Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem akarja a kislányát, de...

Nem akarja a kislányát, de ragaszkodik ahhoz, hogy az ő nevét viselje. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Kicsit jogi jellegű ez a kérdés. Az exemmel 1 évig terveztük a babát, míg összejött, aztán a 4. hónap végén rájött, hogy ő még fiatal, neki még ez nem kell, ő még élni akar és be is csajozott. Oké, megoldom egyedül erős vagyok... Kijelentette, hogy neki nem kell a gyerek, nem is fogja látogatni, gyerektartás meg kiperelem, ha akarom... Ehhez még mindig tartja magát (2 hetem van hátra kb), de kaptam tőle egy üzenetet, hogy biztos lehetek benne, hogy az ő nevét fogja viselni a gyerek, mert ő nem adja oda más faszinak... Szó szerint így írta. Nincs amúgy új párom, mióta elhagyott és kijelentette, hogy nem kér belőle, nekem teljesen evidens volt, hogy az én vezetéknevemet fogja kapni a születendő lányom. Jogilag tehet ilyet? Mert én semmi értelmét nem látom, hogy lesz egy vezetékneve, akihez nem tud senkit kapcsolni...
2018. jan. 8. 17:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia!


Van apasági nyilatkozat?

2018. jan. 8. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
92%
Ha nem tettetek apasági nyilatkozatot a te nevedre kerül a baba, ha megfeszül is ;)
2018. jan. 8. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Nincs apasági nyilatkozat, én is úgy voltam, hogy ennek hiányában úgyis a nevemre kerül. De olyan szemtelenül leírta, ha kell, ő apasági vizsgálatot kér a bíróságon... Én ezt nem igazán tartom igazságosnak, ha nem akar a gyerek életének a részese lenni. Még a gyerektartása sem kell, megleszünk nélküle. Természetesen más lenne, ha csak rólam mondott volna le, nem a gyerekről, szóval nem bosszú vagy ilyesmi...
2018. jan. 8. 17:55
 4/15 anonim ***** válasza:
83%
Nem teheti meg. ha pedig apasági vizsgálatot kér emiatt, akkor aztán a gyerektartást is fizetheti. De szerintem még akkor sem kerül a nevére, ha az apasági vizsgálaton bebizonyosodik, hogy az övé. Nem voltatok házasok, nem voltatok bejegyzett élettársi kapcsolatban, nincs apasági nyilatkozat...
2018. jan. 8. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
96%

Én úgy tudom,hogy a névváltoztatáshoz mindkét fél beleegyezése szükséges..

Amúgy menjen csak a bíróságra,300 ezer az apasági vizsgálat plusz a perköltség.

2018. jan. 8. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
11%
Hát én a helyedben félretenném a büszkeségemet, vegye csak a nevére és utána fizessen gyerektartást, ne a te számodra, hanem a gyerek részére.
2018. jan. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

1. A gyerek csak akkor kerül a nevére, ha te is beleegyezel, minden egyéb esetben a te nevedet kapja.


2. Az apaság független a gyerek nevétöl, akkor is ö az apa, ha a te nevedet viseli a gyerek.


3. HA nem ismeri el az apaságot, akkor a bíróságon indítasz eljárást, ott kötelezik a DNS vizsgálatra, és utána annak a költségeit is ki kell fizetnie.


4. Ha megállapították az apaságot, akkortól kötelezik gyerektartást fizetésére, akár tetszik neki, akár sem.

2018. jan. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

A gyerek akkor is az övé, ha a te nevedet viseli és nemcska akkor kell gyerektartást fizetnie, ha az ö vezetéknevét kapta.

Emellett csak akkor lesz arra a névre anyakönyvezve, ha te is beleegyezel.

Ha ö elismerteti az apaságát, attól még a gyerek nem kapja azt a nevet, hiába okoskodik ilyenen.

2018. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
93%
A ferjem volt ugy hogy az exe elhagyta meg terhesen,mert rajott h itt se lesz minden a segge ala teve. A ferjem pedig nem mondott le a gyerekrol. Perre ment apasagit kert. Persze o az apa. Abba nem egyezett bele h a csaj uj pasija nevet kapja a gyermek, igy szuletedkor a csajet kapta. A per utana volt, de utana sem valtozott meg a gyermek neve az apjaera. Mondjuk a ferjem latogatja, meg fizet is. De sztem az exed ilyet nem kovetelhet, szoval ne aggodj.
2018. jan. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2018. jan. 8. 18:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!