Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Erdemes szulni akkor is ha...

Erdemes szulni akkor is ha valakinek nincs anyai osztone? Csak az az egy szol a gyerekvallalas mellett, hogy felek hogy 50 èvesen vagy kesobb megbannam ha nem lenne gyerekem.

Figyelt kérdés
Most 25 èves vagyok.
2008. okt. 25. 19:26
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Semmiről se vagy lemaradva, szerintem gyereket vállalni csak akkor érdemes, mikor minden porcikádnak hiányzik már egy baba, ha még nem szeretnél akkor ne is erőltesd, lehet 5 év múlva már megváltozik a gondolkodás módod, és még akkor is időben vagy! Addig éld ki magad, csináld amihez kedved van, hogy utána nyugodt szívvel és lélekkel állj az anyaság elé!

2008. okt. 25. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal vagy még és mostanában "divat" 35-40 évesen szülni. Szerintem fog még ez nálad változni, majd ha látod a barátnőid amikor tolják a babkocsit. :) Ha mégsem hát ez van majd másban leszel sikeres.
2008. okt. 25. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem meg fogod magad még gondolni, biztos hogy azok az ösztönök 30-35 évesen előjönnek, és nagyon szeretnél majd babucikát! Figyeld meg! Tapasztalat....

:)

2008. okt. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy lekésve semmiről. Mondjuk én biztosan (legalább is most azt mondom) nem szülnék 30 éves korom után, és nagyon örülük, hogy a fiam és közöttem csak 20 év van (most vagyok 21), mert így nem lesz akkora generációs különbség. Bár biztos sokan vannak, akik még 30 évesen is igen jól eltájékozódnak a fiatalok világában, de úgy vettem észre, hogy sokan olyan otthonülőssé vállnak vagy nem is tudom. Persze ami az egyik szempontból hátrány az a másik szempontból előny, mert legalább el lehet mondani, hogy az nyuka már kiszórakozta magát és jobban tud a gyerekére koncentrálni. Nos ez is igaz. Csak nekem pl. furcsa volt, hogy volt osztálytársamat 40 évesen szülte az anyja, és mindig a nagymamájának néztem és ők aztán nagyon nem találták a közös hangot. Engem meg 25 évesen szült az anyám, a mai napig tök fiatalos (na ő mondjuk nem néz ki nagymamának, mindig azt hiszik, hogy az ő fia a kisfiam), és mindig nagyon jó volt a kapcsolatunk. De nyilván ez nem törvényszerű.

Na mindegy, a lényeg, hogy szerintem is akkor szülj majd, amikor már vágysz a babára, úgy nincs értelme, ha egyáltalán nincs kedved az egészhez.

És amúgy meg nem kötelező mindenkinek gyereket szülni, attól még, hogy nincs gyereked, te még teljes értékű nő vagy most is, ötven évesen is.

2008. okt. 25. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
25 sőt 30 évesen is úgy gondoltam, hogy nem akarok még gyereket, mert nem vagyok felkészülve rá, magamat is gyereknek éreztem. Két évvel később már majd meghaltam egy babáért és most 33 évesen terhes vagyok, és nagyon örülök neki. Szóval, nyugi, eljön az idő amikor "bekattansz" egy babára, babáért :)
2008. okt. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ez az anyai ösztön jön majd ha terhes leszel. 4 éve vagyok férjnél, s nem terveztünk babát. 25 vagyok, sokat jártam bulizni, dohányoztam, stb. Egyszer csak becsúszott a baba. Mikor + lett a teszt, magam alatt voltam, s most hogy már érzem mocorog a pocakomban, semmiért oda nem adnám, s alig várom hogy babázzak. Sokan azt mondják, jobb 30 előtt letudni a gyerekeket, mert hamar megnőnek, önállósodnak, s te még mindig fiatal leszel, élheted az életed.
2008. okt. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Most vagyok 35eves es a kicsi babam 2honapos.Mindig azt mondtam,hogy en nekem nem kell gyerek es mindig nagyon vigyaztam .Menetkozben ferjhez mentem es a parom akart gereket en meg mindig nem,de a bebi jott es most KIMONDHATATLANUL BOLDOG VAGYOK,HOGY VAN GYEREKEM!!!Hidd el nobol vagy es ez a vilag legtermeszetesebb dolga.Ha jon a baba te is maskepp fogsz gondolkodni.
2008. nov. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!