Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy tölti a gyereketek a...

Hogy tölti a gyereketek a nyári szünetet?

Figyelt kérdés
Érdekelne, hogy dolgozó szülők hogy oldjátok meg a nyári szünetet? 10 hetet???? Nekem gyerekként ez nem volt sok, de így szülőként kicsit hosszúnak tűnik. A táborok meg igen drágák.
2010. jún. 4. 13:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekem még bölcsis a gyerekem. Én meg egyetemre járok, ami azt jelenti, hogy egész nyáron dolgoznom kell, mert olyanom nincs, hogy fizetett szabadság. Kb. az lesz a dolog, hogy amíg bölcsi szünet van, addig anyukám, illetve keresztanyuka fog segíteni, meg majd igyekszem 1-1 hetet elintézni, hogy ne kelljen dolgoznom. Hétvégente strandra megyünk majd, meg pár napra elmegyünk kempingezni.
2010. jún. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Attól függ, mekkorák a lurkók. Ha már nagyobbak, akkor maradhatnak otthon egyedül is, nálunk legalábbis így volt, amikor gyerek voltam.


A kisebbek esetében hasznos lehet valamelyik nagymama segítsége. Unokatestvéremék két kicsi lánya 2 éves kora óta minden nyáron a nagyszülőknél van.


Az én fiam is 2 éves, én még itthon vagyok vele, de ha nagyobb lesz, és visszamegyek dolgozni, én is a nagymama segítségét fogom igénybe venni, meg persze azért igyekszem néhány tábort is beiktatni minden nyáron.

2010. jún. 4. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Család, család, család. Én itthon vagyok a lányommal, ő 1 éves, és én vigyázok egész nyáron a nővérem két fiára is..
2010. jún. 4. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Unokatestvéremék is nehezen tudják megoldani, 3 hetet tudnak ők vigyázni a gyerkőcökre váltott szabadsággal és egy hét közös nyaralással. A nagymamák vidéken laknak, az egyikre sajnos már nem lehet rábízni a kicsiket, mert nagyon idős, a másik még dolgozik, így kicsit bonyolult a helyzet, de 1-1 hetet a fiatalabb nagyi is bevállalt. A maradék időben táborba mennek, egy hetet lesznek napköziben, illetve valószínűleg a maradék időben én vigyázok rájuk.

Én szívesen vállalok gyermekfelügyeletet nehéz helyzetbe került szülőknél némi zsebpénzért. Az anyagiak számomra nem igen számítanak, nem kötekedek benne, annyit kapok, amennyit adni tudnak. Számomra az a fontos, hogy a gyerekek ne napköziben töltsék a nyári szünidőt is!

2011. jún. 13. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!