Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyi idős korban adsz/adnál...

Mennyi idős korban adsz/adnál digitális eszközt a gyereknek (laptop, mobiltelefon, bármilyen internetes eszköz)? Miért akkor?

Figyelt kérdés
2017. okt. 28. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Telefont (nem okostelefont) első osztályos korában. Okos telefont majd akkor ha szüksége lesz esetleges internet hozzáférésre például utazás miatt egy vonat menetrendet elérni stb.

Laptopot korlátolt hozzáféréssel is hasonló korban, ha nem elöbb. Én is így tanultam meg anno programozni gyerekkoromba aminek elég sokat köszönhetek és úgy gondolom, hogy kellő korlátozások mellett hasznos lehet. (Tehát nem egész nap értelmetlenül játszik rajta.)

2017. okt. 28. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Nekem az első telefonom( 11 évesen lett és az is gombos volt (és előtte apáé volt) . 12 éves koromban az összegyűjtött zsebpénzből vettem egy okostelefont. Laptopot és más ilyen eszközt nem kaptam soha. Tesóm 11 évesen egy laptopot kapott neki már előbb volt okostelefonja kb. olyan 9 évesen.(Az én régi telefonomat kapta meg)

Balllagásra a szüleim egy új telefont vesznek de egyébként a tesómnak nekünk mindig a zsebpénzünkből kell ilyenre gyűjteni nem vagyunk gazdagok.

Szerintem jó hogy nekem 12 évesen lett meg az első okostelefonom felesleges lett volna előbb.

2017. okt. 28. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
26%

Tablet 5-6 éves korától tabletje volt de szinte csak szoba dísz, mert mindenkinek van akkor neki miért ne legyen?

Most 9 éves az volt az asztali számítógép feltétele, hogy tudjon értelmezve olvasni. Közösségi oldalakat nem használ.

Telefonja van de csak buta amin telefonálni tud az iskolából.

2017. okt. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
15%
Okos telefont 4 évesen kapott egy egyszerűbbet. 6 évesen kapott egy minőségit. Ipade nincs külön, de mi nwm igen használjuk.
2017. okt. 28. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%

Lányommal óvodás korában mindig együtt néztük a Dinoszaurusz Expresszt az én régi laptopomon.

Valamikor aztán megmutattam neki a Paintet, arra nagyon ráharapott, akkor oda is adtam neki azt az öreg masinát.

Okostelefont alsós korában kapott, SIM kártya nélkül, csak wifin használta. Közösségi háló, netezés csak anyával, a telón csak pár játék.

Olyan 9 vagy 10 éves lehetett, amikor gyanús lett, hogy végre teljesen kitűnő lesz a bizonyítványa. Akkoriban kicsit nagyobb összeg is állt a házhoz, és bár sosem mondta ki, mégis tudtuk, hogy mindig vágyakozva nézett másokat, akik tableteztek. Így mikor a bizonyítványosztásból hazajöttünk, az asztalán várta egy iPad. Azt nem lehet elmondani... Persze a közösségi háló el volt neki magyarázva, hogy még nem szabad egyedül, és az is, hogy miért.

Nem bántuk meg. Tudom, vannak családok, ahol a gyerek géphez, kütyühöz érése is tabu; és tapasztaltam, hogy amikor aztán negyedikben kezdődnek az infóórák (heti kőkemény egy darab), akkor ezek a csemeték mit össze küszködnek a billentyűzet, egér stb. használatával. A tanerő meg sír, hogy nem bír haladni...

2017. okt. 28. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem sajátot ahogy látom, hogy èrdeklődik utána.

Saját laptopot ha kell a tanuláshoz kb.feksőben.

Saját telefont, ha már szünetben el van otthon egyedül elsős másodikos korban, hogy fel tudjuk egymást hívni. Nyilván ameddig nem önálló nincs szüksége telefonra.

2017. okt. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
En gyermekeimnek nincs. Mi kulfoldon elunk,itt nem szokas kicsi korban. A 2.nagyobbnak(9es 7 evesek) iskolaban van informatika oraja,es nincsenek lemaradva. De itthon nincs a kezukbe adva. Neha-neha kb.havonta-kethavonta megnezek veluk valamit a gepen,van hogy ok kerik,van hogy en latok valami olyat,ami tetszene nekik. A 2 kisebb meg a gepen kivul nagyon nem talalkozott veluk,mert en se arra hasznalom a telefonomat,hogy jatszok rajta. A nagynak szerintem akkor lesz,amikor egyedul fog jarni. De itt ahol mi lakunk,van,hogy a 12-14 eveseknek sincs telefonja.
2017. okt. 29. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!