Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dezideráta, Effi, Jadviga,...

Dezideráta, Effi, Jadviga, Manuella nevek?

Figyelt kérdés

Ezek közül melyiket adnád kislányodnak?

Miért? Még ezeken kívűl Molnár vezetéknévhez? Külőnleges becézhető, külföldön is kimondható neveket keresek


2017. okt. 8. 12:53
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hát elég furik valóban, de lassan végigmondtam őket, és nem vállalhatatalanok számomra. :)

A Deziderátát lehet Dézinek becézni, de amúgy apácanév. Az Effi aranyos, de nem szeretem a beceneveket. A Jadviga helyett egyértelműen a Hedviget választanám, a Hédit imádom. :) A Manuella tetszik a legkevésbé, az nekem túl dél-amerikai... Nekem még nagy kedvencem a fura nevekből a Glória és a Száva. :)

2017. okt. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
A Dezideráta kimondhatatlan, az Effi inkább macska név, a Manuelláról a Waczak szálló lütyő inasa ugrik be, úgyhogy ezeket nem adnám. A Jadviga tetszik, Hedvig lányomat szoktam is így szólítani, de a vezetéknévhez nem passzolt volna. A Molnárhoz sem illik. (a többi sem)
2017. okt. 8. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Igen a Dezideráta nekem is a Dézi becézés miatt tetszik és ezt Amerikába is kitudják mondami (férjem szülei kinnt élnek) az Effi olyan édes és nem találtunk olyan nevet amit így lehet becézni, Jadviga( Jádi) nagyon aranyos becézés, Manuella pedig olyan brazilos különlegesség
2017. okt. 8. 13:08
 4/13 anonim ***** válasza:
Effinek még valami olyasmit tudnék elképzelni, hogy pl. Jozefa, tehát aminek ...efa a vége. De nem jut több az eszembe. :)
2017. okt. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Soha nem adnám egyiket se ezek közül.
2017. okt. 8. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Effi tetszik egyedül de a Skins c sorozatból az effy nevű lány jutott rögtön eszembe róla, és emiatt nem adnám. a többi szörnyű.
2017. okt. 8. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Dezideráta - egy kimondhatatlan, főleg első, sőt sokadik hallásra is megérthetetlen név. Első olvasatra a dezodor jutott róla eszembe.

Effi - macska vagy apróbb kutyanév.

Jadviga - nem tudom hová tenni. Igazából, ha külföldi a férjed, akkor még jól is hangozhat (Pl. Jadviga Smith, Jadviga Cherosová...) és nem néznének rád furcsán, hogy miért csesztél ki a saját gyerekeddel (Pl. Kovács Jadviga). A három közül ezt választanám, de mindenképp adnék mellé egy rendes nevet is, arra az esetre, ha ezt nagyon utálná nagyobb korában.)

Manuella - szörnyű ronda.

2017. okt. 8. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Egyik sem kimondottan tetszik, de ha választanom kellene akkor Jadvigát választanám.

Ami szerintem szép és kimondható külföldön is:

Auróra, Georgina (ez angolul ejtve szerintem gyönyörű), Hedvig, Heléna, Katrin, Karola, Veronika

2017. okt. 8. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem a Molnár Effi végül is tetszik, de talán komolyabb lenne pl. egy Stefánia.

Egyébként szerintem nem feltétlen kell ez a külföldön kimondhatóság... - annyi pl. magyar sportoló, művész, kutató vagy más nemzet ingázói/bevándorlói is boldogulnak még a nagyvilágban, és pont lesznek különlegesek olyan névvel, ami itthon szokványos, na meg ha a Molnár marad, akkor tán mindegy.

2017. okt. 8. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Egyik sem.Akkor esetleg inkább Dezidéria.
2017. okt. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!