Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális vagyok?...

Szerintetek normális vagyok? Reggelente el sem tudom képzelni, hogy gyerekem legyen, utána pedig már azt, hogy ne legyen.

Figyelt kérdés

Amikor reggel felkelek, félkómásan ülök a konyhában a kávém mellett (amihez a cigire már hetek óta nem gyújtok rá, helyette beveszem a terhesvitamint), azon agyalok, hogy én mennyire szeretek aludni, és mennyire nem nekem való egy kisbaba, ha egy szimpla munkába indulás előtt is ilyen állapotban vagyok reggel, és hogy amúgy sem vagyok anyának való, nem is tudom, jó ötlet-e ez az egész... Teljesen elbizonytalanodok benne, hogy akarom-e. Minden reggel.

Aztán összeszedem magam, felszállok a buszra, kinyitom az épp aktuálisan olvasott gyerekneveléses könyvet, amire már 2 oldal után oda sem tudok figyelni, mert vagy azon kapom magam, hogy bámulok kifelé az ablakon, és álmodozom a terhességről, gyerekekről... Vagy az épp akkor felszállt kisgyereket nézegetem, ahogy boldogan fecseg mindenféléről, és anyuka végtelenül boldog arcát, ahogy hallgatja ezeket a borzasztóan fontos dolgokat, amiket majd ő fog csinálni az óvodában... És akkor könnybe lábadt szemmel felébred bennem az irigykedés, és a vágy, hogy ezt én is átélhessem.


És ezek az egyszer fent-egyszer lent érzések libikókáznak bennem minden áldott nap amióta elkezdtünk arról beszélgetni, hogy lassan jöhet a baba.


2017. dec. 7. 10:15
 1/5 anonim ***** válasza:
Túl lehet élni napi 8 óra alvás nélkül is, megszokod nagyon hamar. De gyerek nélkül én nem tudnám elképzelni az életem.
2017. dec. 7. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ezek mind természetes gondolatok/érzelmek véleményem szerint. Amikor próbálkoztunk még csak, szerintem én sem fogtam fel 100%-osan, hogy bármikor terhes lehetek. Ráadásul többször próbáltam letenni a cigit is, sikertelenül, pont ezért, mert kicsit félvállról vettem akkor még a dolgokat. Aztán ahogyan teltek a sikertelen hónapok, fokozatosan jött a pánik és a félelem, hogy mi a baj, miért nem sikerült eddig? Leraktam a cigit, akkor jártunk a 10-11. hónap környékén, hogy próbálkoztunk, mindenféle vitamint szedtünk mi is, úgy voltunk vele, hogy hazajövünk a nyaralásból és megkezdjük a kivizsgálásokat. A nyaralás előtt 2 héttel pozitívat teszteltem. :) Azóta 28 hetes kismama vagyok, és az elmúlt hetekben kijutott bőven érzelmi hangulatingadozás, világvége érzés, több hete éjjel 2-3x kelek és nem tudok visszaaludni, többször éreztem azt, hogy nem bírom már... de még is. Mert ezek a gondolatok ahogy jönnek úgy el is múlnak, és becsülöd, értékeled a kis életet aki Benned növekszik, és mindent megtennél azért, hogy Neki jó legyen, és hogy már bent a pocakban is jól érezze magát. :) A terhesség nem csak rószaszín cukormáz, néha igen is nehéz, néha igen is hisztis az ember, néha eszébe jut valakinek, hogy biztosan ezt akarta-e, de mindig ugyanaz a válasz, hogy IGEN :)
2017. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Üdv a való világban. :) Ez ilyen. Sőt, amikor meglesz a baba akkor is sokszor fogod érezni ezt a kettősséget.. Hogy nem bírod tovább a kimerültségtől, viszont semmi pénzérr nem csinálnád vissza.
2017. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
*pénzért
2017. dec. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyugi, anyukaként is szar lesz felkelni éjjel/reggel, de felkelsz mert muszáj :) Viszont, ha otthon vagy a gyerekkel, akkor még összebujhattok az ágyban, nem kell felkelni, öltözni, kimenni a hidegbe és beülni egy értelmetlen munkahelyre :) Azért felkelni, hogy őt megetesd és átöleld sokkal sokkal könnyebb. Legalábbis szerintem :)
2017. dec. 7. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!