Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megbántad, hogy nem szültél...

Megbántad, hogy nem szültél gyereket?

Figyelt kérdés
Van itt olyan, aki tudatosan nem akart gyereket, de később, amikor már nem lehetett, megbánta ezt a döntést? 30 és 32 évesek vagyunk a férjemmel, mindketten úgy érezzük, hogy nem szeretnénk gyereket, több nyűgöt látunk benne, mint örömet, és szeretjük a jelenlegi életünket, izgalmas terveink vannak későbbre is, kettesben. De mégis ott motoszkál bennem a gondolat, hogy bár már a terhesség, szülés, szoptatás, kialvatlanság és állandó készültség gondolata is taszít, mi lesz, ha 50 évesen rájövünk, hogy mégis jó lett volna egy utód? Tudom, hogy manapság ez tabu, és ciki kimondani, de sosem vágytam az anyaságra, a párom sem szerette soha a gyerekeket, de változhat ez később?

2017. nov. 20. 12:04
1 2
 1/19 anonim válasza:
73%
Akkor majd örökbe is fogadhattok egy gyereket.
2017. nov. 20. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
69%
Nem. Sőt, fiatalon még akartam gyereket, 30 körül változott meg a véleményem, és egyre inkább megerősödött bennem a nem.
2017. nov. 20. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
75%

33 vagyok, nem akarok gyereket, ugyanúgy vagyok vele mint ti. Azt nem tudom hogy fogom gondolni 20 év múlva, de én is szeretem így az életem és nem akarok rajta változtatni.

Szerintem nem ciki és nem tabu kimondani, ha így érzed.

Az a ciki amikor megszüli valaki és segélyen tengeti az életét, nem foglalkozik a gyerekkel, nem beszélget vele, nem játszik vele, nem olvas neki. Felnő egy csomó idegbajos, állatkínzó, netfüggő buta gyerek akik nem fognak tudni mit kezdeni magukkal, hát szaporodnak. Ez az, amit tabu kimondani.

Ha 10-15 év múlva meggondoljátok magatokat, még mindig örökbe fogadhattok valakit.

2017. nov. 20. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
50%
Én 36 vagyok, én sem akarok gyereket, kb 30 éves koromban döntöttem ezt el. Nekem az okom egy az nincs olyan férfi akivel eltudnám képzelni a családalapítást, nem találtam apának való férfit, a másik okom meg, hogy sza.r az let úgy hogy van és ide, nem kell nekem gyerek. Bizonytalan az élet, az anyagiak, nincsenek már jóformán rokonaim sem. Nem kívánom hogy az utódom szenvedjen majd ezzel az élettel, mert mondjuk én magamnak akarnám, meg hogy legyen miért élnem. Sokan maguknak szülik a gyerekeiket, magukért hogy legyen miért élniük, csak egy támasznak kell nekik, én nem akarok ilyen aljas önző fér.eg lenni, ezért nem kell gyerek.
2017. nov. 20. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

4-es válaszolónak:


3-as vagyok és egyetértek, én sem találtam olyan férfit akivel el tudnám képzelni az életem családként, aki meg lett volna az olyan is. Csak azért nem állok össze olyannal akit épp csak elviselek, hogy elmondhassam h van pasim meg gyerekem, annak semmi értelme. És igen, sokan támasznak használják a gyereket, hogy legyen valami az életükben, valami cél, mert más nem jutott eszükbe. Vagy csak épp nem mertek nem szülni.

2017. nov. 20. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
54%

Érdekes, hogy úgy ajánlgatjátok az örökbefogadást, mintha az egy szuperkönnyű dolog lenne. Ezzel foglalkozó rokonom révén jól rálátok a témára, és a gyerektelen párok töredéke tudja/meri csak felvállalni. hogy örökbe fogad (pedig ők azok általában, akik világ életükben akartak gyereket), és joggal.


A kérdésről egyébként pont egy az említett rokon által mesélt sztori jutott az eszembe. Ismer egy házaspárt, akik nagyon szeretik egymást, nagyon jól elvannak együtt, de nem lehetett gyerekük, s végül örökbe fogadtak kettőt. Az azóta már felnőtt örökbe fogadott gyerekek mesélték, hogy bár a szüleik anyagilag mindent megadtak nekik, egész életükben úgy érezték, jobb lett volna, ha nem fogadnak örökbe. Mert van olyan, hogy két ember egy teljes családot alkot, ahová jobb, ha nem születik senki (vagy nem fogadnak örökbe)…


Mondom ezt úgy, hogy magam sosem vágytam gyerekre, véletlenül lett. Persze így már nem állíthatom, hogy később sem tört volna rám a vágy, de kétlem. És a mai napig elmerengek rajta, hányan vállalnak több gyereket is, holott számomra egynek a felnevelése is irgalmatlan energiát igényel, és számtalan dolog van, ami érdekel, de nem jut rá időm/engergiám/pénzem mellette – ergo jó sok lemondással is jár. Biztosan könnyebb azoknak, akiknek régi vágyuk teljesül be a gyerekszüléssel, és akik nem agyalnak annyit ezen, hanem olyan „zsigeri” anyák.


A gyerekvállalásban az a legnehezebb, hogy nem lehet kipróbálni, hogy eldönthesd, kell-e neked ez. :) Ráadásul, ahogy írtátok, tabuként kezelik az árnyoldalait (persze lehet, hogy azért, mert akinek valóban ez adja élete értelmét, az észre sem veszi őket), így sokakat megtéveszt a habos-babos rózsaszín, átszellemült mosollyal hasat simogatós anyakép.

2017. nov. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

3-as vagyok.

Több ismerősöm is van akik örökbe fogadtak gyereket, mert nekik nem lehetett. Egyikük sem milliomos vagy ilyesmi, sima átlag dolgozó házaspár. Szóval biztos nem könnyű folyamat, de nem igényel kiváltságokat, így nem is lehetetlen. És mindegyik imádja a gyerekeket, boldog családot alkotnak.

2017. nov. 20. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
47%
Én mindig is ugy terveztem h sok(5) gyerekem lesz.aztán Megszületett a kisfiunk akivel nagyon könnyű várandósságom volt,minden pillanatát imádtam.viszont most h megvan Ő úgy gondolom nekem nem kell több :D nagyon jó fiú de neken az idegein(ha rájön a rosszaság) kikészíti.na én ezért nem tervezek több babát :D
2017. nov. 20. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

(a 6. válaszoló vagyok megint)

„Több ismerősöm is van akik örökbe fogadtak gyereket, mert nekik nem lehetett. Egyikük sem milliomos vagy ilyesmi,…”

Elnézést, félreérthető voltam. Nem az örökbefogadási folyamatra írtam, hogy nem egyszerű, hanem arra, hogy nem mindenki tudja elfogadni az örökbefogadást, mint megoldást, és jó adag EQ kell ahhoz, hogy a felmerülő helyzeteket jól kezeljék. Én is ismerek több örökbefogadó családot, és sajnos van köztük olyan, ahol nem sikerült elfogadniuk a gyereket, így eléggé kínlódnak mindannyian.

2017. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
64%
4. válaszadó vagyok. Őszintén szólva én azt sem tudnám elfogadni, hogy örökbe fogadjak gyereket, mivel nem az én "vérem". Lehet önzőségnek tűnik, de ha nem én hozom világra és ha nem jönnek elő bennem anyai érzések, anyaságra való vágy, akkor nem lesz gyerekem és szerintem ez nem fog változni. Idegen ember gyerekét, akiről nem tudom kicsoda, nem biztos, hogy el tudnám fogadni és nem biztos, hogy tudnám úgy szeretni, minha sajátom volna, így én úgy gondolom nem szabadna adoptálnim kis árvát. Lehet néhányunknak tényleg csak arra volna, vagy lett volna szükségünk, hogy egy olyan párt (mi nők esetünkbe ügye férfit) kellett volna vagy kellene találnunk aki mellett jól, biztonságban és szeretetben érezzük magunkat, akkor lehet előjönnek ezek az anyai ösztönök, érzések. Lehet hülyeség, én így gondolom, valami kell ami előhozza ezt az érzést, ha nincs senki akire férfiként tekinthetünk, hanem egy "kisfiút" látunk magunk előtt (mert úgy látom sok férfi anyapotlót keres, nem nőttek fel, csak az évek száma telt el) nem fog változni az érzés, mert nem felnőtről akar egy nő gondoskodni, gyugyujgatni, hanem a gyermekéről, a férfit másként szeretnénk, szeretni nem mint egy gyermeket az anyja. :) De lehet én vagyok ennyire looser, hogy ilyen férfiakba botlottam :D
2017. nov. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!