Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit gondoltok erről a cikkről,...

Mit gondoltok erről a cikkről, témáról? Mik a saját tapasztalataitok?

Figyelt kérdés

[link]


Egy bekezdést kiemelnék belőle, ha valakinek nincs kedve az egészet elolvasni:


"Az viszont zavar, ha engem pusztán azért „szerencsésnek” titulálnak, mert T. a feladatok közül néhányat magára vállal. Igen, szerencsés vagyok, ha úgy értjük a szerencsést, hogy a többségnél szerencsésebb, illetve az általam ismert anyák többsége szerint sokkal szerencsésebb náluk. A mumsnet.com új felmérése megerősíti, amit a barátaimnál és családtagjaimnál látok: hiába dolgozik az anya is, mégis rá hárul a házimunka és a gyereknevelés. Azonban amíg azt mondjuk, hogy az egyik fél (én) „szerencsés”, a másik pedig (a partnerem) „jó”, azt is sugalljuk, hogy egy apa jóval túlteljesíti a tőle várhatót, ha a semminél többet (de azért a felénél kevesebbet) csinál. Mögöttes tartalom: a gyerek és a háztartás a nő feladata. Akkor is, ha van másik munkája, illetve a nem dolgozó anyák esetében este vagy hétvégén is, amikor a többiek már befejezték a munkát."


(T. a férj neve)


2015. febr. 10. 20:53
 1/6 anonim ***** válasza:

A témáról azt godolom, hogy provokáló.


A tapasztalatom az, hogy úgy csinálom, ahogy tudom és ha valami nem tetszik, lehet segíteni, de én azt hiszem a "szerencsésebb" kategória vagyok. Amúgy a gyerek nevelést és a háztartást sem szivesen adnám ki a kezemből teljesen, mert úgy leszek nyugodt, ha minden rendben van biztosan. A takarítást, mosogatást lepasszolom, viszont dolgozni (és pénzt keresni) meg nagyon szeretek.

2015. febr. 10. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ahogy jó a családnak.

Én MINDENT megcsináltam a 3 gyerek mellett, amikor még itthon voltam. Amióta dolgozom, segít a férjem. Nem zavarja, engem sem.


Barátnőméknél szinte mindent a pasi csinál, pedig az dolgozik, b.nőm otthon a 3 gyerekkel. Szegény pasi 8-10 óra munka után még vásárol, főz, stb.


De! Nekik ez jó, így boldogok.


Mindegy, ki mit csinál, az a lényeg, hogy mindenki elégedett legyen.

2015. febr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem teljesen jogos a felvetése. Az egyenjogúság sok szempontból még mindig gyerekcipőben jár, illetve sokan összekeverik az egyformasággal.

Az én férjem sokat segít itthon, de az esetek jelentős részében ezt úgy teszi, hogy szívességként kellene elkönyvelnem. Amit én csinálok meg otthon, az természetes, amit ő, az segítség.

Már ez is, hogy a "férjem sokat segít otthon" önmagáért beszél. Hiszen miért "segítség" az, amit a saját otthonáért és a saját gyerekéért tesz?

2015. febr. 10. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
komolyabban még soha nem hozott össze a sors olyan férfival, aki nekem segített, nem pedig együtt csináltuk. A párom mindent megcsinál, ami csak eszébe jut és amire ideje van. Nincsenek felosztva a feladatok, mindenki végzi a gyereknevelést és a házimunkát idejétől/energiájától függően. Nálunk ez a természetes.
2015. febr. 11. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Akkor te szerencsés vagy! :)
2015. febr. 11. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
nálun voltak olyan pillanatok, hogy a párom azt feltételezte, hogy a takarítás, mosás, stb amit szerinte túlzottan művelek az pótcselekvés és azért csinálom mert másra nem vagyok képes..
2015. febr. 17. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!