Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ibolya névről mi a véleményete...

Ibolya névről mi a véleményetek? Nem túl régies?

Figyelt kérdés
2017. szept. 30. 13:45
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
61%

Régies? Igen

Szép? Szerintem igen!


Nekünk kisfiunk lesz, és sokak szerint az ö neve is régies. Az apukajanak és nekem viszont tetszik és csak az számít. Ok azért az sem hátrány ha passzol a vezeteknwvhez.


Ha nektek ez a név tetszik, adjatok nyugodtan.

2017. szept. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:

Személy szerint az én szívem mindig megmelegedik ha ilyen normális neveket hallok, mostanában sajnos ez a ritka. Itt gyakorin is olyan neveket adnak a gyerekeknek hogy a hajam áll égnek.


Nekem nem tetszik az Ibolya, de nem azért mert régies, vagy baj van vele, csak egyszerűen nem adnék növénynevet a gyerekemnek, legyen az Ibolya, Viola, Bazsalikom vagy Fahéj.

2017. szept. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:

A 45 eves szomszedomat igy hivjak, tehat nem oreges annyira.

En nem adnam, de csak azert mert van ami jobban tetszik.

2017. szept. 30. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
93%

"Hajnalka,Boglárka kislányoknak való,felnőtt nőnek nem túl jó."

Azt nem te döntöd el, hogy melyik név kinek való. Van felnőtt Boglárka és Hajnalka ismerősöm. Szeretik a nevüket és soha senki nem kislányozta le őket felnőttként a nevük miatt. Az pedig nagy szégyen, ha valaki annyira nem tud a saját nyelvén, jelent esetben magyarul, hogy azt hiszi ezek a nevek becézések.

2017. szept. 30. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
74%

Ez olyan hülyeség, hogy régies vagy nem régies egy név.

Kevés régiesebb nevet tudnák mondani mint az Anna, mégis folyamatosan a divatnevek között van.

Én nem adnám ezt a nevet, soha nem volt a kedvenceim között. De nincs vele semmi baj. Ha mindkettőtöknek tetszik, illik a vezetéknévhez is, akkor nyugodtan nevezd így.

2017. szept. 30. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
58%

Egy kicsit régies, de szép. Különleges lesz a sok Lili és Hanna között.


Különben, ha most az Ibolya név jönne divatba és minden 3 kislányt így hívnának, akkor egyből elvesztené az öreges, régies megítélést és egyből egy fiatalos név válna belőle.

2017. szept. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :) Én két ilyen nevű hölgyet ismerek,mindketten 30-asok,nem mondhatò tipikus "öregasszony" névnek.Azt meg én döntöm el,hogy melyik név kinek való,cuki neveket nem fogok adni a gyerekemnek,ugyanis egyszer felnőtt ember lesz belőle.
2017. szept. 30. 20:16
 18/22 anonim ***** válasza:
Nekem alapból tetszene, ha pont nem lett volna 3 Ibolya nevű gyerek a környezetemben kiskoromban. Mindegyik kislány cigány volt. Úgyhogy nálam valahogy bevésődött a Dzseniferek és Eszemeraldák közé.
2017. okt. 1. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
Ha a Boglárka csak kislánynak való, akkor az Ibolya csak öregasszonynak. Az "Ibi" egyenesen hátborzongató.
2017. okt. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Szerintem az Ibolya pont az a név, ami komoly is, nőies és cuki kislányos is-Ibi becézéssel.

Én nem adnám a kislányomnak, egyrészt mert van a családban (ő is harmincas korosztály), másrészt mert van olyan név, ami méginkább megdobogtatja a szívem.

De hajrá! Szép név :)

2017. okt. 3. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!