Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Egyéb kérdések » Ezeket hol tanítják be az...

Ezeket hol tanítják be az embereknek?

Figyelt kérdés

Vannak olyan szövegek, amelyeket szóról szóra ismételget mindenki, mint egy papagáj.

Légyszi, áruljátok el, hol tanultátok / kitől hallottátok ezeket, mert én ebből az agymosásból kimaradtam, viszont megöl a kíváncsiság, annyira érdekel, hogy ezeket hol és kik programozták belétek.


A mondatok:


"Ha nincs gyereked, öregkorodra nem lesz, aki rádnyissa az ajtót"

"Ha nincs gyereked, nem tudod, mi az igazi szeretet"

"Ha nem szülsz gyereket, később úgyis megbánod"

"Jobb is mindenkinek, hogy nem szaporodsz"

"Ha anyád is így gondolkodott volna, most te sem élnél"


Ezeket a mondatokat MINDEN ember szóról szóra így mondja, számomra ez ijesztő, nem értem, hogy lehet az, hogy mindenki ugyanazt mondja szó szerint, mint egy lemezjátszó. Iskolában tuti nincsenek a mamoriterek között. Akkor hol tanuljátok?


2017. dec. 11. 05:07
1 2 3
 1/30 anonim válasza:
73%
Kicsit uncsi már a gyerekvallalas-neveles kategóriában ez a rengeteg 'miért nem akarok gyereket' kérdés.
2017. dec. 11. 05:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rendkívül releváns választ. Remélem sokat gondolkoztál rajta.
2017. dec. 11. 06:05
 3/30 anonim ***** válasza:
78%

A sok szólás-mondás között bizony van olyan is, ami a gyerekvállalással vagy annak hiányával kapcsolatos. És hogy hogyan alakulnak ki a szólások és mondások? Ezt megtanízották az általános iskolában.

Tudod, mint a Kinek a pap, kinek a papné vagy az Addig jár a korsó a kútra, amíg el nem törik. Ezeket nem csodálkozol hogy miért mondja mindenki ugyanúgy?


És igen, pokoli uncsi a hetente 5 darab "nem akarok gyereket" kérdés ebben a témakörben. Ilyenek az Emberek témakörbe érdemes, ott jobban helye van, hisz a viselkedési / gondolkodási dolgokat is kiválóan meg tudod ott vitatni és kibeszélni magadból a frusztrációdat.

2017. dec. 11. 06:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
80%

Nem tudom, hány éves vagy, de szerintem egyértelmű hogy ezek miért így vannak szóról szóra. Tudod: szájhagyomány.


De te nem ezért írtad ki a kérdést. Téged zavar hogy Neked ezeket mondják ezért dühödben ide jöttél a gyereknevelés topikba kiadni a dühödet a gyerekeseken. Inkább ezen gondolkozz, hogy miért csinálsz ilyet felnőtt nőként! Ha tinilány vagy akkor nem szóltam, náluk ez az "utálom a világot" még belefér.

2017. dec. 11. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
56%
A fájó igazság😀
2017. dec. 11. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
64%
Gizike, meg mindig ezen porogsz?
2017. dec. 11. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
66%

Tessék kérdező, itt egy mondás, ami Rólad szól:

Mindenki jó valamire, ha másra nem, hát elrettentő példának.


Szívesen.

2017. dec. 11. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
57%
Na már megint...:)
2017. dec. 11. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
A társadalomban.
2017. dec. 11. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
72%

Na látod, itt nem ezt mondják neked :D:D:D

Mégiscsak jó hely ez a gyakori.

2017. dec. 11. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!