Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Barátnőmmel szeretnénk gyereke...

Barátnőmmel szeretnénk gyereket vállalni, és a következők gondolkoztattak el: Vajon az örtelmi képességeket hogyan örökölnék a gyerekeink?

Figyelt kérdés
Anyja teljesen rendben volt, viszont az apja zűrős ember volt, és az öccse is nehéz eset. Ez alatt azt kell érteni, hogy pl apja ha kiborult, akkor a fejét elkezdte a falba veri míg véres nem lett, (ezt öccse is csinálta a babaágy rácsa ellen), illetve ruhákat tépkedett szét, és elég bamba természet volt. Mésrészt nem volt teljesen zöldség, ellátta magát. Nem tudjuk, hogy ez örökletes dolog volt nála, vagy nevelési kérdés. Öccse hasonló eset, bár itt is kérdés, hogy örökletes-e a dolog, vagy az viselte meg, hogy anyukájuk 9 éves korában halt meg, apjuk pedig nem jól nevelte őt. Barátnőm azt mondja, hogy őt másképp nevelte. Öccsével kapcsolatban arra tudok panaszkodni, hogy elkezdett kreszt tanulni, volt amit megtanult, de a jobbkézszabályt képtelen voltam vele megértetni, másrészt elkezdett nyelvet tanulni, ami nem szuperül megy neki, de azért valami megragadt nála. Viszont amikor 20 éves korában egyedül maradt a házban, feldúlta, mindent tönkre tett, csak mocskot és aluljárószagot hagyott maga után. Lényegében amin tűnődöm, hogy egyrészt ez egy értelmi fogyatékosság lehet-e, vagy nevelési kérdés, és szimplán egy alacsony IQ kérdése. Hogy a génjükben van-e, vagy nem. Illetve hogy ha barátnőm normális, akkor a gyerekünk örökölheti-e akár az értelmi fogyatékosságot, akár az alacsony értelmi képességet. Próbáltam kisakkozni, hogy ez hogy lehet az X és Y kromoszómákkal, de azért ez elég összetett tud lenni. Ha jól tudom vannak olyan tulajdonságok ami a lányokban öröklődik, de a másik X kijavítja, de mégis tovább öröklik, van, amit a lányok nem örökítenek tovább, és vannak dolgok, amik átlagolódnak, pl a pillangók színe talán. Két dolog is érdekel, egyrészt, hogy valakinek vannak-e a rokonságban akik hasonlóan viselkednek, és hogy ezeket a dolgok mivel magyarázhatóak? Illetve az öröklődés is érdekel

2017. okt. 14. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
39%

Genetikai tanácsadásra nem mentek el? Ott biztosan tudnak erre válaszolni.

Ilyen családi háttérrel viszont lehet más gond is. Sajnos borzalmas mintákat hozott magával, és ezt fogja továbbvinni. :(

2017. okt. 14. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

genetikai vizsgalaton gondolkoztam, nem tudom mit tudnának mondani. Ad egy százalékot? Plusz mire? Génhibát tud jelezni, alacsony IQt gondolom nem


A mintáktól annyita nem félek, mert én nevelném és barátnőm, ő pedig rendben van, tehát öccsétől nem fog viselkedési mintákat látni a gyerek.

2017. okt. 14. 21:28
 3/11 anonim ***** válasza:
38%

“Genetikai vizsgálaton gondolkodtam, nem tudom mit tudna mondani”


És itt az idegenekben meg megbízol? Szerintem is hasznos lenne egy genetikai tanácsadâs, én Prof. Dr. Papp Zoltánt nyugodt szívvel ajánlom (Bp). Még a fogantatás elôtt menjetek el, hogy mérlegelni tudjatok.

2017. okt. 14. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
nos, azert is kerdezem az idegeneket, mert szombat van :)
2017. okt. 14. 23:23
 5/11 anonim ***** válasza:
52%

Szerintem a genetikai tanácsadásnak akkor van értelme, ha barátnőd apja és testvére aláveti magát vizsgálatoknak, hogy kiderüljön mi okozza ezt náluk. Mert egyébként csak sötétben tapogatóztok. Lehet nem is ugyanaz okozza ezt mindkettejüknél.

Az X meg Y kromoszómákkal meg felesleges számolgatnod, mert nem valószínű, h a nemi kromoszómákon öröklődnek ezek a dolgok.

2017. okt. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Miert tesztelnenk az apját és a testvérét, és nem barátnőmet? Mi van ha mindkettőjük génjében ott van a probléma, de barátnőmnél nincs.


Apja üngyilkos lett, öccse pedig Cipruson van.

2017. okt. 15. 09:22
 7/11 anonim ***** válasza:
Utoljára valamikor a 80-es években volt közöm ilyen témához. Az egyik barátom vizsgáltatta meg magát, mert a felmenői között viszonylag soknak voltak pszichológiai problémai (már nem tudom, hogy pontosan mik) és az lett az eredmény, hogy nála nem tudták kimutatni ezt, viszont anyai ágán többeknél is, így valószínűleg ő is hordozója ennek, annak ellenére hogy nála ezt nem tudták igazolni. Nem tudom, hogy mennyit fejlődött ez a tudomány, de elképzelhetőnek tartom, hogy a barátnődön kívül másból is kell mintát venniük a pontos eredmény érdekében.
2017. okt. 15. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez elég furán hangzik, nála nem tudták kimutatni, akkor nincs ott, nem?

Mivel öccsén kívül más rokona nem él, ő pedig nem együttműködő, így ez nem is lenne kivitelezhető. Nagyon remélem, hogy szimplán buták voltak, és nem fogyatékosak

2017. okt. 15. 19:47
 9/11 anonim ***** válasza:

5-ös vagyok. Azért kell egy kicsit több kiindulópont, mert az édes kevés, hogy buták. Lehet az apja sérült szülés közben, lehet az öccsének ráment valami betegség az agyára. Itt az a gond, hogy honnan induljon. És ha genetikai, akkor melyik allélt vizsgálja meg? Nem tudom hány fajta örökletes ilyen betegség van, de tegyük fel 20 különböző génhiba létezik ilyen tünetekkel, ezt nem fogják nektek mind végignézni, főleg tb alapon. Mi voltunk genetikai vizsgálaton családi betegség miatt, de ez testi fogyatékosságot okoz, egyszerűbb diagnózis. De a tünetek, vizsgálatok alapján is 2 lehetséges génhibára gyanakodtak, de csak az egyiket végezték el először a betegen, aztán rajtam, és végül az lett a megoldás.

De persze menjetek el, mégsem vagyok orvos, de megpróbálhatnátok felvenni a kapcsolatot az öccsével is.

2017. okt. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

totál nem értek semmit


Azt mondod, hogy több dolog okozhatja, és nem fogják végig nézni, pláne nem TB alapon

TB nem is érdekel.

Londonban lakom, szal megkérdeztem egy itteni genetikai központot meg az Istenhegyit, és totál más dolgokról beszélünk


Az istenhegyi azt mondta, hogy 1. alkalom vérvétel, 2. alkalom akkor van, ha a génben találtak valamit, 35e forint. Ebből én azt szűrném le, hogy egyrészt nem kell az öccse, másrészt hogy mindent megnéznek, és nem is drága


A Londoni ezzel szemben azt mondta, hogy kb 700 font addig, hogy vért vettek, de tesztenként kell még fizetni, és nem is tudjuk mennyit, már a 700 is iszonyat drága. Itt több alkalom van, 1. alkalommal beszélgetés és családfa rajzolgatás, aztán 2. lakalom vérvétel, és a végén tanácsadás. Ebből meg az jön le, hogy több teszt van, ahog Te is mondtad. Szóval totál el vagyok veszve.


Sőt, én ezt az egészet ugy képzeltem el, hog ha találtan valamit, akkor a végén azt fogják mondani, hogy ezt X százalákban örökölné a gyerekem. Ehhez képest azt mondta a csaj akivel beszéltem, hogy nem igy van.

2017. okt. 17. 08:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!