Mi legyen a neve?

Figyelt kérdés

Szeretném a véleményeteket kérni név választásban. Szerintetek melyik a szebb es kiejthetőbb név?(fiú nevek)

Adham (kiejt.edhem)

Adim (edím)

Nizar (nizaar)

Adam (edem)

Amin (emín)

Amir (emír)

Kinek mi tetszik?



2018. febr. 2. 12:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
74%
Legyen a neve "Lyukas Gumi".
2018. febr. 2. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 p.szabina1223 ***** válasza:
87%
Ha csak ezek közül lehetne választani, akkor Adam.
2018. febr. 2. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
64%
Ezek szerintem mind rondák és ráadásul szerintem a törökön (?) kívül minden kiejtéssel nagyon bénán hangzanak. Nem vagyok az a szűklátókörű típus aki azt hangoztatja hogy "magyar gyereknek magyar nevet" "magyar vezetéknévvel milyen már egy nem tőzsgyökeres magyar név" stb. de ezek közül egyik sem tetszik, bocsi.
2018. febr. 2. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
45%
Amir
2018. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Apuka török?

Ha az, mindegyik szép lehet de Amir a kedvenc.


Egyébként hülyeség hogy melyet egyszerűbb kimondani, hát hasonlítsd már össze....tök egyforma "nehézségűek", nem igaz hogy nem látod. Nem olyan neveket adtál meg hogy Thyrzastian meg Pán. Hanem Adam meg Adim....na melyiket könnyebb kiejteni? Egyforma.

2018. febr. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nekem ezek tetszenek . Csak kiváncsi vagyok hogy itthon melyik név lenne kiejthetőbb...elfogadottabb.
2018. febr. 2. 12:30
 7/18 anonim ***** válasza:
92%
Itthon az Adam a legegyértelműbb mert angolban is találkozni vele. A többit szerintem máshogy ejteném mint ahogy valójában kell.
2018. febr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
93%
Ha apuka nem külföldi, ezek egyike sem lesz anyakonyvezheto. Vagy írás, vagy ejtes alapján kerelmezheted, de azt felejtsd is el, hogy amit te pl Adham -nak írsz azt majd edhem-nek ejti bárki is.
2018. febr. 2. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
91%

Senki nem fogja pl. Amir-t Emir-nek mondani. Mind nagyon h-lyén hangozna magyar név mellett. Pl. Kovács Amin, Kovács Adham.


Azoknál, ahol valamelyik szülő külföldi, akkor vagy olyan nevet adnak, ami egyáltalán nem furcsa és kirívó a másik országában, vagy ha igen, akkor mellé biggyesztenek egy megemészthetőbb nevet. Pl. Kovács Amir Gergely, Vagy Papp Ádám Nizar


Amúgy ha nagyon muszáj ezek közül választani, akkor Adam vagy Adim.


Mondjuk nem ártana megtudni a nevek jelentését, nehogy az adott országban, ahol használatot és odakeveredik, akkor körberöhögjék a neve miatt.

2018. febr. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
94%
Szerintem legyen Adam, azt Ádámnak fogja mindenki ejteni és normális élete lesz
2018. febr. 2. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!