medencét állítottunk, szuper! Mi imádunk autózni, szerencsére nekem is van, így nekem nincs hiányérzetem! Az régen rossz, ha te így érzel! Erről a férjeddel kéne beszélned, de sosem költöznék vissza panelba (5 évig laktam ott egyetem alatt, szerettem is a lakást, de nekem nem volt az igazi), persze ez én vagyok...
2017. jún. 27. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
61%

Nagyon nem mindegy a környék, én kertesben nőttem fel de csak az utcánkban volt 2 velem egykorú kisgyermek, szóval társaság volt.

Igazából gyerekként költöztünk panelból kertesbe de akkor én nem éreztem se jónak, se rossznak. Inkább tiniként esett zokon, hogy nem a városban lakunk, helyben nincs semmi.

Én szerettem az udvart, van egy tesóm is akivel sokat játszottunk is és volt kutyánk is akivel szintén sokat játszottunk. Panelben meg nagyon sokat voltunk játszótéren és imádtuk.

2017. jún. 27. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!