Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » TB nélkül hova, mennyiért?...

TB nélkül hova, mennyiért? Terhesség

Figyelt kérdés

Terhes vagyok. a probléma a hogy nincs TBm. mennyibe kerül Bpn egy ultrahang vizsgálat így? Hova érdemes menni? Tapasztalatokkat szívesen meghallgtok.

Fontos lenne.



2017. szept. 7. 20:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
90%
Akkor terhes gondozásra sem fogsz járni?
2017. szept. 7. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
86%

Inkább fizesd havonta TB-t és úgy járj el dokihoz. Szerintem jobban megéri mint magánba menni.

Ha van pénzed akkor meg menj magánba :)

2017. szept. 7. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
80%
Fizesd a TB-det havi 7ezer xszaz. Mert nem csak UH van terhesseg alatt es igy meg mindig olcsobb mintha minden vizsgalatert fizetnel. A szulesrol es a korhazi ottletrol nem beszelve ami tobb 100 ezer is lehet.
2017. szept. 7. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
91%
A magzat érdekében ugyanúgy ellátnak, mint akinek van TB-je, de a tartozásod a NAV felé ugyan úgy halomozódik hónapról hónapra a szülésig és amint felhalmozódik egy nagyobb összeg, behajtják rajtad. Én is azt javaslom, rendezd a helyzetet, különben viselheted egész terhesség alatt a szájhúzkodást az összes rendelésen, mivel visít a rendszer, hogy nincs rendezve a TB-d. Pedig aztán így is úgy is ki kell köhögni visszamenőleg is. Önkormányzatnál lehet kérni mentességet is szociális alapon, nyilván visszanenőleg nem, az már tartozás marad.
2017. szept. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!
2017. szept. 7. 21:24
 6/20 anonim ***** válasza:
75%
Az UH-k költségei semmiség.. ha mindent magán úton akarnál csinálni, akkor a havi terhesgondozás több ezer havonta, az összes vérvétel nagyon nagyon sok (pl egy ellenanyagszűrés 6000 ft magánlaborban de bőven van még mit nézni, pl szűrővizsgálatok), a szülés összegét inkább ne is részletezzük, összességében ha több éve nem fizetsz tb-t se lesz annyi, mint ez a terhesség-szülés dolog. Ráadásul mivel tb-t köteles vagy fizetni, előbb vagy utóbb úgyis behajtják. Egy vényköteles gyógyszer és lehet jelentik is a nav felé, hogy piros a taj számod. Egyébként ellátnak állami kórházban is, kötelesek. Nem csak kismamákat, mindenkit. De mehet is a jelentés.
2017. szept. 7. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
52%
Hát de miért nem fizetted a tbt? Így kb milliós a számla vége, ha tb nélkül, sztkban akarsz mindent megcsináltatni.
2017. szept. 8. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
78%

3# nem szeretnek haragot,h kijavítalak. De mirol beszelsz? Milyen 100ezer meg mas koltsegek?

Nem számláznak ki semmit. Én is voltam 6 hónapig TB nelkul egyéb okok miatt, és ez a terhessegem 4.hónapjától volt! SEMMIT soha nem fognak kiszámlázni. "Csak" a kórház jelzi a NAV felé a tartozást és neked kikuldik h mar ennyi es ennyi a tartozasod es hataridon belul fizesd ki vagy jelentkezz naluk !

Es ez 100% mert idén történt. Ugyanannyit kell kifizetned mint amennyit amúgy is magadnak. Havi 7110 Ft se tobb se kevesebb..

2017. szept. 8. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
87%
7es szinten butaság bocsánat,ha kötekedőnek tűnök. De komolyan. Nem kerul milliókba semmi. Nekem 50 ezer ft volt kesedelmivel egyutt a 6max 7 hónapom amit nemtudtam fizetni csak nemrég rendeztem...semmi százezrek meg milliok nem jottek ki es minden sztk alapon ment. Talan 2x volt maganorvosnál
2017. szept. 8. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
60%
Nekem azt mondta az orvos, hogy ha nincs tb-m akkor kb a magánkórházi árakhoz kell viszonyítani azt amit fizetnem kell. Tehát szülés 500 ezer, ha kell altatás/érzéstelenítés 80 ezer, vizsgálatok legalább 10/ alkalom, ultrahang 30 ezer. Ha nem így van, akkor hazudott a dokim, én csak azt az infót ismerem amit ő mondott.
2017. szept. 8. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!