Marcell vagy Máté?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Az lenne a kérdésem, hogy az apukát Mártonnak hívják és a születendő gyermekünknek a Marcell nevet szeretnénk adni, viszont egy páran mondták, hogy mivel az apa is Marci így a gyerek ne legyen Marci. Nektek mi a véleményetek erről? Nekem nem fura, de mások véleményére is kíváncsi vagyok. A Marcell név mellett ami még nagyon tetszik a Máté, szóval ha ennyire megosztóak a vélemények akkor lehet inkább a Máté mellett döntünk. Köszi előre is!
2017. okt. 13. 13:18
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
60%

Szerintem se legyen az. Az megint más amikor mondjuk (a ti esetetekben) az apuka is és a fia is Márton, de mondjuk csak a fiút hívják Marcinak. De az, hogy két teljesen más név, de azonos becézés, szerintem nem túl jó ötlet.

A Máté viszont nagyon gyakori. Annyi M etűs név van, ha már ehhez a kezdőbetűhöz ragaszkodtok.

2017. okt. 13. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Köszi a választ! Nem zavar, hogy gyakori a Máté, akiket ismerek mindegyikőjükhöz kellemes emlékek kötnek:)
2017. okt. 13. 13:22
 3/20 anonim ***** válasza:
63%
A Márton szép, de a Marcell nem az, a ti esetetekben pedig a Mátét választanám, vagy bármi mást, de kettő Marci tényleg kellemetlen ha hívod őket és ugyanaz a nevük.
2017. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
66%
Nekem nagyon tetszik a Marcell, szerintem nem lenne fura. Rengeteg kisgyerek kapja az apja\anyja nevét. Aranyos név és felnőttként is megállja a helyét.
2017. okt. 13. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Marcellt adnám.☺ Ismerősi körömben rengeteg a Máté és nem is tetszik. Marcell szép név. Amikor a fiú neve ugyanaz mint az apáé az nem baj?😀 Ugyanaz a becézése is. De a Ti esetetekben más a név.😉
2017. okt. 13. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, aki válaszolt!:)
2017. okt. 13. 14:23
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Szerintem se Marcell..fura lenne h mindketten Marcik, de mégsem ugyanaz a nevük.
2017. okt. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
67%

Vicces de nálunk pont ugyanez a helyzet.A párom Márton é a kisfiunkat Marcellnek szerettük volna nevezni.Igazából nálunk nem volt akkora probléma,mert a páromat mindenki Toninak becézi gyerekkora óta,nagyon ritkán Marcizzák,de csak olyanok akik nem nagyom ismerik és nem tudják,hogy amúgy Toni.A kisfiunk a Marcel nevet kapta egy L-lel.Marci,Marcus a beceneve.

A ti esetetekben ha apukát Marcizzák akkor nem adnám a babának a Marcellt(esetleg ha nem Marcinak hívnátok,de a többségnek mondjuk akkor is Marci lenne),hanem inkább a Mátét.Más név nem jöhet szóba?Kövezzetek meg de nekem a Miron és a Mirkó nagyon tetszik.Vagy még a Márk.

2017. okt. 13. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
Nekem még a Martin is tetszene, de rajtam kívül a családban senkinek nem jön be, főleg az apukának nem:D szóval vagy Marcell vagy Máté lesz :D
2017. okt. 13. 15:01
 10/20 anonim válasza:
75%
Marcell mellett állok, jól is hangzik, gyerekként is felnőtt ként is el tudom képzelni hogy így hívnak valakit + modern és jól hangzó név. Én a Marcell mellett állok.
2017. okt. 13. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!