Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adnátok úgy egy nevet, hogy a...

Adnátok úgy egy nevet, hogy a hangzása tetszik, de a jelentése nem szép?

Figyelt kérdés
Van egy lánynév,ami nagyon tetszik,de most néztem meg a jelentését és eléggé elbizonytalanodtam...

2017. nov. 18. 16:47
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
33%
Mi ezert nem adtunk egy nevet. Andrea, a jelentese ferfias. Valoszinuleg atlagon feluli magas lesz, mert mi is magasak vagyunk. Igy lett masik nev.
2017. nov. 18. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
71%
Nem erdekel a jelentese. Akit igen, az tulkomplikalos, szorozos ember aki bolhabol csinal elefantot.
2017. nov. 18. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%

úlius 12. Dalma névnap.


(magyar) Jelentése:


Vörösmarty Mihály által a


“dal” szóból képzett név.

2017. nov. 18. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

#13


Igen,ez is egy jelentése,de a "testes" is az...

2017. nov. 18. 17:51
 15/21 anonim ***** válasza:
96%

Én Alexandra vagyok, a jelentése "védelmező férfi". Más verzió szerint szimplán "embereket védelmező".

Mivel az első csak az Alexander eredetre utal, nekem meg nem az a nevem, így már 10 évesen is meg tudtam ezzel barátkozni (latinórán került elő a dolog, suliban). Kábé egyszer kikacagta mindenki, mikor a tanár ezt hangosan felolvasta, aztán mindenki elfelejtette.

Én meg továbbra is szeretem a nevem, különleges, királynői. :)


Én nem ejtenék ki nevet ilyen miatt.

Nálunk a Lilla a listás, az meg többek között ólomszínűt jelent. Nevettünk egyet rajta és kész. :)

2017. nov. 18. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
41%

#12

Vagy szimplán nem magyar. Mint mondtam, minden normális népnél számít a név jelentése. Sok néppel hozott már össze a sors, illetve eleve külföldön élek. Nem egynek az az első kérdése mit jelent a nevem. Dehát logikus is, hogy az ember jelentés alapján is választ, nemcsak a hangzás alapján. Az ősmagyarok is ilyenek voltak.

2017. nov. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
47%
Nalam ezert esett ki a Dalma es a Li da
2017. nov. 18. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
88%

Szerinted kit érdekel, hogy mit jelent a neve XY nyelven?

Te hány ismerősöd nevét nézted így meg? Fogadjunk, egyet se.


Az, hogy hasonlítani fog rá: babona. Szerinted ha Rufina lesz a neve, akkor vörös haja lesz? :)

Az én családnevem is azt jelenti, hogy tömzsi. (A szó egyik szinonimája.) 47 kiló vagyok. ;)

2017. nov. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat,maradunk a Dalmánál! :)


#15:

Egyébként az én nevem Lilla :D

2017. nov. 18. 19:21
 20/21 anonim ***** válasza:
Nálunk esett ki a jelentése miatt név. Iker fiaink vannak, úgy volt hogy az egyiküknek a párom választ nevet a másikuknak én. Neki nagyon tetszett a Zádor de a jelentése miatt, eőszakos, heves, elvetettük.
2017. nov. 18. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!