Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a jelentése a lány hasán...

Mi a jelentése a lány hasán lévő szövegnek?

Figyelt kérdés
[link]

2017. okt. 7. 16:58
 1/6 anonim ***** válasza:
91%

Ha elolvastad a cikket, pont arról értekezik (és alant a komment is), hogy fogalmuk sincs, hogy mit akart kifejezni vele az illető.

Őt kellene megkérdezni.


Saját értelmezésem szerint azt akarja vele üzzenni (kihangsúlyozni), hogy a "pro choice" nem abortuszfant jelent, mint a "pro life", vagyis a bigott abortuszellenesek tartják, hanem a "pro choice" azt takarja, hogy VÁLASZTHAT a nő hogy megtartja vagy sem.

A képen látható nem abortuszellenes nő is választott, megtartotta.

2017. okt. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
3%
Szted mindenki angolt tanult? :D ... nem gondolod h elolvasná a cikket,ha beszélne angolul?uhh
2017. okt. 7. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
80%

Ha szimpla fordítást akar, a nyelvek témakörben teszi fel.

Mivel mégis idejött a terhesség rovatba, én botor mertem feltételezni, hogy nem az angollal van baja, csak nem érti az üzenetet. ;)

2017. okt. 7. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az angolt úgy-ahogy értem, csak azt nem értettem, hogy mit jelent ez a szöveg a lány hasán, illetve konkrétan a szó: pro-choice. Annyit tudtam, hogy abortusszal hozták összefüggésbe.
2017. okt. 7. 18:24
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

(Főleg) az USA-ban az abortuszellenesek "pro life", azaz az "életért" szlogen alatt tömörülnek, szerveznek megmozdulásokat, míg az ellentábor a "pro choice", azaz "a (szabad) döntés/választás (jogáért)" politikai nevet/jelszót választották magukat.


Nagyon jól kifejezi egyébként, hogy egy olyan ember, aki támogatja az abortusz létezési jogát, nem lesz abortuszkedvelő, ő maga a saját életével kapcsolatosan gondolkodhat úgy, hogy nem vetetné el a gyermekét.

2017. okt. 7. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
abortusz elelnes a szöveg
2021. aug. 12. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!