Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Terhes táppénzre való jogosult...

Terhes táppénzre való jogosultság mikor szűnhet meg?

Figyelt kérdés
Még nem szültem meg a babámat, a házi orvos továbbra is állítja ki nekem a táppénzes papírokat, ellenben a munkáltatóm azt mondja, hogy hamarosan meg fog szűnni a terhes táppénzre való jogosultságom.Milyen okból szűnhet meg a terhes táppénzes ellátás? Függ ez attól, hogy a táppénzes állományba vételem előtt mennyit dolgoztam összesen?

2017. okt. 3. 14:22
 1/8 anonim ***** válasza:
74%
Annyit lehetsz táppénzen, mint amennyit előtte dolgoztál azon a munkahelyen.
2017. okt. 3. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,számít.Annyit lehetsz folyamatosan táppénzen,amennyit előtte megszakítás nélkül dolgoztál.Ha az 3 hónap,akkor annyit.Viszont ha már évek óta megszakítás nélkül dolgozol,akkor is maximalizálva van.Maximum 1 évet lehet táppénzen lenni egy huzamban.
2017. okt. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
28%
+ A "terhes táppénz" koraszülés veszélye miatt lehet, az pedig csak 37 hetes korig van. Onnantól CSEDre lehet menni.
2017. okt. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha valóban nem lehetek táppénzen, akkor ilyen esetben mi a teendő? CSED-et 10.22.-től kaphatok csak.
2017. okt. 3. 16:27
 5/8 anonim ***** válasza:

Mit jelent a hamarosan megszűnik? Szabadsàgod van még, amit esetleg kivehetsz?

Kérdezd meg a munkàltatód milyen megoldàst lehetne talàlni.

2017. okt. 3. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Van még szabadságom igen, ez lehet hogy egy működőképes megoldás lesz, köszönöm! A hamarosant még én sem tudom, nem mondták telefonban.
2017. okt. 3. 17:08
 7/8 anonim ***** válasza:

Igen akkor fogod és kiveszed a bent maradt szabidat. Nem is értem miért nem ezzel kezdte a munkàltatód.

2 hét szabim volt mikor vérzés miatt azonnal tàppénzre kell mennem. Nem is én kértem hanem a munkàltatóm mondta, hogy vegyem ki a maradék szabimat és ha az letelt utàna kezdjem meg a tàppénzem. Így tiszta lappal zàrhatja majd az évet, neki igazàból mindegy hogy mikor fizeti ki. Nekem meg még jól is jött hogy teljes havi fizetést kaptam.

2017. okt. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Függ bizony.
2017. okt. 3. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!