Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Jár e az adókedvezmény?

Jár e az adókedvezmény?

Figyelt kérdés
Sziasztok . Ha én (anya) egyedülállóként voltam bejelentve és úgy kaptam a családi pótlékot december 10- július 29-ig akkor apa visszamenőleg megigenyelheti a családi adókedvezményt erre az időszakra is. Mert valaki azt mondja h mivel elismerte hogy az övé a gyermek így igényelheti valaki meg azt hogy mivel egyedülállóként voltam így nem .

2017. okt. 12. 16:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem,mivel egyedül nevelted hivatalosan . Amióta apa elismerte onnan jár majd ,de gondolom csak jövőre van értelme visszamenőleg. Havonta nem szeretik a munkaügyisek megkeverni.
2017. okt. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%

Adókedvezményt az után a gyerek után lehet igényelni, akivel az ember egy háztartásban van. Ha egyedülálló vagy, akkor az apa és a gyerek nincsenek egy háztartásban, így az adókedvezmény sem jár rá. Vagyis arra az időszakra nem, amíg nem voltak egy háztartásban.

Persze lehet, hogy átcsúszik a dolog, és nem szúrja ki senki, de ha előbb vagy utóbb kiderül, akkor vissza kell fizetni, plusz büntetőkamat.

2017. okt. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
75%
Nem. Ez a hátránya ha valaki 1500 Ft-3rt havonta letagadja a párját és egyedülállóként veszi fel a családi pótlékot. Ne vedd magadra ha nálad nem ez vam de sokan ezt csinálják, és 1500 Ft-3rt bukják apának az adókedvezményt meg a plusz szabikat a gyerek után. Ha visszaigényli akkor lehetséges hogy veled visszafizettetik a "jogtalanul" felvett családit.
2017. okt. 12. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Születése napjától a neven van de viszont ez a közös lakcím dolog ez tavaly se volt meg de akkor ezek szerint jogtalanul vettük fel. Konkrétan semmit nem tudok ezekről a dolgokról mert nem lettem felvilágosítva. Ha esetleg vki "paraszt" nyelven le tudná írni annak nagyon örülnék mert erre a hivatalos tájékoztatásra nem nagyon akar rá állni az agyam . ( Nem analfabéta xd)
2017. okt. 12. 17:53
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak a lakcím nem volt közös, de amúgy együtt vagytok, akkor az egyedülállónak járó csp-t jogtalanul vetted fel. Arra az időre apa nem veheti igénybe az adókedvezményt. Ha mégis, akkor visszafizettethetik a csp-ből a jogtalanul felvett különbözetet.
2017. okt. 12. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
34%
Nem kell közös lakcím, sose kellett. Nálunk pl. a fiam egyéves koráig külön lakcímünk volt, mert albérletben laktunk, a férjem a saját szüleihez volt bejelentkezve, én meg az enyémekhez. Attól még nem voltam egyedülálló.
2017. okt. 12. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
69%
Nem a közös lakcim hiánya tesz egyedülállóvà. Van párod? Akkor nem vagy egyedülálló.
2017. okt. 12. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Mindegy ki hol lakik ,az a baj hogy nem 12200 csp-t vettél fel ,hanem 13700 -at mint egyedülálló. Aláírtad a nyilatkozatot ,hogy büntetőjogi felelősségem tudatában kijelentem bla bla bla, egyedül nevelem gyermekem stb. Tehát mikor ő kérte a családi adókedvezményt, jogtalanul kérte. Kb érted?
2017. okt. 12. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!