Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szült és többször szülcsit...

Szült és többször szülcsit anyukák! Milyen tippeket adnátok egy első gyermekét váró kismamának a terhességgel és babára való felkészüléssel kapcsolatban?

Figyelt kérdés

Vagy ha most lennének várandósal az első babával milyen tanácsot adnátok magatoknak?

Pl anya azt mondta hogy az elejétől rögtön krémezzem a hasam, hogy elkerüljem a csíkokat, valamint, hogy fölösleges sok újszülött ruhát venni, mert nagyon hamar nőnek.


2016. okt. 8. 12:50
 1/5 A kérdező kommentje:
*többször szült. Autocorrect
2016. okt. 8. 12:55
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Tinikoromban rengeteg striám lett. Mellemen, combomon, csípőmön. Terhesen semmit nem kentem a hasammra, egy sem lett.

Anyós rábeszélt, hogy csak 56-os ruhákat vegyek, abból se sokat. Fiam 2700 g és 48 cm volt... Elveszett a nagy ruhákban. De vett anyós 50-est amig a kórházban voltunk, hogy legyen mibe hazamenni. Kb 3-4 hónapos koráig használtuk az 56-osokat. De amúgy kinek mi a sok. Pár havonta vehetsz nagyobbat, ez biztos.

Hogy mit tanácsolnék magamnak?

Menjek szülésfelkeszítőre abba a kórházba, ahol szülni fogok. Hogy tudjam mi fog velem történni, és hol leszek majd.

Kb Ennyi.

2016. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A striák oka inkább genetikai.Soha nem kentem a hasam mégis két terhesség után sincs egy sem.A combomon viszont van.És nem terhességtől hanem fogyástól.
2016. okt. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én most friss kismama vagyok csak a 3. babával.

Semmit mem csinálnék másképp.

Én néha szedtem terhesvitamint. Vasat szedtem mindig meg calciumot. A fogmosádlsra nagyon figyeltem mindig.

A striák valóban genetika nem a csodakrém segit. Én alapból 56os ruhákat vettem hogy sokáig elég legyen. Mára azért nem veszek mert hülyén néz ki csüng a 2 éves lányomon.

A fiamra szintén nagyobb ruhát. Nem érdekel ha beszólnak nagy rá. Nem fogok minden hónapban venni majd ráér később a tényleges méretet venni.

A szülést se változtatnám meg. Könnyű volt gyors ahhoz képest.

Azt sem bánom velünk alszanak egy szobába csak mindenki a saját ágyába.

Kajak semmilyen tanácsot nem adnék magamnak.

2016. okt. 8. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
48%
Igaz én még csak most várom a babám, 33 hetes vagyok, de azt már most tudom, hogy nem kellet volna még elmennem táppénzre, pedig még csak egy hete nem járok dolgozni! :) A párom messze dolgozik két hetente jár haza, én meg ülök egész nap az üres házba. Éreztem én,hogy még dolgozni szeretnék, de egyszerűen mindenki azt hajtogatta, hogy most már ne dolgozzak, mert ennyi idő kell otthon, már bánom,hogy az "okosabbakra" hallgattam!
2016. okt. 10. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!