Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan adjam be a kislányomnak...

Hogyan adjam be a kislányomnak a végbélkúpot? Ti hogyan adjátok be a gyerekeiteknek?

Figyelt kérdés
A 4 éves kislányom múltkor elkapott egy betegsèget és az orvos vègbèlkúpot írt fel neki.1 hétig minden nap reggel és este 1 végbélkúpot kellett felhelyeznem neki. Szegènykém nagyon rosszul viselte: mindig hisztizett miatta. Minden alkalomkor összeszorította a popsiját, így alig tudtam beadni neki, utána pedig még percekig ordított, hogy mennyire fájt neki. Pedig nagyon gyöngèden csináltam, sőt, még síkosítottam is előtte. Ez november vègén volt. Most viszont más probléma van: 3 napja nem kakilt. Azt mondta nem annyira fàj a hasa, viszont látszik, hogy nem olyan vidám, mint szokott lenni. Ma ráült a wc-re, de nem sikerült a nagydolgát elvégeznie. Sok gyümölcsöt, folyadékot fogyaszt. Már próbáltunk bevetni ellene dolgokat, de semmi nem használ. Egyszer volt kisebb korában is egy ilyen eset, akkor már 4. napja nem kakilt, viszont a glicerines kúp meghozta az eredményét. Most is van itthon ès szívesen adnék neki, hogy ne az egész karácsony szenvedés legyen, viszont félek, hogy megint hisztizni fog, valamint egyszer meg is rugdosott miatta. És még a férjem sincs itthon, hogy segítsen lefogni. Ti hogyan adjátok be a gyerekeiteknek? Hogyan csináljam úgy hogy észre se vegye? Teljesen tanácstalan vagyok.

2017. dec. 25. 11:57
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Milyen betegségre kap egy 4 éves gyerek 1 hétig kúpot? 6 hónaposan már szirupban kaport gyógyszert a lányom. Próbálj szájon át adható hashajtókat adni neki (lenmag olaj, aszalt szilva). Ne kínozd, mert hiába kakil egyszer, traumát okozhat és állandó probléma lehet.
2017. dec. 25. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
63%
Én se adok egyik gyerekemnek se kúpot, pláne a 4 évesnek. Csatlakozom az előttem szólóhoz, szájon át adható dolgot adj neki.
2017. dec. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
73%

Az enyém kapott kúpot, amikor minden szájon át adhatót kihányt, úh nem kéne rögtön leosztani a kérdezőt!


Kérdező, úgy nem fogod tudni beadni neki, h ne vegye észre. Én beadom neki, utána az ölembe ültetem és vigasztalom. Jobbat nem tudok sajnos.

2017. dec. 25. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
56%
Én sem adtam kúpot, soha nem dugdosnék neki oda semmit sem. 4 éves! Adj neki hashajtót és kész.
2017. dec. 25. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
61%

Szerintem egy jó forró fürdő után kellene beadni a még felhevült testébe. Ha elég érettnek tűnik a lányod, meg lehet próbálni, hogy ő dugja be magának, persze úgy, hogy nézed, nehogy elsumákolja vagy rossz helyre menjen.


Nem fáj, csak idegen érzés, olyan természetellenes, hisz onnan kifelé kellene jönnie valaminek.


Megmelengeted a kezeddel a kúpot, hogy kicsit síkosabb legyen a felülete, a forró testében meg gyorsan szétolvad.


Ha nagyon fél, kettévághatod, két vékonyabb darab könnyebben becsúszik.


Még megoldás lehet, hogy guggolás közben adod be neki, mert mikor leguggol, alapból szétnyílik a feneke és kicsit kitágul, így nem kell olyan mélyre nyomni, hisz mikor feláll, kicsit bentebb fog szívódni.


Én határozottan és gyorsan, fürdés után fekvő helyzetben szoktam a 3 évesemnek lázcsillapítót adni ilyen formában. Sokkal kevésbé macerás, mint belediktálni a szirupot, azt visszaköpdösi, nem nyeli le, kitolja a nyelvével.. ha mégis lemegy, simán visszahányja.

2017. dec. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Sikerült megoldani a problémát😄
2017. dec. 25. 17:01
 7/10 anonim ***** válasza:
96%
3 nap kakihiány miatt tök felesleges ezzel kínozni.
2017. dec. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Én sem akartam kínozni, viszont ha tovább halogattam volna a szorulását, lehet, hogy beöntés lett volna a vége. Délután, amikor beadtam neki a kúpot nagy szenvedések árán kakilt egy pár gubicst, amik már szárazak voltak. Remélem még egyszer nem fordul elő ilyen, mert szörnyű volt nézni ahogyan ellenkezett a kúp miatt. Szájon át sem tudok neki adni gyógyszert, mert bármit, ami nem étel és lenyelt, kihányja.
2017. dec. 25. 17:40
 9/10 anonim ***** válasza:

Mióta nagy a lányom (most 5 éves), azóta ez már 2 emberek feladat sajnos.

Retteg tőle, utálja, amit meg is értek.

Én nem magyarázkodok előtte, semmi körítés nincs, mert megnyugodni nem fog, csak jobban felhergeli magát, jobb a lehető leggyorsabban túlesni rajta.

Fogom a kúpot, bekrémezem, az apja felemeli a lábait és leszorítja, én pedig bedugom a kúpot.

2017. dec. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lányomnak simán feltudom dugni. Mert mondtam neki hogy ha nem engedi akkor kórház lesz és az fájni fog.
2020. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!