Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más családban is ennyi kínlódá...

Más családban is ennyi kínlódás van a gyerekekkel?

Figyelt kérdés
Reggeli készülődés, oviba suliba menet, délután ugyanez, vacsora fürdés pakolás egy véget nem érő vinnyogás hisztéria. Értetlenség, engedetlenség, szándékosan illetlen viselkedés. Egy elsős, egy nagycsoportos és egy kiscsoportos. Ovis korukig azért nem volt ennyire szörnyű a helyzet. Nem a nevelés hiánya. Egyszerűen nem hajlandóak együttműködni.
2017. nov. 2. 19:54
 1/10 anonim ***** válasza:
67%

Hát, vannak ilyen napok. Pár hónapja kezdtem újra dolgozni, és néha azon kapom magam egy átvinnyogott szombat után, hogy inkább az ügyfelek ordibálnának velem...

De aztán jönnek a könnyebb napok, és olyankor egyensúlyba kerül a világ. 3 gyerekkel egyszerűen nem tud folyton olajozottan működni az élet, ennyi. :D

2017. nov. 2. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
65%
Nálunk ugyanígy van :-) Egy másodikos, egy nagy-nagy csoportos és egy középsős. Nálunk, ha a három gyerek egy helyen van, akkor folyamatosan szórakoztatják egymást, közben nem azt csinálják, amit éppen kell, és azt se veszik észre, ha szólok hozzájuk.
2017. nov. 2. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%

Igen, nekem másodikos, ismétlő nagycsoportos, középsős és féléves. Most szünet van, ölik egymást itthon, játszótéren, orvosi rendelőben és utóbbi időben már az utcán és idegenek előtt is.

Ha nincs szünet, véget nem érő készülődés reggelente, időre menni, ovis torna, nevelési tanácsadóban iskolaelőkészítő foglalkozás, közben a picurt szoptatni, ő is vinnyog, mert ugye a nevelési tanácsadót nem babákra szabták, tanulni, gyakorolni a nagyokkal, a harmadik se legyen kiszorítva, de féltékenyek, veszekednek, verekednek, visítoznak, megy a hajtépés és karmolás. Hát igen, lányok. Kicsi fiam meg egész nap visít, nagyon nyűgös baba születése óta.

2017. nov. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
38%

Idoben keltek/fekszenek? Este előkészítik a ruhaikat?Van egy mindennapi rutin,hogy mi mi után?

Nálunk is vannak rosszabb napok,de alapvetően a reggelek/estek olajozottan működnek.Ezekben nagyon ragaszkodom a "napirendhez"

Plusz ha valamiert nyuglodnek nalunk bevalik a "verseny" oltozes verseny,reggelizo,fogmoso,stb:) kitartas!

2017. nov. 2. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
21%
Nekem még kicsik, 1 éves és majdnem 3 éves. (Februárban tölti a 3-at). Tudtam, hogy nem lesz sétagalopp, tudatosan vállaltuk, de a legvadabb rémálmomban sem gondoltam, hogy ennyire nehéz lesz. Állandó hiszti, nyűszítés, nyafogás, folyamatosan kell valami valamelyiknek. A 3 éves ellenkezik, a kicsi utánozza. Az 1 éves is "szalad", és mondogatja, hogy nem nem. (Amúgy irtó cuki, de néha felrobbanok tőle). Egész nap pakolok, mégis állandó a káosz. A szennyestartó az elmúlt 1 évben állandóan dugig van, pedig minden nap mosok. Ez van. Röpke 20 év és kirepülnek, és akkor nem az én fülembe vinnyognak és nem engem nyaggatnak majd. Azt a 20-25 évet féllábon is kibírjuk. ;)
2017. nov. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Csak egy kérdés az értékelő(k)höz: miért lettünk lepontozva???


Amúgy még annyi, hogy minden reggel 5:45-kor ébresztek és 20:00-kor már kapcsolom a villanyt meseolvasás után és nyilván ennyi gyerek mellett kell valami rendszer. A hiba ott van, hogy utálják egymást, féltékenyek és azt hiszik itthon is lehet, amit a nagyszülőknél (egész nap mese, édességek, szénhidrát, papa pók hasán lovagolni stb.).

2017. nov. 3. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
42%

Hű, akkor ezek után én befogom a számat :D

Még csak egy lányunk van, de én is kikészülök ettől, hogy mióta ő megvan, az egész életem egy lassított felvétel, egy óvodába, boltba indulás, vagy kutyaséta készülődése is kész rémálom.

Olyan jó volt régebben gyerek nélkül, gondoltam egyet, 1 perc és már indultam is.

Most meg? Indulás előtt menj el pisilni! Kész vagy már? Gyere már! Vedd fel a cipőd! Mondom vedd fel a cipőd! Ne szórakozz már, mert miattad kések el már megint! Vedd már fel a másik cipőd is! Hol a sapkád? Gyere már ide! Állj már meg, hagy húzzam fel a cipzárod! Menj az ajtóhoz! Gyere máááár!!! :(

2017. nov. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%
#8 én úgy csinálom, hogy előre kikészítem a ruhákat magamnak is, meg a gyerekeknek is. Felveszem a bugyit-melltartót. (Nem többet, mert leizzadok). Összeszedem az útimotyót. (Váltás pelus, kaja, pia, kedvencplüss, anyámkínja) Elkapom a kicsit, felöltöztetem. Ha kész, beteszem a babakocsiba. Így nem kószál el. Téli időszakban bukóra nyitom az ablakot, hogy ne melegedjen be. Elkapom a nagyot, őt is felöltöztetem. Aztán én is magamra kapom a ruhákat, és indulhatunk. 1 óra alatt meg is van az egész, ha nincs gikszer.
2017. nov. 3. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Besavanyodott szánalmas anyukák, ennyi örömötök legyen az életben, hogy lepontoztok!
2017. nov. 4. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Én nem értem ezt a lepontozást :( köszönöm mindenkinek, aki írt. Rohadtul nem habos babos boldogság az élet ennyi gyerekkel, aki ki meri mondani az máris rossz ember? Meg te vállaltad minek vállaltad stb... sztem az ilyenek pontoznak le. É ettől még nagyon szeretem a gyerekeimet, de tény, hogy minden szervezettség mellett is rémálom velük időnként. Most a szünetben pl nem volt fél óránál hosszabb nyugalom. Állandóa megy az egymás szekálása, veszekedés, ellenem lázadás. Én spec nem így képzeltem a boldog nagycsaládot 😁. Remélem megjön az eszük. Persze legyenek gyerekek, de ha rajtuk múlna és nem lennék a nyomukban, megenné őket a kosz és kikaparnák egymás szemét.
2017. nov. 4. 06:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!