Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szules utan 5 honappal csomokb...

Szules utan 5 honappal csomokba hullik a hajam?!

Figyelt kérdés
Kb 2 honapja vettem eszre h elegge hullik a hajam,de mostanra nagyon zavaro lett.4,5 honapos a babam.Gondolom koze van a szuleshez?!De olyan mennyisegbe hullik h a padlon a Szonyegen a baba kezen allandoan tengeteg hajszalam van.Hajmosasrol mar nem is beszelve..Nem hiszem h ez normalis vagy igen? Mit csinaljak?Mit szedjek h abbamaradjon?Valami vitamint?Vagy orvoshoz menyjek?
2017. szept. 7. 09:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen normalis ez szules utan akár még egy evig is.

Nekem mondjuk nem hullott de sogornomnek nagyon, most is meg néha vannak olyan napok h csomóba jön ki a haja pedig 1,6eves a kisfia

2017. szept. 7. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nekem derékig érő vastag szálú fekete hajam van. Férjem teljesen ki volt, hogy mindenhol a hajam volt. Tényleg mindenhol.

Ez a hormonok miatt van. Terhesség alatt nemigen hullik a haj, és ezt szülés után bepótolja a szervezet.

Ne aggódj, nem leszel kopasz! :-)

2017. szept. 7. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Igen, ez szülés után normális. :(

Látod, ezért vágatja sok nő ilyenkor rövidre a haját.


Egy vérkép nem fog ártani. Ha szoptatsz, akkor amúgy is tanácsos multivitamint és vasat szedni.


Szerencsére a legtöbb nőnél pár hét alatt elmúlik.

Nekem 4 hónappal szülés után volt nagyon durva. Két hónap telt el, és tele a fejem babahajakkal, már csak normális mértékben hullik.


Próbáld ki, hogy hagymalével kened a fejbőröd! Csökkenti a hajhullást, gyorsabban is nő, ártani biztos nem fog. Egy órát kell rajta hagyni, lemosod, nem érezni a szagát utána.

Szerintem nekem ez is segített.

2017. szept. 7. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Igen, tök normális. Nekem, míg terhes voltam alig hullott pár szál, aztán szülés után bepótolta azt a 40 hetet kamatostul. Én is meg voltam rémülve, de nem kopaszodtam meg. :) Nem szedtem semmi plusz vitamint vagy ilyesmit.

Kb. 8-9 hónapos volt a babánk, amikor kezdett normalizálódni és visszaállni a terhesség előtti állapotra. Kitartás, el fog múlni.

2017. szept. 7. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Elég sok nőnek 3-8 hónappal szülés után kezd hullani a haja. Keress rá, itt a gyk-n is sok ilyen kérdést fogsz találni. Néha vashiány állhat a háttérben, de sokszor semmit nem találnak - egy vérvétel azért nem árt (háziorvos).

Nekem az egyik gyereknél nagyon hullott - bármindeütt azt írták, csak a terhesség alatt ki nem hullott haj az ilyenkor - még fel is kopaszodtam, nagyon szomorú voltam miatta, de aztán kb. mire már csak egyszer-kétszer szopott a gyerek és újra elkezdtem menstruálni kb. úgy egy éves korában, nagyon sok új babahajam lett. A második gyereknél egyáltalán nem hullott, pedig őt jóval tovább szoptattam. A vérképem meg mindkettőnél jó volt.

2017. szept. 7. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem szoptatok.Kb masfel honapig szoptattam.Akkor is hullott de ez mist...borzaszto.Akkor normalis megnyugodtam de attol meg nagyon zavaro.
2017. szept. 7. 09:42
 7/11 anonim ***** válasza:
7,5 hós a gyerekem. Nekem is csomókban hullik. Vitaminok, szoptatós, normális, akármilyen nem hatott... Terhesség alatt nagyon dús volt a hajam és egyáltalán nem hullott, mostanra kb. a fele van meg. Mindig összekötöm a hajam, különben mindenbe csak hajszálat találok. Reggel és este kifésülöm a kagyló fölött, s 2 naponta mosok hajat, így kijön az, ami napközben nem tud. Remélem hamarosan elmúlik. Bocsi, hogy nem tudtam segíteni érdemben.
2017. szept. 7. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nekem 3 hónapos a lányom, és szinte a szülés óta hullik folyamatosan, a kiságya minden tele van vele, minden etetésnél félek, hogy lenyel egy hajszálat, szerintem erre nem hat a vitamin, egyik barátnőm minden szert megvett hajhullás ellen, nem hatott semmi, kb. a baba 1 éves korára abbamaradt.
2017. szept. 7. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kezdj el el szedni egy nagyon komoly multivitamint! Le van merülve a tested, a szülés, a terhesség és a szoptatás miatt!
2017. szept. 7. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy normális, pajzsmirigy probléma miatt is lehet. Csináltass egy vérképet!
2017. szept. 7. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!