Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért nem tanítják az emberekn...

Miért nem tanítják az embereknek a vereségmentes konfliktuskezelés módszer alkalmazását gyerekeknél?

Figyelt kérdés

Nemzedékekről nemzedékekre száll az ösztönös, legtöbb esetben rosszul működő nevelési módszer.

Nem csak gyerekeink sérülnek visszafordíthatatlanul, hanem mi is rosszul érezhetjük magunkat egy-egy konfliktus után. (mely gyakran visszatérő).

Pedig rém egyszerű a megoldás.


Tudom, sok mindent nem tanítanak ami fontos lenne az életben, de most beszéljünk erről.



2014. okt. 7. 08:30
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem nem lehet vereség nélkül megúszni egy konfliktust. Egyik fél mindenképpen alul marad. Különben nem lenne konfliktus.
2014. okt. 7. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
#1: így van.
2014. okt. 7. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Szerinted nem lehet... :)))

Attól még van rá módszer.

Pont ezzel a rossz beidegződéssel van a baj, persze 2 hónapja még én sem tudtam, hogy ez működhet másképp is.

Ezért is bosszant, hogy mennyi felesleges konfliktust megúszhattam volna az elmúlt években, ha hamarabb az információ birtokába kerültem volna.

2014. okt. 7. 08:45
 4/24 anonim ***** válasza:
Mi ez a módszer?
2014. okt. 7. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
első voltam: minden konfliktus alapja a rossz/nem elegendő/ hibás információ, vagy az információ hiánya.
2014. okt. 7. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
Engem is érdekel a módszer és hogy hol lehet tanulni. Abban igazad van, hogy totál rossz mintákat hozunk a szüleinktől, ami nyomorítja az aktuális generációt utána ők is átadják a gyerekeiknek és így tovább. Több könyvet is olvastam erről de megoldást még nem találtam és én is hibát hibára halmozok :-(
2014. okt. 7. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 Andizsuzsi ***** válasza:
71%
A Gordon-féle konfliktusrendezés nem működik minden esetben, és főleg nem várható el, hogy gyerekek alkalmazzák. Gordon a módszerét a szülő-gyerek kapcsolatra alakította ki. Amelyik gyerek ebben nő fel, az magától is megtanulja, nem kell rá tanítani. Viszont szülőként mondom, vannak olyan helyzetek, ahol a szülőnek igen is a tekintély elvét felhasználva kell fellépnie, és nincs helye "egyezkedésnek". Ilyen pl., amikor a gyerek önmagára veszélyes dolgot akar csinálni.
2014. okt. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Én az információ alatt azt értettem, aminek a birtokába kerültem (könyv).

Keresek egy linket róla és belinkelem.

Lehet, hogy rosszul tettem fel a kérdést:

Valaki halott-e már a vereségmentes konfliktuskezelés módszerről?

;)

2014. okt. 7. 08:56
 9/24 Andizsuzsi ***** válasza:
52%

08:53!


Thomas Gordon: A szülői eredményesség tanulása

2014. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Vereségmentes konfliktus csak akkor elképzelhető ha mindkét fél megkapja amit szeretne. De így meg semmi értelme, mert ha beszélgetnek egymással, meg tudnak egyezni, akkor nincs konfliktus,

Ha nincs megegyezés, akkor nincs vereségmentes konfliktus sem. Akkor az egyik mindig sérül valamilyen formában.

2014. okt. 7. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!