Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnő, Gyermekvédelmisek nem...

Védőnő, Gyermekvédelmisek nem látnak semmit? Ez mennyire egészséges a gyerekek szempontjából?

Figyelt kérdés
Adott egy öt gyerekes család akik 45!négyzetméteren laknak. Pluszban még a négy gyerekkel egy szobában alszik nagybácsikájuk aki már kb 2 éve ott lakik "ideiglenesen", a szülők a legkisebb gyerekkel vannak egy szobában.Én megértem, hogy végső esetben ha nincs más megoldás akkor egy ideig így élnek, de ez a helyzet már évek óta fennáll...a védőnő állítólag kijár és mindent rendben talál, az összes gyerek volt már védelembe véve, de valahogy annyiba maradtak az ügyek. Mindegyik gyerek problémás és látszik rajtuk, hogy hiányolják az életteret. Mennyire egészséges, hogy egy felnőtt férfival alszanak együtt 4-10 éves kislányok???

2017. okt. 26. 15:44
 1/10 anonim ***** válasza:
83%
Nem egészséges. Vegyél nekik egy nagyobbat.
2017. okt. 26. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
68%
Ez nem indok arra hogy elvegyék a gyereket. Gondolom, mikor hetente viszel nekik adományokat, és egy kis anyagi támogatást, akkor te is látod a saját szemeddel, belülről hogy mi újság.
2017. okt. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen sajnos látom, én adtam nekik babakocsit meg 2 zsák ruhát, mások is segítenek ahogy tudnak, de azért házat nem veszek nekik. A 6. gyerek útban van, persze ők tudják mit vállalnak csak így is fontosabb a cigaretta mint bármi más. Tudom, hogy anyagi okokból nem vesznek el gyereket és ez nem is lenne jó nyilván, de valami önkormányzati lakást intézhetnének ami nagyobb, talán útmutatást adhatnának a családnak, hogy mit kellene tenniük a gyerekek érdekében. Mások is látják mi van ott.
2017. okt. 26. 16:26
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem egészséges, sőt gáz! Az ilyen szülők a szememben nullák.

Sajnos vannak jogaik, raadásul a gyerekek lehet rosszabbul járnának, ha kiemelnék őket.

2017. okt. 26. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

csupán anyagi okok miatt nem lehet kiemelni a gyerekeket. mi is tudjuk, hogy ez nagyon gáz, de nem nagyon van mit tenni. Ha van a nevükön ingatlan, teljesen mindegy, mekkora, már nem kaphatnak önkormányzati lakást, ez a szabály.. szar, de ez van, nem mi találtuk ki :S


egy gyerekjólétis


(a védelembe vétel meg lehet, hogy most is tart, nagyon kis százalékban lesz kiemelés belőle)

2017. okt. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Szomorú, mert a 10 m2-es szobában 3 kislány, 1 kisfiú és egy felnőtt férfi "nyomorog". Az Anyuka szerint elférnek, de még tanulni sem tudnak csak ütik egymást, mindenen veszekszenek. Látszik, hogy így nincs életterük. És ugye ott a pici aki még velük alszik, de ha megszületik a következő gyermek akkor nem tudom elképzelni hogyan is férnek majd el. Tudom ez az ő bajuk csak rossz látni, hogy nem jár a gyerekeknek az az életminőség ami megilletné őket. És ez így rendben van... :(
2017. okt. 26. 22:37
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Nincs rendben, de nincs kiépülve rendesen a gyerekvédelem, hézagosak a jogszabályok, nincsenek szemelyi és tárgyi feltételek az optimális működéshez.

Ezenkívül vannak olyan emberek, akik vagy o@tobák, vagy vallási, egyéb okora hivatkozva szülik a gyerekeket a semmire, aztán büszkék magukra, hogy nagycsalád és a gyerekek huszadrangúak a történetben, csak szenvedő alanyok.

Sajnos az emberi butaságra nincs gyógyszer sem kezelés, az krónikus betegség sajnos.......

Most a környezetemben terhes egy anyuka, van két extra problémás gyereke, és ahhelyett, hogy Veluk foglakozna, inkább szül még egyet

2017. okt. 27. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Megmondom őszintén azt hiányolom, hogy a hivatalos szervek nem szólnak bele abszolút a gyerekek érdekében a család életébe, még akkor sem ha veszélyeztetve vannak. Például a család szomszédjai, óvodai pedagógusok, osztályfőnök, iskolaigazgató, ismerősök mind látják a rossz körülményeket és szólnak a szülőknek, hogy ez így nem lesz jó. Egy idő után ha nincs változás megteszi az iskola, óvoda a bejelentést a gyámhatóság felé, és ők még annyit sem mondanak, hogy anyuka ha lehet ne szívjon el 3 doboz cigarettát naponta a terhessége alatt miközben a többi gyerek is állandóan beteg (hörghurut, tüdőgyulladás)... a gyerekek ha lehet ne savanyú szagú mocskos ruhákba járjanak óvodába, iskolába, ne az legyen a gyerekek neve, hogy takarodj ha egyáltalán hozzászól valamelyik gyermek az anyukához. Nem értem miért nincs olyan illetékes aki nagyon komolyan elbeszélget többször ha kell, annak érdekében, hogy pozitív változások történjenek. Mert ha olyan szól akinek nincs kompetenciája akkor arra nyilván nem hallgatnak. Vállaljon egy család 10 gyereket de akkor legyen meg ahhoz minden alapvető dolog ami ahhoz szükséges, hogy emberi lényhez méltó körülmények között nőjenek fel ezek a gyerekek. Ismerek más családot is ahol sok gyermek van, de ott valahogy alapvető dolog, hogy a gyerekeknek meglegyen mindenük amire szükségük van és együtt tanulnak, elmennek kirándulni, játszótérre, ezek ingyen vannak. Ahol az egyik szülő otthon van és nem dolgozik akkor legyen már napi pár perce a gyerekre legalább, mert így olyan mintha csak úgy születnének a semmibe. Persze érthető, hogy ennyi gyerekkel nehéz és néha kiborító de ha az idegösszeomlás szélén van az anya akkor nem értem miért vállalja be a hatodik gyereket és ezt látván semmiféle segítséget nem nyújt a "gyermekvédelmi rendszer". Teszem azt, pszichológust ajánlanak, vagy ösztönzik a családot valamiféle takarékoskodásra, hogy egy nagyobb ingatlant tudjanak vásárolni. Arra nyilván nincs rálátásuk, hogyha fizikailag, lelkileg bántalmazva vannak mert nincsenek ott olyankor, de ennek látható nyomai vannak amivel igenis foglalkozni kéne! Persze ilyenkor nem cél kiemelni a gyermekeket a családból, mert intézetben sem sokkal jobb, de észhez kellene téríteni a szülőket, hogy sok mindent tehetnének a gyerekek érdekében.
2017. okt. 27. 09:26
 9/10 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Sok mindenben igazad van,de sajnos a dolgok nem így működnek.Én védőnő vagyok,és sokszor tartunk esetmegbeszéléseket a Gyermekjóléti Szolgálat munkatársaival.Így biztosan tudom,hogy nem csak én,de ők is számtalanszor beszélnek a szülőkkel,sőt a gyerekekkel is,hogy mit hogyan kéne,hogyan nem kéne.És legtöbbször egyik fülükön be,a másikon ki.Megfeszülhetünk,de a legtöbb dolog már annyira rögzült bennük,hogy nem lehet rajta változtatni.Ettől függetlenül rágjuk a fülüket folyamatosan,de egy idő után rájön az ember,hogy ez csak nekünk fontos,minket zavar,őket nem.A védelembe vétel a legtöbb esetben fenn marad,ritkán szüntetik meg,és csak anyagi ok miatt nem is lehet kiemelni gyerekeket a családból.Az óvoda és az iskola is megteszi a tőle telhető legtöbb dolgot,de hiába próbálják a helyes irányba terelni a gyerekeket,egyáltalán normális viselkedésre tanítani őket,ha otthon mást látnak.

Nagyon rendes,hogy segítesz nekik,és mások is.Jó lenne,ha még több ilyen ember lenne.

A kérdésedre válaszolva pedig,egyáltalán nem normális,hogy együtt alszanak ezek a kislányok egy felnőtt férfival.

2017. okt. 27. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Ezek szerint bizonyos családoknál akármilyen súlyosan veszélyeztetve vannak a gyermekek nem lehet tenni semmit az érdekükben, mert a szülőkre nem lehet hatni?Azért viszont kiemelhetnek gyerekeket a családjukból mert bűncselekményeket követnek el, rendszeresen elszöknek otthonról vagy (csak) szinte egész évben kerülték az iskolát, de azért nem ha otthon nem kapnak enni pedig lenne rá pénz csak másra költik a szülők. Az se baj ha egy tucatnyian laknak egymás hegyén-hátán és ki tudja hol a határ?Az sem jelent problémát ha állandóan betegek és csak ezért nem járnak óvodába vagy iskolába( bár az iskola szigorúbban veszi a hiányzásokat).De attól mert a legnagyobb gyermeket kiemelik a családból, neki az intézetben sem lesz jobb, sőt még talán rosszabb és a többi gyermeknek ugyanúgy nem lesz jobb sorsa pedig igenis megoldható lenne, hogy az otthonukban jobb körülmények között éljenek. Ezért gondolom, hogy valamilyen módon rá kéne ébreszteni a szülőket, hogy ez borzasztó és tegyék meg ami tőlük telik! Elegendő anyagi támogatást kapnak a gyerekek után főleg mivel kettő tartósan beteg sajnos, számlákra nem nagyon költenek mert az áram "ingyen" van. Egy éve felajánlottam,hogy segítek kifesteni a szobát amiben most is a 2 éves kisgyermekkel alszanak mivel tiszta fekete penész a fal. Azt a választ kaptam nem kell majd ők megoldják, azóta nem lett lekezelve és kifestve. Ezért újból felajánlottam, hogy segítek a válasz pedig az volt, hogy "jól van az úgy, semmi bajuk nem lesz tőle". A védőnő, gyermekjólétis vagy bárki megmondja nekik, hogy ez így nem maradhat de mégis úgy marad és ugyanúgy hazavihetik az aktuális babát ilyen körülmények közé mert "MAJD" meg lesz csinálva. Miért nem lehet hatni rájuk erélyesebben? A környezetükben élők pedig odaadják még a kenyerük felét is ha tudják, hogy hétvégén még délután négy órakor sem ettek semmit a gyerekek. A közvetlen szomszédjuk aki egy nagyon idős néni direkt úgy főz ha tud, hogy nekik is jusson, de sokszor ez is kevés ennyi gyereknél. Sajnálom, hogy nincsen nagyobb mozgásterük a gyámügyön dolgozóknak mert a szép szó ez esetben nem használ, és marad minden úgy ahogy volt. Az pedig, hogy valakinek van valamije amire már nincs szüksége és látja,hogy nekik szükségük van rá és odaadja ez magától értetődő. Mindenki a környezetükben segít amiben tud, de a szülők hozzáállásán nem lehet változtatni szimpla figyelmeztetésekkel és jó tanácsokkal. Talán furcsa amit mondok, de szerintem egy komolyabb kiképzésen kellene átesniük, hogy meglássák a saját gyermekeik szenvedését és, hogy mi az amit nem tesznek meg pedig meg tudnák tenni. Persze ezek szerint a hatóság embereinek nincs jogkörük csak figyelmeztetni, elbeszélgetni. Talán nagyobb jogszabályi változások kellenének. De jelenleg semmi sem szolgálja egyes gyerekek érdekeit, amit ma meg lehet tenni az kevés bizonyos esetekben. Az apa havonta közel 300 ezer forintot keres,és a gyerekek után járó támogatásokkal együtt eleget kapnak havonta ahhoz, hogy megoldható lenne egy nagyobb lakás vagy ház részletre való vásárlása. Ezért nem értem miért nem történik semmi. Persze lehet azt mondani, hogy senkinek semmi köze ahhoz hogy mire költik a pénzt és az ő dolguk. De ez nem igaz, mert nem csak az ő dolguk hanem a gyerekek dolga is, és ez esetben ki vagy mi szolgálja a gyermekek érdekeit? Nekik nincsenek jogaik csak a szülőknek? Az egyetlen "létező" súlyos probléma ha X órán át nem járnak iskolába? Ezen kívül mindenre csak többszöri figyelmeztetés jár és ha nem történik semmi változás, marad minden a régiben. Akkor az ilyen esetekben minek az egész?
2017. okt. 30. 11:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!