Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan "kell" a bugyipelenkán...

Hogyan "kell" a bugyipelenkán a ragasztócsíkot használni?

Figyelt kérdés

Megnéztem a Pampers videoját (más bugyipelust is használunk, de csak a Pampersnél találtam videot erről), amiben a nő összetekeri a pelenkát és a ragasztócsíkkal lezárja, ami tiszta sor persze, én is így próbáltam alapból használni, mert ez lenne alap, de ez a módszer csak akkor tuti, ha pár csepp pisi van csak benne. Azonban ha szép súlyú pisit sikerül belegyűjteni, már bukik a manőver, mert nem tudom olyan picire összetekerni, hogy átérjen a ragasztócsík a túloldalra. A legnagyobb bajom mégis akkor van, ha kaki is van. A sima pelenka kétoldali ragasztóját ilyenkor két oldalról ráhajtottam és leragasztottam, így egy zárt kis csomagot kaptam, ami mehetett a kukába. De ennél a két oldalt nem lehet lezárni, ha ügyetlenül viszem a kukáig, még kis is eshetnek belőle darabok, nem beszélve arról, hogy a kakis törlőkendőt is bele szoktam rakni, amiket a kukához menet itt-ott elhagyok út közben, nem kis bosszúságot okozva. Plusz a ragasztócsík ilyen háromba hajtott cucc, amiből egy hajtás ugye a pelenkára rögzített rész, két hajtás pedig ragacsos, de mindegyik ellenkező oldalon. Így ha áthajtom a ragasztót a feltekert pelenkán, akkor a csík közepe táján kívül van egy ragadós rész, ami mindenhez odaragad. Mi a szerepe ennek?

Valaki világosítson már fel, hogy hogyan találták ki a nagyok ennek a csíknak a használatát? :) Elvégeztem már sok iskolát, találkoztam már érdekes dolgokkal, úgy gondolom, logikusan ki tudok következtetni ezt-azt, de erre nem bírok rájönni. :D



2017. dec. 19. 18:09
 1/9 anonim ***** válasza:
46%
dm babylove bugyipelenkával van csak tapasztalatom, azt simán össze lehetett zárni akkor is ha nagyon sok volt benne. azt csak letéped, áthajtod a másik oldalra, odaragad és kész.
2017. dec. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ok, ezt értem is, de a két oldalával mit teszel, ha tiszta kaki? Illetve miért ragad kívülről is a csík?
2017. dec. 19. 18:15
 3/9 anonim ***** válasza:
Nekem a reggeli nagyon pisis pelust is sikerül vele összeragasztani. Amennyire tudom összetekerem és ráragasztom, még sosem jött szét. :)
2017. dec. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm. És mi van, ha kaki is van és miért ragad kívülről is a csík?
2017. dec. 19. 18:18
 5/9 anonim ***** válasza:
Ha kaki van sincs semmi, mert a pelenkázó alatt tartjuk a kukát. Mi.
2017. dec. 19. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Pont ma forgattam jobbra-balra egy Libero up&go-t és nem jöttem rá, hogy mi értelme van a ragasztócsíknak. Sok pisivel össze sem ér.
2017. dec. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az elejétől kezdve feltekered, aztán a ragasztószalagos végét behajtod, pár cmt, így hosszabb ravasztószalag jut át a másik oldalra.

Az oldalt kijövő kakival semmit sem tudsz tenni. Eleinte a Pampersnek nem is volt ragasztója, mi még olyan termékmintát kaptunk 2 éve, annál azért még így is jobb.

Most akkor én is kérdeznék. :) Mi a fenének használtok télen bugyipelust, amikor a sima sokkal praktikusabb, mert ahhoz elég csak térdig lehúzni a ruhát. És akkor nem dől ki a kaki. :D

2017. dec. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"Mi a fenének használtok télen bugyipelust,"


Mondjuk mert épp alakul a szobatisztaság és ezt le-fel tudja önállóan is húzni? ;)

2017. dec. 19. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Sajnos nem alakul a szobatisztaság még. :(

Azért vettem bugyipelenkát, mert küzdelem minden pelenkázás. Rúg, kapál, átfordul, hisztizik, visít, ha sikerül kicsúszni a karmaim közül, elrohan kakis fenékkel akár. Pelenkázót kb 8 hós kora óta nem is tudunk használni (most 17 hós), mert simán leesett volna róla, olyan harcok vannak. Volt, hogy kakis fenékkel átfordult, két kézzel nem bírtam megfogni, már ugrott is fel a kanapén és végighúzta a csíkot a kanapé párnáin. Egy pillanat volt az egész. Azóta a földön pelenkázom, van hogy négykezezünk a férjemmel, de még így is leizzadunk, mire végzünk. Sajnos hiába mondom neki, hogy maradjon nyugton. Akkor mégjobban rájátszik. :D Akaratos.

A zokniját egyébként kezdetek óta le kell vennem róla meg a nadrágot is pelenkázáskor, mert a sarka mindig kakis lett. Ahogy kikerül alóla a pelenka már kalimpál is a lábaival és ha kakis a feneke, akkor már meg is van a baj. Könnyebb a bőréről letörölni, mint ruhatárat cserélni.

Ezért gondoltam, jobb lesz a bugyipelenka, mert ha már túl vagyunk a törléseken, legalább ezt csak felhúzom rá, mert a sima pelenka két ragasztócsíkjának a leragasztása ilyen harcokban elég nehézkes volt. :D Egyébként anyum is kérdezte egyszer, miért húzom le a zoknit. Aztán mikor segített a pelenkázáskor, rájött. :D Anyósomék meg múltkor úgy hozták haza, hogy átpelenkázták, de apóssal ketten vért izzadtak közben. :D

Ez van. Eleven kis kölök. Bilizni tanul egyébként, de még nem nagyon látja, mi értelme.

2017. dec. 20. 14:52

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!