Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2018. májusban születik a...

2018. májusban születik a babám és gondolkozok rajta, hogy felsőoktatásban tanulok majd a gyed/gyes alatt. Szerintetek, hogy érné meg elkezdeni?

Figyelt kérdés
2018 szeptemberben még csak 3,5 hónapos lesz, 2019 szeptemberére már flexibilisebb lennék. Tervezünk 2.gyerkőcöt is majd.
2018. jan. 11. 10:05
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
19%
Ezt normálisék gyerek előtt csinálják, de végül igazad van, emelkedett a diplomás gyed, használd ki. Aztán meg majd ámulj, hogy több gyerekes anyukaként friss végzettséggel sehova se kellesz.
2018. jan. 11. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
78%

1. te hülye vagy.

Szerintem meg dícséretes hogy valaki szellemi dolgokkal is el akarja foglalni magát! Én az első baba mellett végeztem a Corvinuson, bár már előtte kezdtem, de az államvizsgámkor volt 1 éves.


Akkor tudtam leginkább tanulni mellette, amikor 7-8 hónapos volt, mert már volt napirendje és naponta 2-szer aludt, de ébren is elvolt mellettem pl. jatszószőnyegen mialatt tanultam. A tételeket úgy mondtam fel hogy közben mosolyogtam neki mintha neki beszélnék, cukin figyelt nagy szemekkel :)

Késő éjjel és hajnalban az ébredése előtt tanultam és alvások alatt csináltam házimunkát bagy fordítva, mikor hogy. Illetve amikor jobb napja volt akkor ébrenléte alatt is ahogy írtam

Kitartást! :)

2018. jan. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
83%

2. vagyok lemaradt: baba előtt is jó munkám volt, utána még jobb. A kicsi ovis korában pedig csináltam meg egy szakot :) (az másik suli, számvitel)

Most itthon vagyok a másodikkal, 4 hónapos, ezt a 2 évet pedig nyelvtanulásra fogom használni és szerzek mégegy nyelvvizsgát.

2018. jan. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
79%
*mármint az első gyerek oviskorában csináltam még egy szakot, na így érthetőbb.
2018. jan. 11. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
54%

1., szerintem irigy vagy ;)


Kérdező, szerintem nyugodtan vágj bele. Én is hasonló helyzetben vagyok a 2. válaszolóval, imádom a mostani helyzetet, a munkahely is sokkal jobb lett :)

DE! Nem lesz egyszerű, de megéri!

2018. jan. 11. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
80%
1. te milyen diplomás GYED-ről beszélsz? A kérdező eleve GYED és GYES alatt tanulna amire már a szülés pillanatában jogosult, és a 2. gyerek után is a munkahelyi GYED jár majd.
2018. jan. 11. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
18%
Nyilván irigy vagyok, hogy tanulni fog gyerek mellett. Hát ez tényleg irigylésre méltó!
2018. jan. 11. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
92%
Nem kell egyből összeugrani, én megértem mindkét nézőpontot. Nézd, az tény, h nem a legideálisabb pici gyerek mellett tanulni. Akik így csinálták, azok "elfelejtették" megemlíteni, h ott elég sok segítséget vettek igénybe. Pl. férj vagy nagyszülők esetleg bébiszitter. Az órákat, ha nem is állandóan, de látogatni kell, akkor kell valaki aki vigyázz addig a gyerekre. A vizsgaidőszak pedig nagyon kemény tud lenni, pláne ha bejön a fogzás vagy valami betegség, borul az egész tanmenet. A kisbabák kiszámíthatatlanok, lehet, h jó alvó lesz, lehet, h nem, lehet, h tápszeres, lehet, h anyatejes és még sorolhatnám napestig. Ha van segítséged és nagy a teherbírásod akkor vágj bele, de nem lesz egy könnyű menet.
2018. jan. 11. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
8-as, ez valahol igaz is, de ez nagyon szakfüggő, plusz attól is függ, hol tartasz épp. Én letudtam az órákat mielőtt megszületett (PhD szak), csak államvizsgára kellett tanulni (ami a gyerek 10 hónapos korában volt). Így visszagondolva annyira nem volt vészes. Simán lehetett baba mellett tanulni. A kutatómunka nagy részét otthonról végeztem, kb hetente-kéthetente kellett bemennem 1-2-3 órára, akkor vagy magammal vittem a gyereket, vagy rábíztam a férjemre vagy nagyszülőkre.
2018. jan. 11. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Mivel a Kérdező kb. másfél éves gyerek mellett kezdené el a felsőoktatást, nem tartom lehetetlennek bölcsi mellett. Be tud majd járni az órákra is, legfeljebb kérhet egyéni tanrendet.
2018. jan. 11. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!