Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Akinek volt szülői felügyeleti...

Akinek volt szülői felügyeleti joggal kapcsolatban tárgyalása leírná, hogy mi lesz az első tárgyaláson?

Figyelt kérdés
Én vagyok az anyuka és 10 hónapos a kisfiúnk. Az apuka bántalmazott így május óta visszaköltöztem a kicsivel a szüleimhez. Anyagilag nem igazán támogat meg fenyeget is, hogy elveszi a gyereket, így bíróságra vittem az ügyet, 2 hét múlva lesz az első tárgyalás. Akinek már volt, leírná részletesen mire számíthatok, miket kérdeznek majd stb? Az apuka azt is mondta, hogy elmeorvosi vizsgálatot is fog rám kérni..bár nem tudom komolyan gondolta e vagy csak fenyegetett.

2017. szept. 12. 11:02
 1/5 A kérdező kommentje:
És mennyi láthatást fog kapni? Kértem ideiglenes papírt láthatásról és kaptam is, mert júniusba volt egy olyan eset, hogy kivette a kezemből a gyereket az utcán és rendőröknek kellett szólni, hogy segítsenek visszavenni tőle. Szóval elég zűrös a helyzet.
2017. szept. 12. 11:05
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha 10 hónapos a gyereked, nincs miért aggódnod, mert hacsak ki nem derül, hogy baltás sorozatgyilkos vagy, neked fogják ítélni. Az apának viszont biztosítani fogják a láthatást, Ha úgy ítélik meg, hogy veszélyes rátok nézve, akkor valami hivatalos helyen. Mindenképp legyen ügyvéded. Ha van esetleg SMS, vagy levél, amivel alá tudod támasztani a szülőtársad agresszivitását, keresd elő. Ha van tanúd, keresd meg, és kérdezd meg, hajlnadó-e esetleg tanúskodni.
2017. szept. 12. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Feljelentettem érte, tehát tudják a bíróságon, már volt is tárgyalás az miatt.
2017. szept. 12. 11:31
 4/5 anonim ***** válasza:
11%
Ha kizarolagos felugyeleti jogot kersz es megitelik akkor nincs lathatas.
2017. szept. 12. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Kizarolagos felugyeleti joggal is van lathatas. Exem is kizarolagos joggal rendelkezik, nem azert mert gond volt, hanem mert messze lakunk egymastol ezert igy a gyerek adminisztrativ teendoihez nem kellek.

Alapjaraton kethetente van lathatas.

Akkor is ha nem fizet.

Ha problemas a manus akkor felugyelet mellett van a lathatas.

2018. jan. 24. 01:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!