Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 hósom 12 kg, normál súllyal...

16 hósom 12 kg, normál súllyal született,5 hós koráig csak anyatejet kapott. Aggódnom kellene a súlya miatt?

Figyelt kérdés
Kis pufinyuszi, de ma elgondolkodtam, hogy vajon nem baj-e. Nagyobb tesója vékony gyerek. Nem nassol, étkezések között nem eszünk. A reggeli és az esti étkezés tejital. Kenyeret nem eszi meg egyáltalán.
2018. febr. 8. 21:40
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%
Az én 4,5 évesem 13kg 🤤
2018. febr. 8. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Ez a válasz senkit nem érdekel, nem azt kérdeztem kinek hány éves és hány kg a gyereke!!!!!! Értelmező olvasás mond valamit??!
2018. febr. 8. 21:45
 3/16 anonim ***** válasza:
89%
Szia,szerintem minden gyerkőcnél más más a kilók eloszlása,pl az én kislányom 2 éves lesz márciusban,13 kg körül van lassan és 98as rucikat adok rá zömében.mindig azt nézem hogy rajta sokkal jobban látszik minden grammocska mint egy másik vele egy korú szintén 13 kg-os kisgyereken. Felépítésben teljesen mások, hasonló magasak egy súlyúak a másik mégis olyan vékonykának néz ki. Egyébként kora baba volt, nem nassol egész nap (a másik gyerek pl igen) és mégis kis combis. De ök még rengeteget változnak, hirtelen nyúlnak stb. A lényeg,hogy a helyes táplálkozást most alapozhatjuk meg. Arra figyelj,hogy mindenből megfelelően fogyasszon ami igazán fontos(vitaminok stb) másokkal meg ne foglalkozz. Én amugy is utáltam mindig is,ha vki már egyészen kicsi gyerekre is megjegyzést tesz hogy milyen jó súlyban van vagy milyen dundi. Ök még olyan törékenyek és csak pici gyerekek.
2018. febr. 8. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
78%
Ha jó kedvü, kiegyensúlyozott baba, megfelelően fejlődik én nem aggodnék a helyedbe.
2018. febr. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
72%
Nem. Az én kisfiam az 1 éves státuszon 11 kiló volt, a 2 évesen 14, szóval a kilók nem sokat nőttek egy év alatt. Husis, pufók, masszív gyereknek mondanám, kövérnek semmiképp.
2018. febr. 8. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Köszi!
2018. febr. 8. 22:43
 7/16 A kérdező kommentje:
“Kerves” 1, ha nem gond, nem a te vékonyka gyerekedhez mérik a normál súlyt, szóval el is mehetsz innen máshova rötyögni. Pá-pá
2018. febr. 8. 23:16
 8/16 anonim ***** válasza:
67%
Az én 16 hósom is 12 kiló, 3030grammal született, ehhez a 87 centi. Szerintem egyáltalán nem sok. Szopik még? :)
2018. febr. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
78%
1-es, miután az átlag 3 éves 14-15 kg (~98 centihez), elgondolkodtató, hogy lehet nem a te gyereked a jó viszonyítási példa.
2018. febr. 9. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
84%

A legidosebb fiam volt ilyen jo sulyban, kifejezetten pufi volt kb masfel eves koraig. O 4 kg-mal szuletett es hosszu is volt, azutan is magasabb volt joval, mont a kortarsai.

En nem aggodtam miatta, mert az etkezese rendben volt, 6 honaposan kezdtuk a hozzataplalast, szeretett enni, de jokat evett es nem nassoltattam. A mozgasfejlodese rendben volt, sot, inkabb hamarabb csinalt mindent, 11 honaposan indult el peldaul, szoval a sulya miatt nem volt lemaradva.

A sulygyarapodasa egy-masfel eves kora utan drasztikusan lelassult, gyakorlatilag alig hizott ezutan, aprankent nott a sulya. 3 eves koraban mar teljesen atlagos alkata volt, azota inkabb vekony, magas (mar iskolas).


Ha tudod, hogy jot es jol eszik a gyerek, a mozgasfejlodese nincs lemaradva, akkor ne aggodj a sulya miatt, a gyerekkori elhizas nem ekkor kezdodik. Most fog majd lelassulni a sulynovekedes valoszinuleg nala is.

2018. febr. 9. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!