Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek is sok a két...

Szerintetek is sok a két keresztnév és a két vezetéknév egyszerre?

Figyelt kérdés
A párommal már a kapcsolatunk elején megbeszéltük hogy ha lesz babánk mindkettőnk vezetéh nevét megkapja. Most hogy ez a helyzet áll fenn a párom két keresztnevet is szeretne a babánknak. Szerintem ez így már kicsit sok lenne. Nektek mi a véleményetek?
2017. szept. 26. 16:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
88%
Ismerek ilyet. Mind a négy neve viszonylag rövid, így nem annyira gáz a dolog. De egy Pribelszky-Széchenyi Bernadett Gabriella már elég vicces.
2017. szept. 26. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Hát nálunk van egy 3, és egy 6 betűs vezetéknév.
2017. szept. 26. 16:52
 3/15 anonim ***** válasza:
55%
Szerintem a dupla vezetéknév is tök felesleges. Nem is szép, és nem is praktikus.
2017. szept. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
42%
Csak szerinted utolsó.
2017. szept. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
69%

Mondjuk ha lány lesz, és majd férjhez meg, akkor lesz igazán érdekes. Lesz egy pl Koós Zoltánné Vas Plósz Luca Alíz nevű lányotok. :D Ha az egyik,vagy mindkettő doktori címet szerez, akkor még érdekesebb lesz. :D

Egyébként nincs ezzel probléma, ha neket ez bejön. :)

2017. szept. 26. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Hát valószínű kisfiúnk lesz, de még nem mondta 100 százalékra az orvos.
2017. szept. 26. 17:20
 7/15 anonim ***** válasza:
79%

A ket vezeteknevet ertem, mostanaban nagy divat, legyen.


A ket keresztnevet viszont nem: minek megneheziteni a gyerek eletet? Ugyis az egyiken fogjak szolitani, a masik meg ott marad nyugnek. Minden hivatalos iratra fel kell vezetni, ha utazasnal kihagyja es az utlevelben ugy szerepel, gaz van... Aki nem ismeri nyilvan a masikon fogja szolitani es nem figyel oda, sorolhatnam napestig.

2017. szept. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
82%

Ugyan, dehogy!

Üdv.: dr. Szentpétervári-Gerebenes Károly Gedeonné dr. Hollóházi-Dobrai Eulália Szidónia :-)


U.i.: gondoljatok a jövendőbeli menyetekre!

2017. szept. 26. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
59%

Én sokallom.

A mi gyerekünk is megkapta volna mindkettőnk vezetéknevét, de a két keresztnévhez jobban ragaszkodtunk, így csak az apja vezetéknevét kapja.

Férjhez menve nekem sok a négytagú név. Kissné Nagy Éva Anna kb.

2017. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
50%

utolsó vagyok

Mármint a saját nevem ilyen felépítésű, és sokallom.

2017. szept. 26. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!