Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit gondoltok a Ninon névről?...

Mit gondoltok a Ninon névről? Mi a jelentése? Honnan származik? Milyen lányt képzeltek el? Ismertek ilyen nevű gyereket?

Figyelt kérdés

2013. febr. 28. 10:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerek egy ilyen nevű lányt sem... őszintén szólva nem is tudtam, hogy létezik ilyen név, sőt nem is tudtam elsőre, hogy fiú vagy lány. Nekem nagyon nem tetszik, biztos nem adnám a gyerekemnek csak ha nagyon ki akarnék vele szúrni!
2013. febr. 28. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ninon


Héber, francia eredetű, női név.


Jelentése: Nina egy ókori település neve, ezenkívül egy utónév, amely az Anna női név önállósult becézője.


Személy szerint nekem nem tetszik, a fényképező márka jut eszembe róla, és első olvasatra azt hittem fiú név.

Lényeg, hogy neked tetszik.

2013. febr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nem tudtam, hogy ez egy név, azt pláne nem, hogy lánynév, ezért felteszem, más sem tudja, ezért nem adnám. Én már csak olyan vagyok, hogy azt szeretném, ha a gyerekem neve egyértelmű lenne mindenkinek, hogy ez egy emberi név, méghozzá női név.

Azon kívül ennek a névnek a hangzása hasonlít a női nemi szervre, emiatt az utolsók között lenne, amit választanék valaha.

2013. febr. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Van egy réges régi könyve, egy regény: Ninon de Lenclos vallomásai a címe, a kedvencem:) Örök darab!


Ebben a főhős Ninon, egy kurtizán, egy szívettépően szomorú sorsú nő, akinek tragédiákkal tarkított megható életrajza a kedvencem mióta az eszemet tudom.


Én nem tudok ettől a karaktertől elvonatkoztatni, így biztosan nem keresztelném a lányomat.

Bár szerintem kevesen ismerik ezt a könyvet, így nem hiszem, hogy sokan asszociálnának erre:)

2013. febr. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Idegen hangzású. Magyar vezetéknévvel röhejes. Szabó Ninon, Horváth Ninon. Nekem inkább fiús, olyan, mintha a Nina ffi megfelelője lenne.

A szülőről azt gondolnám, feltűnőségi viszketegsége van, vagy annyira jelentéktelen senki, aki nem vitte semmire az életben, hogy most a gyereke nevével akar nagyot dobni.

2013. febr. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem tetszik.
2013. febr. 28. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Eredetileg a héber Hanna(h) névből alakult Anna becenevének önállósult változata.

Jelentése "kecses" (graciosa) vagy "kegyelmes" (gratia)

Nem lenne csúnya, de nekem is a kurtizán-regény ugrott be elsőnek...

2013. márc. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!