Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Családi társasjátékot keresnék...

Családi társasjátékot keresnék, ami lekötné a 2 és 4 éves gyerekeimet. Valakinek valami ötlet/tipp?

Figyelt kérdés

Lehetőleg olyan érdekelne, ami tényleg be is vált,kipróbált.

Köszi


2017. szept. 15. 09:09
 1/9 anonim ***** válasza:
74%
Egy 2 éves biztos nem fog neked társasozni, de egy 4 éves sem sokáig.
2017. szept. 15. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
25%

Lotti karotti

Gyümölcsöskert

Jenga

2017. szept. 15. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
85%

A 2 éves azt sem tudja mi az a társas játék, nem neki való. Nagy calószínűséggel fel sem fogja mi az.

A nagyobb esetleg játszik vele, de nem sokáig

2017. szept. 15. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
37%

Van egy kutyaforma állatka, tud barkóbázni. Jinnnek hívják.


Kérdez és csak válaszolgatni kell neki, hogy igen/nem. A végén kitalálja az állatot.


Az én gyerekem 3 éves és imádja. Én nagyban magyarázok neki mellette, így mindkettőnket leköt.


Uncsitesóknak is vettünk, ott rengeteg a gyerek, mind élvezte pár napig, az új beszélgetőpartnert.


Nálunk most lett valódi kiskutya, egy nagy doboz jutalomfalatot vettem, a gyerek is tanítja, ül, fekszik már legtöbbször megy, jutalmazni és helyretenni pedig szereti nagyon.


Szerintem sem fognak nagyon társasozni.


Ugróiskolában és hullahoppozásban lelkesek.


Ilyen mozgásos játékokat játszatok, nem fognak csendben ülni és figyelni.

2017. szept. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

Az én kisunokámmal sokat társasozunk, persze még az ő életkorának megfelelően, nem szabályosan.

Felnőtt gyerekeimnek rengeteg még jó társasjátéka megmaradt, ezeket mindig előszedi, imádja. Van amelyiket csak sorba kirakja, van amelyiket számoljuk, van amelyikkel dobunk-lépünk, stb. Igaz hogy egy idő után megunja, de van mikor nagyon sokáig akarja. Így fejlődik a figyelmük, kitartásuk.Ha megunja, nem erőltetem.

Jengával már ügyesebben játszik mint én.

Rengeteg puzzle van, már egyedül kirakja a 100 db-ost is.

Rengeteg olyat lehet kapni, ami már 3 éves kortól is ajánlott, és érti egy 3 éves is.

Kisunokám 2,5 éves kislány

2017. szept. 15. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Lego Duplo.

Ha elég sok van, akkor az egész család tud vele játszani, és mindkét gyereket könnyű vele lekötni.


Egy 2 évestől ne várd, hogy megérti a társasjáték lényegét.


Fiam kapott 3 éveseknek való társasjátékot, még 4 éves korában is ritkán veszi elő...

2017. szept. 15. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Boribon autózik társas. Egyszerű, gyors, szép rajzokkal. A 2,5 évesem nagyon szereti. 5-ből 3x megver
2017. szept. 15. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

2 évesnek szerintem korai. 4 évesnek: Lotti Karotti, Bogyó és Babóca - Úton az oviba

4 évesnek már jó memóriajátékokat is lehet kapni.

2017. szept. 15. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igaz nem társasjáték, de unokámmal mostanában sokszor csináljuk mert nagyon szereti:újságokból, kifestőkből, stb.képeket kivágunk, majd egy nagy füzetbe beragasztgatjuk.Mindig azt vágjuk ki, amit ő akar, és oda ragasztjuk ahogy szeretné.Ez roppant leköti, utána nézegetjük a füzetet sokat, hazaviszi szülőknek megmutatni, nagy becsben tartja.Ha olyanok a képek, színes ceruzával, rajzolunk hozzájuk hátteret, napocskát, virágokat, házat, stb.Nagyon jól megtanult már vágni, ragasztani, rajzolni, pedig 2,5 éves.

Vagy só-liszt gyurmázunk, ezt is imádja, nagyon sokáig csináljuk.

Van csomó legó, ebből is rengeteget építünk, de nem a dupló, hanem a legó.

Van rengeteg kis műa.állatfigura, nekik legóból építünk állatkertet, utána megetetjük őket, itatjuk, stb./füvet szedünk hozzá, faleveleket, stb/

Főzünk játékból, kis konyhai cuccokkal. Összeszedünk alapanyagokat a spájzból, kevés babot, lisztet, grízt, stb Ezekből sokáig főzőcskézünk, majd mmegterítünk,odaültetjük a babákat, plüssöket, és ebédelünk együtt.

2017. szept. 17. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!