Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dixit vagy Tabu? Melyik...

Dixit vagy Tabu? Melyik tarsasjatekot venned inkabb tiniknek?

Figyelt kérdés

2017. dec. 4. 06:53
 1/6 anonim ***** válasza:
A dixit nagyon jó,, tabu nekem nincs.
2017. dec. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha a kettő közül kéne választani, akkor azt mondanám, hogy a Tabu előnyös annyiban, hogy azt hatalmas jóindulattal még lehet két játékossal játszani, de a Dixitet legalább hárman kell játsszák.


Mindkettő pörgős partijáték, ellenben a Tabuban van egy percnyi időkorlát a feladatok megoldására, míg a Dixitben szabály szerint nincs gondolkodási idő meghatározva.


További különbség, hogy a Tabuhoz lehet kártyákat csinálni amatőr módon is, a Dixitre erre annyira nincs lehetőség, habár van egy rakás kiegészítője. Sőt a perverzebbek megpróbálkozhatnak a Mysterium kártyáinak belekeverésével is (Ezt csak a szimulátoron láttam, élőben lehet, hogy nem megoldható).


Tekintve, hogy a Tabut azt el is tudnám készíteni, így marad a Dixit, amit beszereznék.


Összefoglalva: A kettő közül a Dixitet venném inkább.


Ha nem csak e kettő közül választanék, akkor mondanám az Imagine nevű társasjátékot, ami szintén pörgős és egyszerűen megtanulható asszociációs partijáték.

2017. dec. 4. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

mennyire tini a tini? mindkettő party-játék, de a tabu kifejezetten vicces is tud lenni, kb mint az activity.

szóval nagy-tininek, aki már a haverokkal is eljár bulizni, hétvégézni, inkább tabu.

2017. dec. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Attól függ, milyen típusú a tini. A Dixit szerintem kicsit merengős, érdekes, de nem túl pörgős játék. Tehát nem az a fajta, amin egy jó baráti társaságban halálra röhögöd magad, inkább amolyan gondolkodós, kicsit egymás mélyebb megismerését célzó játék.

A tabu pörgősebb, viccesebb. Szerintem mindkettő nagyon klassz egyébként:)

2017. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Mindkettő játék nagyon tetszik. Még egy hétig gondolkodom rajta:)
2017. dec. 5. 09:44
 6/6 anonim ***** válasza:

Akkor mondok egy harmadikat: Hanabi.

Nekünk van Dixitből 4 csomaggal, Tabu is, a Tabut untuk meg először, talán mert nagy hangsúly van az egyéni teljesítményen és így tiszta verseny az egész, ahol az introvertáltabbak hátrányból indulnak.

A Dixitből nem véletlenül van 4 fajtánk, az egy nyugis játék, viszont ketten nem lehet játszani és sokszor beleszaladunk abba, hogy a játékosok csak 1-2 szót mondanak a kártyákhoz. Hiába nagyon ígéretes a leírás, azért a legtöbben nem használják ki az ebben rejlő lehetőségeket, meg ez sem kedvez a félénkebbeknek.

A Hanabi viszont már ketten is játszható. Ez is egy spéci játék, mert kooperatív, igaz, szerencsén is múlik és stratégia is van benne, de nagyon izgalmas (és szerintem fejlesztő is) együttműködni, jó hogy kitaláltak egy ilyet. Nincs nyertes vagy vesztes, a csapat együtt játszik és együtt nyer. Az eredmény meg megmutatja, mennyire sikerült együttműködni, teljesíteni a feladatot.

2017. dec. 6. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!