Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha az első terhesség alatt...

Ha az első terhesség alatt nagyon csíkos lett a hasam, a másodiknál csak még rondább lesz?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy a már meglevő hegek újra bevörösödnek, tovább szakadnak, esetleg még több lesz belőlük?

Ugyan még csak 10 hónapos a fiam és az elkövetkezendő 4 évben nem szeretnék újból teherbe esni, de elgondolkoztat a dolog. Vele 11 kilót híztam a terhesség alatt, ami szerencsére le is ment, de olyan hosszú, mély, sötét csíkjaim lettek, hogy az borzasztó. Létezik olyan, hogy nem lesznek még hosszabbak ezek a hegek, "csak" újból bepirosodnak (vagy még azt se)?


2018. febr. 2. 21:05
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Hát, szebb nem lesz egy újabb terhességel, az tuti. Én első babával 10 kg-t szedtem fel, mindet hasra. Ikres kismamának néztek, hiába a kencék, iszonyat csíkos lettem, igazi anyatigris. 1,5 évvel szülés után már eléggé elhalványodtak, aztán újra terhes lettem. 8 kg jött fel, megint hatalmas pocakom, és még több csíkom lett, köldök fölött is. Pedig azt hittem ez már nem tud jobban szétszakadni. Az előzőekből néhány kiszélesedett, hosszabb lett. 4 hónapos a kicsi, a hasam egy nagy katasztrófa.
2018. febr. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az elsőnél nagyon csúnya volt, nem múlt el teljesen, csak halványak lettek.

A másodiknál nem pirosodtak be újra, pedig sokkal nagyobb hasam volt, és nem lett több és nem repedtek tovább. Engem is meglepett 😃, a legrosszabbra készültem.

2018. febr. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat! :)

Első válaszoló: sajnálom, hogy így jártál, bárcsak lehetne tenni ellene. :/

Második válaszoló: akkor azért nincs minden veszve :) Én is szinte csak hasra híztam, mindenki "elborzadt" mekkorára nőttem. Hát, ez van.

2018. febr. 2. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
72%
Piros nem lesz újra a régi stria. Nekem sok striám van mindenfelé, hason is, súlyingadozás miatt. Volt egyes terhességem, nem igazán lett több stria, de ami durva, hogy utána az ikerterhességemben sem! Ami el akart szakadni, az elszakadt rég! 😃
2018. febr. 2. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
persze
2018. febr. 3. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem is van a belső combomon meg a csípőmön növès/hízás miatt stria, de azok sokkal vékonyabbak és rövidebbek, mint amiket a terhesség során "begyűjtöttem". Ezek azért jóval csúnyábbak és kicsit elszomorít a gondolat, hogy ennél még rondább lesz a hasam.
2018. febr. 3. 21:04
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem igaz alig lettek pirosak a striáim, de szétszakadt rendesen a bőröm. Szülés után körülbelül 5 hónappal már a régi volt a hasam, ha valaki nem figyeli nem is veszi észre a striákat, de sajnos ott vannak. 14 hónapos a kislányom, most újra terhes vagyok. Azt mondta az orvosom, hogy sajnos tovább fognak ezek repedni és újak is lehetnek. Alacsony vagyok, így nagyon nagy volt a hasam. És 25 kilót híztam, 2 hónap alatt leadtam, mert rengeteget sírt a kislányunk, így ha volt egy kis időm aludtam. A kép szülés után 5 hónappal készült.


[link]

2018. febr. 4. 07:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Kedves 7es! Nagyon szép hasad van, büszke lehetsz rá. Ha 25kg hízás csak ennyire viselte meg a bőröd, nem hiszem, hogy most is aggódnod kéne :)

Egyébként már nekem is nagyon sokat halványodtak, de akkor is nagyon el vagyok keseredve. Tudom, hogy nem ez a legfontosabb dolog, de már az nts vizsgálatok közben is láttam a sok (akár több gyermekes) kismamának a hasát, és esküszöm nekem volt a legcsúnyább :(

2018. febr. 4. 14:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!