Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit csináljak hogy a szüleim...

Mit csináljak hogy a szüleim elfogadják a másik unokájukat is?

Figyelt kérdés

Két gyermekem van, az idősebbiket szeretik semmi baj nincs a kapcsolatukkal, de a másik óta megváltoztak. Csak a nagyobbat látnák, csak neki küldenek ajándékot. Rám is haragszanak.

A kisebbik erőszakból fogant..

Én nem tettem azonnal feljelentést, és nem a 72 órás volt az első gondolatom tehát tisztában vagyok a hibámmal.

De a férjem mellettem állt, akkor is amikor kezdtem idegenkedni az örökbe adással kapcsolatban, tehát nem egyedül meghozott döntés volt hogy az életünk része lesz.

A szüleimmel nem beszéltem igazán arról hogy mégis megtartanám, tehát nagyon meglepte őket, dühösek lettek szerintük lehetetlen helyzetbe hoztam a családot ezzel, hiszen senki nem fogja szeretni a kicsit mindenki kellemetlenül fogja érezni magát vele, és majd neki s nehéz lesz.

De ez nincs így.

A férjem szülei voltak azóta nálunk, az első néhány látogatás tényleg elég feszélyezett volt, de már ugyanúgy dajkálják ahogy annak idején a nagyobbat is, a testvéreim se idegenkednek tőle, bár tény hogy nem értik hogy miért így de nem firtatják nem éreztetik.


Tudom hogy nem mindennapi szituáció ezért nehéz tanácsot adni de kérlek bármi ötletet szívesen vennék ami visszahozhatná a szüleimet az életünkbe


2015. aug. 31. 21:46
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
30%

Hát ez elég komoly helyzet.Azért őket is megértheted.+őszinte leszek,ne haragudj meg kérlek,de én a férjed helyében otthagytalak volna ha megtartod.És tényleg ne haragudj meg,nem bántásból írom,de én nem bírnám más gyerekét nevelni,úgy szeretni mint sajátomat.Szóval a férjednek óriási tisztelet!!

Szerintem egyébként semmit nem tudsz tenni,ahogy a tesóid elfogatták ,a szüleid úgy nem.Sajnos ez ilyen.

2015. aug. 31. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
35%

"de én a férjed helyében otthagytalak volna ha megtartod."


Én meg a férjemet, ha ilyent mond.

2015. aug. 31. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
36%

Nem értek egyet az elsővel! Nagy tisztelet nektek, hogy szeretitek a babát, aki SEMMIRŐL NEM TEHET!


Az idő majd megoldja, semmit ne erőltessetek.

2015. aug. 31. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
67%
Ezt nem értem. Megerőszakoltak úgy hogy volt férjed, és az erőszakolótól lettél terhes? És azt honnan tudod hogy nem a férjedé? Bocsánat, de nem egészen kristálytiszta ez nekem.
2015. aug. 31. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
85%

2-3-as válaszolók

Azért megnézném ,hogy hány férfi nevelné boldogan így más gyerekét és hogy melyik tudná őt úgy szeretni mint a sajátját...én nem.

Szerintem ha ilyen helyzetbe kerülnétek ,ti sem óriási örömmel fogadnátok a jövevényt.

Pontozzatok le nyugodtan.

1-es voltam

2015. aug. 31. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, hol olvastad, hogy a férjjel van a probléma?
2015. aug. 31. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
23%

"És azt honnan tudod hogy nem a férjedé?"

(1) DNS-vizsgálat, (2) ha a férjével mindig védekeznek, akkor sem valószínű.


Kérdező, nehéz a helyzeted. Nagyon nagy dolog, hogy hajlandó vagy felnevelni a gyermeked (aki legalább félig biztosan a tiéd). Szerintem ebben elvárható a támogatás minden családtag részéről, a szüleidtől különösen. Nem tudom, mit tehetnél, de erősítsd meg magad abban, hogy nem a te gondolkodásodban van a hiba. Talán az idő segít, ahogy egy korábbi válaszoló írta.

2015. aug. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
88%
7. De már akkor tudta amikor még csak terhes volt, hogy nem a férjétől van, és megtartották? Vagy utólag derült ki? Ezt nem értem.
2015. aug. 31. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
62%

6-os

Sehol,ezt csak példanak hoztam fel..nyugi :)

2015. aug. 31. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:

Magzati korban is végezhető DNS teszt.


Hiányoznak a szüleim tehát nem szeretnék csak várni, a nagyobbiknak is furcsa hogy a nagyiék nem jönnek.

Félek hogyha eddig nem látták be maguktól ezután se fogják hogy a kicsi nem tehet semmiről döntöttünk ahogy döntöttünk, és ez a kettőnkre tartozott ezért nem vontunk bele mást nem azért mert más nem volt fontos nekünk. Szégyellik ami történt és szégyellik a picit is.

A másik ami aggaszt hogy így ahogyan ők látják elmondják ezt másoknak, nem akarom hogy a családon kívül más is tudja nem tartozik másra, ha elmondják másoknak és ezek a szóbeszédek visszatalálnak hozzánk akkor a férjem többet nem állna velük szóba, ha egy idő után jobb belátásra térnek akkor sem.

Tehát tényleg úgy érzem tenni kéne valamit de nem tudom mit..

2015. aug. 31. 22:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!