Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hova érdemes feltenni a neten...

Hova érdemes feltenni a neten eladó használt gyerek ruhákat, hogy megvegyék?

Figyelt kérdés
Aki jártas az ilyenbe írja már meg hogyan lehet eladni a már kinőtt gyerek holmikat. Köszönöm előre is.
2017. okt. 14. 13:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nos, én a Vaterát használom elég régóta. Nagyon sokáig csak vásároltam, mostmár el is adok, amiket kinőnek. Erről tudok tapasztalatokat.

Vannak előnyei-hátrányai egyaránt.

Kevéske eladói tapasztalatom alapján a tanácsaim:

-jó minőségű, világos képek. Nekem a halálom, hogyha megtetszik valami és 1 db kép van róla. Most mit csináljak? Írjak az eladónak, hogy tegyen fel többet? Legtöbbször hagyom a csudába, hiába tetszik.

-a másik ami a halálom, ha össze-vissza gyűrődött ruha van fenn. Arra rá se kattintok. Eleve én eladóként bolyhos, kinyúlt cuccokat fel sem teszek, mert minek. Úgysem fogja senki megvenni. Ha feltöltök egy cuccot, úgy nézem, hogy az nekem vevőként tetszene-e.

-próbálj csomagokat csinálni, méret szerint, ruhatípus szerint, úgy jobban elviszik a dolgokat.

-próbálj szezonálisan hirdetni. Pl. most kabátokat, overálokat, bélelt gatyókat vesznek elsősorban.

- az árak: nem kell csodát várni, mert kb. mindenkinek ingyen kéne minden. Az árakat úgy kell megálapítani, hogy a vevő is jól járjon, neked is megérje. A szállítás amúgy horribilis összegekba kerül már szinte egyébként. Sokszor a termék ára annyi mint a posta ára. Borzasztó.

Szóval nem fogsz meggazdagodni rajta, nekem sem ez a célom. Kell a hely a szekrényben a gyerekek új ruháinak.

2017. okt. 14. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Nekem is csak annyi a célom hogy olcsón eladnám a kinőtt ruhákat mert nincs hova tenni.
2017. okt. 14. 14:40
 3/5 anonim ***** válasza:
Vannak fb csoportok is erre a célra, ill most már külön piactér a fb-on
2017. okt. 14. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Jófogáson, Facebookon szoktam keresni és venni. Rengeteg van ott.

Érdemesebb csomagban feladni, mert a darabosakat kevésbé keresik. Persze nem akarok általánosítani, de pl a környezetemben senki nem vesz 1 db nadrágot vagy 1 db pulcsit, hanem megvesz egy 10-20 darabos 80-as vagy akárhányas ruhacsomagot, amiben minden van.


Meg szerintem előre nézz körül, hogy a te eladandó ruháidhoz hasonló cuccok a városban milyen áron futnak, nehogy fölé lőjj, mert akkor biztosan mindenki az olcsóbbat választja.


A facebook-on nemrég indult el a Marketplace, ott is meg lehet próbálni!

2017. okt. 14. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Fb.vagyis én vásároltam már eladni még nem adtam el!
2017. okt. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!