Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a cikkről? Mennyire igaz?

Figyelt kérdés

Tényleg annyira elégedetlenek és boldogtalanok lesznek az emberek, amikor családot alapítanak?

Olvastam már olyat is, hogy egyes anyák azért mondogatják, hogy a gyereknevelés csak rózsaszín cukorfelhő, hogy másokat is rábeszéljenek, hogy ha már nekik szar, másoknak is legyen az... Nyilván ezt senki nem fogja bevallani még névtelenül sem, meg ha igaz is, talán az is csak tudat alatt létezik.

De ti mit gondoltok ezekről?

[link]


2017. nov. 7. 15:30
 1/7 anonim ***** válasza:
54%

6 éve élek párkapcsolatban,4 éve vagyunk házasok és hamarosan 3 éves a lányunk.Én nem érzem boldogtalannak magam,és elégedetlen sem vagyok.Valóban nem rózsaszín cukorfelhő a gyermeknevelés,de nem hinném,hogy az emberek azért beszélnének rá másokat,mert "dögöljön meg a szomszéd tehene is".

Valóban nagy változás egy pár életében a gyermek megszületése,mert akármilyen jó baba is,és akármennyi segítség is van kéznél,azért egy felelősség,és több szervezést igényel onnantól minden.

2017. nov. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
78%

Szerintem sok az elhamarkodottan levont konzekvencia a cikkben- vagyis ahonnan idézte, fordította az illető a cikket onnan csak bizonyos dolgokat emelt ki.

Nagy általánosságban (és most direkt általánosítok) azt vettem észre, hogy sokan manapság, pont ez a 30 feletti korosztály nagyon önző, de tényleg nagyon. Sokaknál meglátszik a már meglévő gyereken is, hogy a szülei képére formálódik- de ez egy mellékes dolog.

Nehéz lemondani a saját igényeikről, holott az önfeláldozás egy szülőnek ösztönös dolog. Így érthető, hogy valakinek ez egy nagy arcon csapás, hogy innentől valós kötelezettségi vannak egy emberi lény felé.

Nem állítom, hogy gyereket nevelni mindig könnyű és egyszerű, de nekünk több lett tőle az életünk, családunk lett. Tiszteljük egymást is és nem tartom magunkat alapból önző embereknek.

Alapvetően nem értem, azt aki ebből hatalmas lelki válságot csinál.

2017. nov. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%
Biztos (?) én csinálok valamit nagyon rosszul, de mi valóban rózsaszín cukorfelhőben élünk, amióta megszületett a kislányunk. Szerintem hozzáállás kérdése. Ha csak a szaros pelenkákat és a lehányt ruhákat nézi az ember, meg a fogzást és a hasfájást, akkor persze, horror és szörnyűség... De ha ezeken átsiklasz és látod annak a pici emberkének a fejlődését, azt, hogy hasonlít rád és a szerelmedre, és hogy mennyire gyorsan tanul és növekszik, az mindenért kárpótol. :)
2017. nov. 7. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
69%

Igen, 3-as válaszoló, ilyenkor mindig átgondolom, hogy miért, mi felnőttek is ugyanúgy ürítünk, ugyanúgy nyűgösek vagyunk (na jó talán nem sírunk annyit :D ) de a férjemet sem utálom meg, ha összeasz~rja magát és társai.

Annyira csodálatos az egész, ahogy fejlődnek, na mindegy :)

2017. nov. 7. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
78%

Én 8 éve vagyok a férjemmel, 4 éve házasodtunk össze, a lányunk 2,5 éves. Neü vagyok sem elégedetlen, sem boldogtalan, és ezt teljesen őszintén mondom. Engem abszolút nem ért arconcsapásként, hogy a gyerek az első. Van józan eszem, a férjemnek is, és mielőtt vállaltuk a kislányunkat, átgondoltuk, hogy mivel jár, és nem csak azt a részét, hogy babaillatú, cuki, gagyog, szeret. TudtuK, hogy szar éjszakáink lehetnek, hogy fog hisztizni, bosszúságot okozni, hogy ő lesz az első, és nem csinálhatunk azt, amit akarunk. Ezzel együtt vállaltuk, és nem is estünk pofára. Jöttek a nehézségek, pl. hogy csak egyet mondjak, szörnyű alvó, még mindig nem alussza át jellemzően az éjszakát, volt idő mikor átlag 6-7x kelt. De ez ilyen is lehet, nem lepődtünk meg. Mindemellett viszont annyi örömünk van benne, oéyan jók így együtt a napok :)

Ennek ellenére én sosem akartam senkit rábeszélni, hogy legyen gyereke. Nem érdekel, hogy más ember mit csinál, mindenki a saját sorsáért felel. Ha nem akar gyereket, ne legyen neki, az ő élete. Nekem van, én boldog vagyok így, más meg nem érdekel.

2017. nov. 7. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
61%
A gyereknevelés nem egyszerű,de szerintem inkàbb az énközpontú embereknek lehet nagy koppanàs.Plusz mostanában azt a téves üzenetet közvetíti a média,hogy a gyerekvàllalàs kb.olyan nehéz és összetett,mint egy öleb tartàsa.Ugyanúgy ,ugyanannyit lehet,edzeni,bulizni,baràtnőzni,dolgozni ,csavarogni,mindig jól kinézni,mint előtte,alig vàltozik valami...Hàt aki ezt benyalja,és legalàbb az első időszakban nem tudja lejjebb adni a sajàt igênyeit,annak tényleg szenvedés lehet.
2017. nov. 7. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Csak annyit irnék a jelen helyzetünkről.

Van egy igen dacos akaratos 3 éves lányom. Aki ráadásul beteg( náthás lett) és én is.. Van egy kisöccse aki most 3 hónapos múlt. Párom itthon dolgozott. Mikor a kicsi 2 hónapos lett reggeltől estig elment melózni, kvázi egyedül maradtam.

Éjjel a kisfiam olyan 6× kel enni. Nappal ugye a 3 éves miatt nem lehet pihenni. Nem sorolom. 2 gyerek 0 alvás. Plusz betegség. És tudod mit? :) imádom :) ez az életem. Ők!!! Nem cserélnék senkivel. Nem adnám senkinek. Najooo néha azért igen ;) egyszer egyszer megszöknék egy kis vásárlás, kávézgatás kis bulizgatás. :) de ez is eljön ;)

2017. nov. 7. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!