Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 16 hósom 12 kg, normál súllyal...

16 hósom 12 kg, normál súllyal született,5 hós koráig csak anyatejet kapott. Aggódnom kellene a súlya miatt?

Figyelt kérdés
Kis pufinyuszi, de ma elgondolkodtam, hogy vajon nem baj-e. Nagyobb tesója vékony gyerek. Nem nassol, étkezések között nem eszünk. A reggeli és az esti étkezés tejital. Kenyeret nem eszi meg egyáltalán.
2018. febr. 8. 21:40
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
79%

16 hosan az en kisfiam is 12 kilo korul volt.

Most lesz 23 hos es 14 kilo.melle 94-95 centi magas.

Regebben nagyon jo evo volt,de par honapja alig eszik valamit.szerintem fenyevo lett,mert igy is hizik es no mint a gomba.

Olyan ovis meretu a lelkem igy 2 eves korara😂😂

Vicces,hogy ocsem 4 eves kisfiaval egy meretu ruhakat,cipoket hord.

Ez ilyen,minden gyerkoc mas.ne aggodj.

2018. febr. 9. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
76%
Nincs ezzel gond, vannak nagyobb gyerekek. Az èn fiam 1 èvesen volt 11 kg, most 5,5 èves, kifejezetten vèkony gyerek. Az 1. helyèben viszont aggódnèk, az ő gyereke nagyon nagyon sovány.
2018. febr. 9. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%

Utolsó, honnan tudod, hogy sovány? Lehet, hogy alacsony. A 2,5 éves lányom nincs 11 kg, de csak 87 cm, örökölte az alkatomat, 156 cm vagyok és 49 kg. Nem sovány, kerek feje van, husis combja, de tény, hogy nem is az a masszív gyerek. Mindig kisebb volt vagy 8-10 centivel az átlagnál, meg úgy 2-3 kilóval. Már így is született, 2,2 kg volt és 44 centi, 38 hét 4 napra. Magához képest tök arányosan fejlődött mindig.


Kérdező, szerintem amúgy nem kövér a gyereked, valószínűleg az a masszívabb fajta, de majd mostanában lesz igazán aktív, jön a rohangálós korszak, nem fog már olyan gyorsan hízni.

2018. febr. 9. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
65%

14, te is tévedésben vagy. Pont az átlagon van a gyereked, nem kisebb. Főleg nem 8-10 centivel. Nem a mikroközösségi tapasztalatok alapján kell megítélni.


Ha pedig az 1-esé átlagnál kisebb magasságra, még egy ok, hogy ne példálózzon a súlyával.

2018. febr. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

[link]


Előző, de, kisebb. A megengedett eltérésbe ugyan belefér, de nem pont az átlag, az ugyanis 91 cm fölött van lányoknál. Kiló ugyanez.

2018. febr. 9. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
39%

Szerintem tök normális. Az én lányom is ennyi volt kb. Most 18 hósan 12,5 kiló és 92-es ruhákat hord. Ő egyrészt magas, másrészt jó evő. Inkább legyen pár kilóval több az átlagnál, minthogy bele kelljen könyörögni minden falatot.

Egyébként egyáltalán nem kövér, csak egészségesen gömbölyödik a pocakja :)

2018. febr. 9. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!