Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha első gyerekkel vagy otthon,...

Ha első gyerekkel vagy otthon, a második gyereket mikor és hogy kell bejelenteni a munkáltatónak?

Figyelt kérdés
Mikor kell bejelenteni, milyen formában, mit kell leadni? Abszolút nem szívesen kommunikálok a munkahelyemmel, de nem találok rá választ, hogy ezt közölni kell és ha igen akkor milyen formában és mikor. Van e jelentősége és érdemes e emiatt hamar szólni? Köszönöm!

2016. szept. 23. 10:38
 1/10 anonim ***** válasza:
41%

Legkésőbb azelőtt pár hónappal "illene" szólni, amikor visszavárnának.

Én akkor szólnék, mint amikor az elsővel szóltam. 12. hét után.

2016. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
27%

Nem kell szólnod. Max ha a nagyobb betölti közben a 3-at, hogy nem mész vissza, ne várjanak. Ha nem tölti be addig, akkor nem kell.

Majd viszed a csed igénylőlapot, akkor megtudják.

2016. szept. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
27%
Én olyan 7-8 hónapos terhesen szóltam. Én sem igazán szerettem velük kommunikálni, de azért nem akartam, hogy úgy tudják meg, hogy viszem a tgyás (akkor még így hívták) igénylést.
2016. szept. 23. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
34%
2 dolog miatt is kell szólni. Az egyik, hogy a magzat 91 napos korától már 2 gyermekre jár a családi adókedvezmény. A másik, hogy jár neked a terhességi táppénz, amit nyilván a munkahelyeddel kell intézned, illetve ugye a nőgyógyászoddal, hogy vegyen fel tp-re.
2016. szept. 23. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Én a 12. hét után már szólnék, ha normális a viszony. Ha nem akarok velük kicseszni, akkor érdemes hamar - időben - szólni, például azért, mert akit a helyedre felvettek, tudni fogja, hogy még maradhat, nem kell elkezdenie más munka után néznie.

Nálunk mondjuk nagyon jó a viszony a kollégákkal, úgyhogy aki a helyemen van, ő például tudja, hogy tervezzük a következő babát is, úgyhogy valószínűleg pár évig maradhat a helyemen :) De mondjuk nálunk szinte csupa nő dolgozik, a fele fiatal is, úgyhogy minden évben születik 4-5 baba, nálunk ez nem problémás egyáltalán. A dolgozók negyede gyed-en/gyes-en lévő kolléga helyén van a cégnél.

2016. szept. 23. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A helyemre nem vettek fel konkrétan senkit, kisebb cég, jönnek mennek az emberek, hónapokkal ezelőtt jeleztem, hogy mennék vissza dolgozni, de válaszra sem méltattak, majd felhívtak, hogy mehetnék következő hónaptól, de nem bírtak azóta felhívni, annak ellenére sem, hogy én kerestem őket... Szóval nem indok a "kiszúrás", inkább ők csinálják velem. Viszont azt hittem két gyereknél még nem halmozódik az adókedvezmény, most láttam, hogy ha igaz havi 15 ezerrel több lenne? A terhességi táppénz hogy jár, ha itthon vagyok a másik gyerekkel?
2016. szept. 23. 16:18
 7/10 anonim ***** válasza:
27%

Írásban jelezted, hogy visszamennél?

Nem jár semmiféle táppénz, hisz nem mentél vissza.

Táppénzcsalásra buzdítana a fenti kommentelő.

2016. szept. 23. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
30%
Egyáltalán nem táppénz csalás... Jelzed a munkáltató felé, hogy meg szeretnéd szüntetni a fizetés nélküli szabadságot, kiveszed a felgyülemlett szabikat, majd elmész táppénzre. Közben pedig megigényelned a gyed extrát, vagy a gyed mellett ugye lehet 8 órás munkát végezni. Teljesen legális, semmi csalás nincsen benne. 2014 óta az állam lehetővé tette, hogy két gyerekre egyszerre két ellátást igénybe lehessen venni. Így jár a gyed/gyes is és a terhességre a tó is. De nyugodtan hívd fel az oepet, szívesen elmagyarázzák.
2016. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Igen jeleztem írásban, ugyan nem hivatalos levélben, hanem amikor írásban közölték, hogy várnak vissza, jeleztem, hogy én azonnal mennék is. Azóta megszűnt a kommunikáció. Azóta tudom, hogy le akarják venni a fizetésemet ha visszamegyek, egyszerűen annyira idegesít, hogy ameddig lehet kerülöm őket, a könyvelő a terhességem alatt is állandón ügyeskedett, hogy jó legyen a cégnek az én káromra, kénytelen voltam a sarkamra állni, de én még egyszer ezt a hercehurcát nem akarom magamnak, viszont így feltehetőleg elég sok pénzt veszítek ezen a táppénz dolgon.
2016. szept. 27. 10:58
 10/10 anonim ***** válasza:
8-as, a 7-es szerintem nem erre gondolt, mert ez így persze, jár. Csak itt most divat mindenkire rámondani, hogy táppénzcsaló, aki terhesen nem dolgozik. Úgy értette, hogy szerinte indokolatlanul lenne táppénzen a kérdező, mert hát nem is veszélyeztetett terhes, hanem "csak úgy" nem dolgozik.
2016. szept. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!