Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 36. Hetes kismamák hogy...

Csukavivi kérdése:

36. Hetes kismamák hogy vagytok? Első baba nekünk szeretnek meg tájékozódni hogy szülés után mit tudok igényelni és hogy működik, sajnos nem vagyok ezzel tisztában

Figyelt kérdés
Több mint 2 év munkaviszonyom van , most táppénzen vagyok , utána ha megszületik Mi fog járni , táppénz után mire érdemes menni , csedre? Ilyenek érdekelnének !:)
2017. nov. 3. 19:02
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

36 hetes terhes vagy és most kezdesz el érdeklődni, hogy mi jár? Nem kapkodod el :) Csedet lehet igényelni szülés előtt 28 nappal, ez jár 168 napig. Ezután a gyerek 2 éves koráig gyed, majd 3 éves koráig gyes. Gugli segít majd kiszámolni, melyik mekkora összeg.

Szülés után jár még egyszeri anyasági támogatás meg családi pótlék. Gondolom, az adókedvezményt már most is igénybe veszed....

2017. nov. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy lehet igényelni , csak azt nem hogy szülés után érdemes e a csedet meg igényelni vagy már előtte ? Ez érdekelne inkább , az adó meg igényeltem már , a családi pótlékkal is Tisztába vagyok csak ez a csed nem olyan tiszta még
2017. nov. 3. 19:16
 3/6 anonim ***** válasza:
0%

Csed-et eleg a szules utan igenyelni. En vagy 2 hettel utana adtam be a papirokat, szules napjatol szamitva fizettek. Folosleges szerintem elobb, ugysem tudod mikor szulsz. Nekem a munkaltatom TB kifizeto hely, igy egyben a gyed-hez is le lettek adva a papirok.

A csaladit + az anyasagit meg kormanyablaknal kell igenyelni, vagy ha van, akkor ugyfelkapun keredztul.

2017. nov. 3. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Az mindegy mikor szülsz.

A nagyon magas keresetűeknek éri meg jobban végig táppénzen maradni.

Amúgy Menj nyughodtan 28 nappal a kiírt előtt csedre. Ha lejár, onnantól Úgyis a kicsi 2 éves koráig jár a gyed.

2017. nov. 3. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Most miert lettem lepontozva? 3 hobapja szultem, es nekem nunkaltatom is, vedonom is azt mondta, hogy szules utan szoktak inkabb csed-et igenyelni.

Mivel a csed max 24 hetig jar, miert igenyelned 4 hettel korabban, ha addig ugyis kapod a tappenzt? Az egy dolog, hogy a csed az tobb, de ha korabban igenyled akkor elbuksz 1 honapnyi tappenz juttatast! A csed-et meg utana ugyanugy megkapod mind a 24 hetre!

2017. nov. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Azt kell mérlegelned, hogy a táppénzed összege vagy a gyed-ed lesz magasabb.Én azért kezdtem a szülés előtt 28 nappal a csed-et, mert utána a gyed-em már a max. összeg volt, amit kapni lehet, a táppénzem meg kb. 50 ezer Ft-tal alacsonyabb.
2017. nov. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!