Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elfogadjak e az osztrak nevet...

Elfogadjak e az osztrak nevet a nagykovetsegen Becsben?

Figyelt kérdés

szeretnenk a babanknak osztrak nevet adni ami az MTA altal ervenyben levo nevek kozott nincs. de van magyar megfeleloje. viszont en beszeltem egy ugyintezovel a konzulatusrol telefonon es ok mondtak h nem bonyolitjak tul en elnevezhetem osztrak nevvel a gyermekem. de mar lassan kozeleg a szulesidopontja aztan ragodok rajta hogy vajon tenyleg igy van e mert tobben szeretnenek kerelmezni neveket es nem sikerul nekik. jart mar esetleg valaki igy? vagy tudja valaki pontosan hogy valoban jol informaltak? nem szeretnek hoppon maradni ha megyunk majd a terminre anyakonyveztetni.

koszonom a valaszokat elore is.

38hkm



2018. jan. 11. 00:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
31%
A névadás nem úgy működik szerencsére hogy nekem megtetszik egy brazil név és elmegyek a brazil követségre kérvényezni a nevet, azok meg engedélyezik. Egyáltalán mi köze egy külföldi követségnek a magyarországi névadáshoz?
2018. jan. 11. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

ja bocsanat azt elfelejtettem irni hogy ausztriaban elek.

de gobdoltam h ertheto, bar akkor gondolom te nem kulfoldon elsz ezert te nem ertetted

2018. jan. 11. 00:29
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Nem azért nem értettem mert nem külföldön élek, hanem azért mert nem írtad hogy kint élsz. 😀
2018. jan. 11. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
oke oke. de ha kint elnel akkor ertetted volna. de teljesen mindegy. a lenyeg h a kerdesemre meg nem kaptam valaszt :)
2018. jan. 11. 01:50
 5/11 anonim ***** válasza:
23%

Én sem ismerem Ausztriában hogy működik ;), de logikusan: Ha valamelyikőtök (már) állampolgár vagy a gyerek lesz kettős, akkor szerintem biztos elfogadják. Ha nem, mert csak ott szülsz, de az adott országban ez nem számít automatikus felvételnek (és úgy találtam neten, hogy nem), lehet, inkább kérvényezni kellene mihamarabb, ne utána legyen plusz kavarodás. De a helyedben megkérdezném tőlük, az a biztos:

[link]

További cikkek a témában, nem biztos, hogy vonatkozik rád és update még, de hátha hasznos:

[link]

[link]

[link]

2018. jan. 11. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Amúgy Digo kint él Bécsben 😃
2018. jan. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha kint éltem volna akkor tudnom kellene valamit amit nem írsz le? 😃

Itt élek Bécsben, de így se vagyok gondolatolvasó. 😄

2018. jan. 11. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
koszonom a valaszokat. beszeltem egyebkent ugyintezovel es ma is felhivtam oket, csak sajnos manapsag mar az ugyintezokben sem lehet bizni mert van hogy a vilagukrol nem tudnak, tisztelet a kivetelnek... de most egy masik is megerositett a nevben h nem lesz gond. hat csak remenykedem hogy tenyleg igy lesz.
2018. jan. 11. 13:37
 9/11 A kérdező kommentje:
egyebkent igen, attol h valaki Becsben el meg nem tudhat mindent ezzel tisztaban vagyok. de a kerdesem ugy, szolt h jartas e valaki ebben a temaban... tehat ha nem akkor automatikusan nem kommentelek semmit... ezert nem ertettem a valaszodat.
2018. jan. 11. 13:42
 10/11 Norman Bates ***** válasza:
36%

Hiaba elsz kint, csak akkor adhatsz neki osztrak nevet, ha egyikotok osztrak nemzetisegu vagy a gyerek az lesz. (Asszem ha 5 ev munkaviszonyod megvan a szuletes pillanataban, akkor a picinek tudsz osztrak allampoogarsagot is kerni, legalabbis itt angliaban igy van)

Nekem parom Brit igy tudok itteni nevet valasztani.

2018. jan. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!